Kaçkarlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Faruk PİŞUR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,597

Faruk PİŞUR

dağ,taş,dere delisi :)
Yer
RİZE
ülkemizin cennet köşelerinden , doğa severlerin vazgeçilmez rotası kaçkarlar .
haziranda yapmayı planladığım 1 haftalık bir macera için gitmeyi düşünüyorum ayder yaylasından başlayıp , çeymakçur ardından kavron yaylasından dooğru kaçkarlara yürümek ,kamp kurmak ve bol bol fotoğraf çekip doğanın tadını çıkarmak istiyorum ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabilirim kamp yeri konakllama vs , eğer daha önce gitmediyseniz kesinlikle gitmelisiniz ...

Etiketler
Ynt: Kaçkarlar

cuma-cumartesi-pazar 3 gün için trabzondan 2 kişi gelebiliriz,bende kaçkarları,oradaki krater göllerini görmek istiyorum,çadır konusunu bende biraz araştırdım,malum yaşadığımız bölgede her an yağış olabiliyor,çadır için husky bret düşündüm,5000 mm su geçirmezliği var,
tulumu değiştirmeyi düşünmüyorum,av bayisinden 40-50 tl gibi bir fiyata almıştım,eskişehirdeyken hava eksi 10 derecelerdeyken bile içinde üşümemiştim ki,buralarda hiç üşütmez sanırım,
üstten vidalamalı kamp tüp ocağım var,hafif ve iş görüyor,küçük bir sırt çantam var,bir deneyeyim ,küçük gelirse büyüğünü alırım
mat olarak 2 kişilik şişme mat ım var,yakınlarda aldım,güzel bir ürünmüş
eksiğim tava tencere,bardak,çaydanlık,tabak ,çatal-bıçak,kaşık olan çakı
böyle bir set bulup almam lazım

ben trabzon ktüde öğrenciyim ama memleketim rize haziran da nasip olursa inşallah gitmeyi çok istiyorum ..

Faruk hocam,
Selamlar...
Biz ailecek, eşim ve 9 yaşındaki oğlum ile Ramazan bayramınızı takiben benzer rotaya araç ile Ankara'dan hareket ile başlayacağız. Murat bey'in yukarıda bahsettiği hazırlıklar bizde de mevcut. Tek eksik bana göre çok sevdiğim, odun ateşi ile çay demlemeye yarayan semaver. Onu da sizin oralardan bulur edinirim diye düşünüyorum. Murat Bey ben tabak çatal kaşık işini kağıt bardak ve plastik çatal kaşık ile çözmeyi düşünüyorum, sonrasında koca bir çöp poşeti ile uygun bir çöp toplama noktasına terk etmek...
Zira öbür türlü Hanım'a bir de bulaşık yük eklemek durumu olacak ki, pek istemem.
Faruk hocam, gerçekleştirebilirsiniz, adresleri, telefonları ile nerelerde kalınır, çadır kurulur, ne yenir ne yenmemeli gibi özel bilgileri isterseniz buradan, isterseniz özelden paylaşırsanız memnun olurum.

Sevgiler, selamlar...

Burak Dirican

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Burak bey keşke tarihler uyuşsaydı,sağlık olsun,bu tarafa geldiğinizde lütfen beni aramaktan çekinmeyin ,bir eksiğiniz olursa burada çevrem geniştir,hemen yardım gönderebilirim,eğer bir aksilik olmazsa siz buraları gezerken bizde Çanakkale İzmir arasını karavanla geziyor olacağız

burak bey merabalar

eğer kaçkarlara ilk kez geliyosanız ben , turunuzu biraz uzun tutup civardaki yaylalarıda gezmenizi öneririm ayderde bildiğim en iyi pansiyon kardelen pansiyondur . sizin gideceğiniz tarih zaten oraların en kalabalık olduğu zamanlardır ayderde kaplıcalara gitmenizi, yörenin balını , tereyağ ve yoğurdunıu tatmanızı öneririm kaçkarlarda çadır kurma yeri vs . sizin zevkinize kalmış bence anlıycanız çoğu yer müsaittir bu konuda , tabak , çatal işi aile olduğunuz için bence mantıklı sizede yük olmaz . semavere gelince buralarda çoğu yerden temin edebilirsiniz semaveri ( şimdi olsada içsek :smiley:
çadırınız 4 mevsim çadır ve uyku tulumlarınızda sağlam olsun zira gece çok soğuk olur ...

