Jeep GC WJ 4.7 V8 Lastik büyütme ile yükseltme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 2002JGCWJ4.7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,997

2002JGCWJ4.7

Yeni Üye
Yer
Antalya
Herkese merhaba.
Arkadaşlar, yeni satın aldığım 2002model Jeep Grand Cherokee (WJ kasa) 4.7 V8 aracımı daha büyük lastik takarak yükseltmek istiyorum. Araç ailemizin 3.aracı olduğundan benim dışımda, eşim ve annem de kullanıyor. Bu yüzden teknik sorunlarla boğuşmamak adına, orjinal jantları da değiştirmeden sadece lastikleri büyüterek yükseltmek istiyorum. Eğer hiç sorun çıkmayacağına emin olursam, herhangi bir ekipmanı (kablo, hortum, aktarma organları vs.) değiştirmeden 2" yükseltmek mecbur ise onu ayrıca düşünebiliriz. Fakat ön tampon-lastik arası 3,5cm ölçtüm. Kalınlıktan dolayı çarpar m? Ağır arazi şartlarına sokmuyorum aracı, kıyamam zaten (bu iş için daha eski modeller uygun sanırım). Bu yüzden 4x4-SUV 4mevsim lastiklerine bakıyorum. Marka-model olarak GoodYear Wrangler HP AllWeather ya da Michelin Latitude Tour HP...
http://www.yilmazlastik.com/MICHELIN-26565R17-112H-LATITUDE-TOUR-HP,PR-1176.html
http://www.yilmazlastik.com/GOODYEAR-27565R17-115H-WRANGLER-HP-ALL-WEATHER,PR-2198.html
Orjinal lastik ebatları: 235x65x17, lastik yanağı 152,75mm.
Alınabilecek lastikler1: 245x65x17, lastik yanağı 159,25mm.( 0,65cm yükselir)
Alınabilecek lastikler2: 255x65x17, lastik yanağı 165,75mm.( 1,30cm yükselir)
Alınabilecek lastikler3: 265x65x17, lastik yanağı 172,25mm.( 1,95cm yükselir)
Alınabilecek lastikler4: 275x65x17, lastik yanağı 178,25mm.( 2,60cm yükselir)

Önerilere açığım, yardımlarınızı rica ediyorum.

Herkese saygılar....

DSC08291 1000

Etiketler
Ynt: Jeep Gc Wj 4.7 V8 Lastik Büyütme İle Yükseltme

bu konuyu paylaşalı günü gününe tam 1 yıl olmuş, sormak isterim nasıl lastik uyguladınız?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR