Jeep Grand Cherokee nin En çok Tercih Edilen Modeli Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratkorkmaz54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,675

hangi grand cherokee

• zj 4.0

Kullanılan: 21 18.4%
  • zj 5.2

Kullanılan: 54 47.4%
  • zj 5.9

Kullanılan: 13 11.4%
  • wj

Kullanılan: 18 15.8%
  • wk

Kullanılan: 8 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    114

muratkorkmaz54

OĞLUM---AV---DOĞAAA
Yer
sakarya
jeep grand cherokee nin ençok tercih edilen modeli ve off roada hazırlanması için üzerinde yapılması gereken değişikliklerin maliyeti ortalama nekadar olur.

Etiketler
Ynt: Jeep Grand Cherokee nin En çok Tercih Edilen Modeli Hangisi?

zor sorular. özellikle modifikasyon kısmı çok zor.

Jeep Grand Cherokee serisinin ZJ modeli off-roada kolay hazırlayacağınız bir araçtır. Sorun yaşamazsınız ..

3'' Yükseltme kiti = 2.000 ytl ..gayet tatminkar bir kit alabilirsiniz.
32'' veya 33'' çamur lastiği = Federal marka tanesi 200 ytl civarı
Vinç = 11.000 lik T-Max =750-800 ytl civarı
Ön tampon ve üst sahra port bagaj isterseniz iyi bir usta 750 ytlye yapabilir sanırım
Telsiz ve anten= 300 ytl..
Sis lambaları 100 ytl..

4.000 ytl civarı tam donanımınız olur derim. İlk 2 sıra olmaz ise olmazlar arasında. Sonrakiler yavaş yavaşta yapsanız olur..

Kolay gelsin..

Bence de ZJ. 3" skyjacker yükseltme kiti baz paketi 1.200 USD. 32" (çamurluk ağızlarını kesmeden 33" sığmaz) Maxiss Mudder Buckshot seti 1.100 YTL. Ön tampon (iyi bir tampon) iamalat ve montaj 1.500 YTL; port bagaj 750 YTL. Kaliteli deliciler tanesi 140 USD; kaliteli yayıcılar tanesi 110 USD.

korhan deliciler ve yayıcılar nedir? cehaletimi bağışla ama ilk kez duydum.

Sislerdir. Genelde ön tampona yayıcı sis lambası, tavana delici sis lambası takılır. Ön camlarının şeklinden modellerini anlayabilirsiniz. Çizgili olanlar yayıcı tip (enine işik saçar), camı düz şeffaf olanlar delici tabir edilendir. ( uzağı gösteren)

uğur abi bişey sormak istiyorum grand cherokee modelindeki zj ne anlama geliyor

Şu anlama geliyor ;)

DSC01630

çok güzel bir araç da sahibinden com da bakıyorum zj uzantılı bir araç yokda o yüzden sordum ya kusura bakmayın ben daha yeni yeni öğreniyorum bu işi sizide sıkmıyorumdur umarım

Estağfurullah arkadaşım... Grand cherokee olarak bakacaksınız. Kasa kod uzantısı yazmaz. 98 modele kadar olanlar bu kasa . Sonrası 99 - 2004 WJ kasa..Daha sonrası 2005- ....WK kasa..

ok çok teşekür ederim ben aslında bir araç almak istiyorum hem asfaltta fazla üzmeyecek hemde arazide gidebileceğim yavaş yavaş eklentiler yapmak istiyorum. hazır olarak almak biraz pahalıya maloluyor galiba.

Jeep modellerinin ZJ - XJ gibi kodları vardır, ülkemizde pek bilinmesede özellikle Amerika'da dolayısıyla araştırma yapabileceğiniz yurtdışı kaynaklarda bu kodlarla anılırlar, kasa değiştikçe kod değişir.

http://www.wagoneers.com/JEEPS/jeep-model-codes.html

Bu adreste modellerin kodları var. Sanırım hazırlayan biraz XJ hayranı ;D

muratkorkmaz54' Alıntı:
ok çok teşekür ederim ben aslında bir araç almak istiyorum hem asfaltta fazla üzmeyecek hemde arazide gidebileceğim yavaş yavaş eklentiler yapmak istiyorum. hazır olarak almak biraz pahalıya maloluyor galiba.
Murat kardeşim; bu anlamda seni fazlasıyla memnun edebilecek araç bence ZJ. Asfaltta konforundan ödün vermeyecek; arazide de her türlü arzuna cevap verecek bir araç. Modifikasyonun da önü açık tabi. Bu benim resmini koyduğum aracım satılık. Bir bak istersen Vasıtalar bölümüne..

Uğur Bey ve Korhan Bey, fiyatlar için verdiğiniz yanıtlardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Zira benim gibi İstanbul dışında olan biri için örütbağdan (internet) fiyat bulmak imkansız gibi. Telefonla ise maalesef aradığım firmalar yüzyüze olan kadar doğru fiyatlar veremiyebiliyorlar. Geçenlerde bir firmayı aramıştım aldığım rakam sizin verdiklerinizden oldukça farklı. En iyi fiyatı bu işi yaptıranlar veriyor tabi doğal olarak. Yurtdışındaki firmalar örütbağda net fiyatlarını yazıyorlar ancak yoldışı (off road) sektöründe ülkemizde bu yöntem henüz gelişme aşamasında sanırım.
Bende ikinci el bir Jeep alıp bazı yoldışı geliştirmeleri yapmak istiyorum üzerinde. Ancak bunun için önce bütçe ayarlayacağım. Bütçe ayarlayabilmem içinde fiyatları bilmem gerekiyor.

Emre Bey; soracağınız sorulara bilgim dahilinde seve seve cevap verebilirim. Ancak size tavsiyem; tamamen standart bir araç alıp (motorunun, yürüyenin ne durumda olduğunu bilmediğiniz) kumar oynayacağınıza; bilindik ve olmazsa olmazları yapılmış bir araç alıp üzerine kendi istediklerinizi yapmanızdır. Şöyle örnek vereyim : Benim aracımın standart ortalama halinin fiyatı 16.000 YTL civarlarında. Sıfır motor yapımı 7.000 YTL. Şanzımanlarının sıfırlanması 2.700 YTL. Sıfır kaporta boya 4.500 YTL. Yükseltme kiti+MT lastikler+jantlar =4.500 YTL civarı. Tartarini sıralı LPG (ruhsata işlenme maliyeti ile birlikte) 3.500 YTL.Diğer değişenleri ıvır zıvırı 2.500 YTL civarı. Sonuçta 41.000 YTL aşkın bir maliyet çıkıyor ortaya Ama benim bu araç için verdiğim satış fiyatı 25.000 YTL. Bu sebepden biraz araştırmacı olunması gerektiğine inanıyorum. Saygılarımla..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.