şimdiden iyi yolculuklar :D

Murat Bey,
Eksiğimiz olmasa bile, selam olması adına size bir telefon borcumuz olsun:smiley:
Mutlaka yola çıkmadan bir kere daha telefonunuzu rica ederim, şaka bir yana çocuk falan derken ne olur olmaz, aklımızın bir kenarında olsun...
Bu arada bu sene olmazsa, kısmet belki önümüzdeki zamanlarda bir yerlerde belki rotalarımız kesişir.
Bu gezi bizim için deneme turu olacak! başarılı olursak bence uzunca süre bu tür gezilerden vazgeçemeyiz.

Faruk hocam,
Ben kalabalık çok sevmeyen bir insanım, o yüzden kalabalıktan genelde ailecek kaçarız.... Bu sebeple Ayder bizim için görülmesi gereken bir mekan olarak kalacak ama asıl amaç, çok fazla kalabalığın olmadığı yerlerde dinleyebilmek ve doğa içinde olmak. Bu sebeple tavsiye edeceğiniz adreslere her zaman için kapımız açık. Yoksa kendi çapımızda deneme yanılma yolu ile yaşayarak öğreneceğiz....

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Faruk PİŞUR' Alıntı:
ülkemizin cennet köşelerinden , doğa severlerin vazgeçilmez rotası kaçkarlar .
haziranda yapmayı planladığım 1 haftalık bir macera için gitmeyi düşünüyorum ayder yaylasından başlayıp , çeymakçur ardından kavron yaylasından dooğru kaçkarlara yürümek ,kamp kurmak ve bol bol fotoğraf çekip doğanın tadını çıkarmak istiyorum ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabilirim kamp yeri konakllama vs , eğer daha önce gitmediyseniz kesinlikle gitmelisiniz ...
Faruk bey mrb ,
ben de ağustosta kaçkarlara tur ile gitmeyi düşünuodum ama biraz pahalı geldi kendim mi gitsem diye düşünüordum ama karadenize hiç gitmediğimden kararsız kaldım :/ siz haziranın kaçında gitmeyi düşünüyorsunuz ? size katılmak mümkün mü ? :smiley:

ben haziranın ortalarında gitmeyi düşünüyorum sınav takvimime uyarsa .
gideck olursam burdan sizi bilgilendiririm :D

sevinirim giderseniz katılırım tabi yanlız gitmek isterseniz sorun değil sadece arkadaş istersenız katılcağımı bilin ;)

4 yıl önceydi :smiley:
en güzel zirve manzaralarından birine sahip kaçkar.
şansıma hava açıktı zirve yaptığımızda... daha doğrusu o hafta hiç kapatmadı :smiley:

dilberdüzünde kamp yapmak keyifli ... aslında deniz gölü daha uygun ama orada kamp yasaklanmıştı ...
sanırım aşağıdaki kampçılar için su kirlenmesin diye.
tabi akşam soğuğu titretiyor ama tulumlar iyiyse sorun olmuyor...

zirve yapmasanız bile en azından deniz gölünün üst tarafındaki kapı'ya kadar gidin derim...oradan zirveye selam çakarsınız :smiley:
[attachimg=1][attachimg=2]

böyle bir manzaraya gahil olmak bence en güzel an olur orada ;)

DSC 2579

DSC 2612

Temmuz ayında karavan ile Sinop' tan Hopa' ya hatta Batum' a kadar gitme planımız var. Bu güzergahta tavsiye edebileceğiniz kamplar varsa önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR