Jeep Ranegade 3.7 Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezenbirisi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,758

gezenbirisi

Gezenbirisi olmaktan gurur duyuyorum
Yer
Ankara
Merhabalar Jeep Ranegade 3.7 almayı düşünüyorum bu aracı alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Kullanan arkadaşlar Memnunlar mı bu araçtan ?

Etiketler
Ynt: Jeep Ranegade 3.7 Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim?

çok basit. bu araçlar çok sorunsuzdur normalde. ancak 2003 ten sonra 2004 2005 vs de 42 RLE kodlu şanzıman zardır ve bozulmaya çok müsaittir. bozuk olmasa bile geri viteste titrer, hava sıcaksa overdrive vitesine geç geçer kickdown yavaş olur vs. birde direksiyon kutusu yağ kaçırır. TPS sensörü mutlaka bozuluyor Jeep lerde 120 130 bin e geldiyse arıza kodlarının ilk sebebi bu olabiliyor. oksijen sensörünün zamanı gelmiş olabilir. katalitik konvertörler kırılmış olabilir vs.

ancak kronik arızası yoktur. tüplü olacağı için ölmüş olan küçücük bagaj haricinde nefis araçtır. hararetle tavsiye ederim. 3 senedir kullanıyoruz. 80 bin de aldım 130 bin km ye geldi TPS haricinde arıza çıkartmadı. birde far seviye motorları bozuluyor ıslanırsa. soketlerini çıkartmak zorunda kaldım yokza zzzzz diye ses yapıyor.

Verdiğiniz Bilgiler için çok teşekkür ederim. sanırım param 2003 ranegade e yetecek 37 bin tl civarlarında temiz birşey bulursam almayı düşünüyorum umarım temiz bir araç bulurum.

limited de alabilirsiniz? renegade lerde koltuk ısıtma yoktur. kışın büyük kolaylık. ayrıca tavandaki barlar rüzgar sesi yapar.

Tecrübe Böyle birşey :smiley: verebilecegim miktar yeterlimi sizce (para)?

daha düşük paraya da araçlar var ancak herşeye iyi bakmak gerekli. biz bizim limied i alırken araç kaplanmış icrada yatmış sonrada kaplaması falçata ile sökülmüş ve haliyle çizik çark içindeydi. bu haliyle satın almışl olan birisinden aldık. kaporta hasarsız olsa da berbat görünüyordu. mekanik ise sorunsuz iç mekan çok temizdi. 80 bin km civarından almıştık 3 sene önce. tavan hariç yetkili serviste komple boyattık ve yeni gibi oldu.

şimdi ötv artışları ve piyasa koşulları nedeni ile en dandik sıfır km arabanın yenisi 36 bin tl olmuşken, bu araçlarda arttı. belki 10 bin tl artanı vardır ilanlarda. paranız yeterli ancak unutmayıncaki kaporta vs işine girmeyecekseniz bile şanzıman yağı, kilitli defransiyel bakımı, belki amortiösör değişimi, görülmeyen fakat değişmesi gereken mekanik parçalar olacak ve size 2000 tl masraf ettirecek. lasitkleri saymıyorum. tanesi en ucuz 250 tl.

araştırın pazalık edin, çok arabaya bakın. sağlam düzgün araba bulduysanız unutmayınki o masraflar belkide çoktan edilmiştir ve uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

bu degerli bilgiler için çok teşekkür ederim.acele etmeden seçmeye çalışacagım,tabi birde iyi bir usta bulmam lazım. herşeyin başındayım öğrenecek çok şeyim var anlayacagınız :smiley: kısmetse bir iki yıla kadar canavar bir doğa gezgini ve offroad tutkunu olurum.iyi günler

Bende grand cherokee yi almadan önce 3,7 lere bakmıştım.Ama aracın performansı o motora göre bana düşük geldi..
Ayrıca arka koltuk mesafesi dar ve bagaj grand cherokee ye göre çok küçük hacimde..

performans beklentinize göre değişir aslında. ZJ 4.0 laredodan sonra bu hızlı ve sessiz gelmişti. ancak ekonomi odaklı uzun aralıklı otomatik şanzıman performansı törpülüyor. yoksa bakımlısı fena gitmez. 10-11 sn civarı 0-100 ü var.

Bizim araçlarımız, spor otomobil değil, has arazi aracıdır. Motorları V6-V8 diye, bir Camaro yada Mustang performansı bekleniyor. Fakat yüksek karoser ve arazi kullanımı düşünülerek yapılmış şanzıman, performansı bir miktar etkiliyor.

Crossover araçların bir üstüdür. Dikkat edecek pek birşey yok aslında standart araca göre.Bakımlısını bulursanız alın derim. Tek dezavantajı 3.7 lt olduğundan yeni modellerinin MTV'si yüksek kalıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR