Japon Sobasıyla Da Çok Güzel Isınılıyor. Nokta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mimugurer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,423

mimugurer

Yeni Üye
Değerli arkadaşlar. Uzun uzun anlatmadan hemen sadede geliyorum. Ben şantiyeci olduğum için zaten bıkmışım harala güreleden, tartışmadan , kavgadan, gürültüden; geceleyin en ufak bir sese katlanamıyorum. (kuş sesi, su sesi, para sesi hariç) ;D (hatun sesi dahil) ;D vıdı vıdı edince ;D Anne babamın evine gidince duvardaki saatin bile pilini çıkarıyom tik tak ses yapıyor diye onlar da alıştılar artık seslenmiyorlar. Neyse uzatmıyim, yaklaşık bir sene önce bir tane t3 vosvos almıştım çok güzel bir araba sürmesi güzel manzarası güzel falan filan. Aldım arabayı taa Muş a gittim, bir iki kere Van gölü kenarında bir iki kere de Varto da arabada yattım. Motorcuyuz ya bize soğuk işlemez o hesap. Ama yanılmışım!!! Götüm dondu derler ya aynen öyle. Gecenin üçünde dördünde insan uyku sersemi battaniye falan da para etmiyor bunu anlamış oldum ss kuralıyla. 50 liraya İzmir den şömine tipi bir capon sobası aldım. Gelen arabalardan birine koydular ve mal elime ulaşmış oldu. Test yapacaam gaz lazım, ara ara onu da Büyükçekmecede bir benzin istasyonunda buldum. Açık havada gazı koydum yaktım ooh gel keyfim gel. Önce bi açık havada emin oldum güzel yanıyor mu yanmıyor mu diye.
Emin olduktan sonra taşıdım vosvosun içine. Zaten hatunu da göndermişiz anasına test için güzel zaman. Cumartesi akşamı, sadece yakarken bir kokusu var bir de kapatırken. Bir de fitil bitmemesi için baştan depoyu doldurmakta fayda var, depo biterse kötü dumanlar çıkarıyor, fitili yakıyor. Sonuç; ses yok, ısı var, ısı miktarı okaa fazlaki kapıları pencereleri zaten açıyorsun, oksijen bol, gecenin üçünde bir yerin donmuyor, sabaha kadar yansa maliyet 10 lirayı geçmiyor, karlı bir kış günü mutlaka deneyeceğim, ayılarla birlikte. Ama bana sonuç bayaa bir başarılı. (Şimdik şömineli büyük bir karavan derdindeyim.)

Etiketler
Ynt: Japon Sobasıyla Da Çok Güzel Isınılıyor. Nokta

Forumda 12 ve 24 voltluk elektrikli battaniyeler olduğu söyleniyor, ben alıp denemedim ama, kullananlar memnun, aküyü de çabuk tüketmiyormuş, onlardan da deneyebilirsiniz. Aracın içinde gazyağı, ateş falan, Allah korusun, zehirlenme yada yanma riski var...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri