Kalem Adası (izmir-dikili) Civarı Kamp Yeri/yerleri Tavsiyesi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan futureng Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,461

futureng

Bisiklet Kullan, Kitap oku, Keşfet..
Yer
Ankara
Web
demirnet.blogspot.com
Merhaba, kalem adası gerek konum gerekse denizi olarak çok güzel bir yer olarak gözüküyor. Bu civarlarda kamp kurmuş arkadaşlar varsa tavsiyelerini rica ederim..

Etiketler
Ynt: Kalem Adası (izmir-dikili) Civarı Kamp Yeri/yerleri Tavsiyesi?

futureng' Alıntı:
Merhaba, kalem adası gerek konum gerekse denizi olarak çok güzel bir yer olarak gözüküyor. Bu civarlarda kamp kurmuş arkadaşlar varsa tavsiyelerini rica ederim..
slm..kalem adası civarında konaklayabileceğiniz bir kamp alanı mevcut değil.bademli civarında hayıtlı koyu ve pissa koyu var fakat günlükcü ve piknikci dolu..pissa koyunda şahıs tarlasını cevirmiş ayakbastı parası alıyor..hayıtlı deseniz aynı durumda ..kamp dışı konaklarım derseniz ..kalem adası yakınlarında zeytinlikler arasında yollar mevcut fakat kötü ve ağaçlar sık ve alcak..killik koyunda ikizler kamp var fakat orasıda sezon dışı güzel..otoparkına çekip konaklayabilirsiniz ..toztoprak içinde kalırsınız..en yakın bademli köyü yolunda çam kamp var..B şıkkı olarak orasını değerlendirin derim..
işin aslı ..yeni foca dan uzanıp sarımsaklıya kadar kıyı şeridinde elle tutulur bir kamp yok..kamp dışı alternatif konaklayabilirsiniz..
sevgiyle kalın..
A.erim özbiler

es45' Alıntı:
slm..kalem adası civarında konaklayabileceğiniz bir kamp alanı mevcut değil.bademli civarında hayıtlı koyu ve pissa koyu var fakat günlükcü ve piknikci dolu..pissa koyunda şahıs tarlasını cevirmiş ayakbastı parası alıyor..hayıtlı deseniz aynı durumda ..kamp dışı konaklarım derseniz ..kalem adası yakınlarında zeytinlikler arasında yollar mevcut fakat kötü ve ağaçlar sık ve alcak..killik koyunda ikizler kamp var fakat orasıda sezon dışı güzel..otoparkına çekip konaklayabilirsiniz ..toztoprak içinde kalırsınız..en yakın bademli köyü yolunda çam kamp var..B şıkkı olarak orasını değerlendirin derim..
işin aslı ..yeni foca dan uzanıp sarımsaklıya kadar kıyı şeridinde elle tutulur bir kamp yok..kamp dışı alternatif konaklayabilirsiniz..
sevgiyle kalın..
A.erim özbiler

Bu kıymetli tecrübe tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Seyahatim esnasında katlanır bir bisikletim var onu da kullanmayı planlıyorum. Yani otobüs + Katlanır Bisiklet şeklinde. Ayrıca kalem adası ile birlikte orada 2 adet ada gözüküyor. Aklımdan şu da geçti. Acaba adalardan birine çıkıp orada kamp atmamızın bir sakıncası olur mu?

futureng' Alıntı:
Bu kıymetli tecrübe tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Seyahatim esnasında katlanır bir bisikletim var onu da kullanmayı planlıyorum. Yani otobüs + Katlanır Bisiklet şeklinde. Ayrıca kalem adası ile birlikte orada 2 adet ada gözüküyor. Aklımdan şu da geçti. Acaba adalardan birine çıkıp orada kamp atmamızın bir sakıncası olur mu?
Yıllar önce bisiklet sevdalısı bir abimiz tekneyle karşıya gecip kamp yapmıştı..sanırım sıkıntı olmaz(şuan için emin değilim)tatil köyü olan adaya zaten cıkarıcaklarını sanmıyorum..diğer adaya kayıkcı ile anlaşıp gidilebilir.bol miktarda su ve yiyecek alın..zira kimse yaşamıyor orda..
dip not..cadır kamp yapacağınızı şimdi öğrendim..ozaman heryer size şanzelize :smiley:

es45' Alıntı:
Yıllar önce bisiklet sevdalısı bir abimiz tekneyle karşıya gecip kamp yapmıştı..sanırım sıkıntı olmaz(şuan için emin değilim)tatil köyü olan adaya zaten cıkarıcaklarını sanmıyorum..diğer adaya kayıkcı ile anlaşıp gidilebilir.bol miktarda su ve yiyecek alın..zira kimse yaşamıyor orda..
dip not..cadır kamp yapacağınızı şimdi öğrendim..ozaman heryer size şanzelize :smiley:

Evet Kron fd-500 20" katlanır bisiklet (11kg) + Husky Marka 2 kişilik bir çadır(2,9kg) ım var. Eğer başarabilirsem, çok kafa dinlendirici bir tatil olur. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim..

yakın zamanda dikili-bademli de çam kamping de kaldık,bayram tatili olmasına rağmen sakindi,kamp yerinden çok memnun kaldık

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.