Kalkışta Defransel Kütürtü Sesi

'CHEROKEE' forumunda 27istanbul27 tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. 27istanbul27

27istanbul27 Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0
    Selam arkadaşlar.Belki daha önce yazılmıştır ,fakat ling lerde bulamadım.Benim naçizane sorum şu.Araç rampada veya düzde direksiyon sağa veya sola kırılı iken kalkışta arka defranselden kütür kütür ses geliyor.Düz yolda ve süratte hiç ses yok, aracım orj 150 bin km de.asfalt dışına çıkmamış bir araç.Lsd katkı yağı ve 80_90 yağ aldım değişmek için,defransel yağ seviye tıpasını açıp yağı ğarmağımla kontrol ettim yağ tamam ve pırıl pırıl,yağı değişmedim ,bu arıza sesi ile karşılaşan arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum ,tşk.

2. çağlar

çağlar Zirve

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: Kalkışta Defransel Kütürtü Sesi

yabancıların u-joint dediği şaft mafsallarından olabilir.

arka dif ten geldiğine eminmisiniz bu arada,şunun için sordum direksiyon sağlı veya sollu kalkarken ses geliyorsa genelde ön aks kafalarıda olabilir.

3. yavuz-çelikel

yavuz-çelikel www.isteataturk.com

Alınan Beğeniler:
    0

çağlar hocam doğru teşhis bencede önden geliyordur.

4. çağlar

çağlar Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

önden gelse ama kütürtüden ziyade tak tak diş atlama sesi oluyor, kütürtü daha ziyade şaft mafsallarından.
    mafsallar sağlamsa difin içine bir girmek lazım( ayna mahrudi veya diğer dişliler))

5. arwin

arwin Sadık yarim , kara toprak...

Alınan Beğeniler:
    0

Lsd yağından bahsedilmiş, araçta lsd var ise o da yapabilir...

6. çağlar

çağlar Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

ahmet bey bu seçeneğide düşündüm ama arkadaş özellikle sağlı-sollu kalkarken dediği için elemiştim.

7. arwin

arwin Sadık yarim , kara toprak...

Alınan Beğeniler:
    0

Bende ki vitarada da lsd den dolayı aynı sıkıntıyı yaşıyorum, zorlamaktan balatalar kaçırabiliyor...

8. endüstri

endüstri Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

arıza yok.lsd kilit yapıyor.aynı araçtan bendede vardı . ses daha çok araç uzun kullanımdan sonra artıyordur.(dif sıcakken).peş peşe 3-4 kez kütürtü ve çevredekilerin şaşkın bakışları :)

9. yavuz-çelikel

Alınan Beğeniler:
    0

konik kavramalı lsd kilitlerde tıkırtı olurda kütürtü varsa aşınma çok demektir.Balatalı (pullu) kilitlerde ses olmaması lazım.Bildiğim kadarıyla jeep balatalı .Bence önden geliyordur.

10. 27istanbul27

27istanbul27 Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0

Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler. Ben mesleği bırakmış bir ustayım.Ses arka diferansiyel den geliyor şaft veya ,ön aks lardan ollsa sürekli virajda yapar yapar yani önle ilgisi yok .Yani ben lsd diferansiyel hiç açmadığım için sordum, sonra araç 150 bin km de bu km de bir araç kesinlikle aks ve istavroz dişlilerini bozmaz ,bir kaç arkadaş lsd yağın dan kaynaklandığını yazmıştı ,sizlerin de bilgisini almak istedim tşk.

11. yavuz-çelikel

Alınan Beğeniler:
    0

o zaman öncelikle diferansiyel yağını değiştirip özel yağınıda koyun deneyin bakalım kesilirse problem yok demektir. 150 bin az km dediğiniz gibi.

12. endüstri

endüstri Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

dediğim gibi arıza yok, yağ iyi durumda, kilit çalışıyor .balata bırakıp tekrar tutuyor(kaçırma yapmıyor).bende huzursuzlanıp komple elden geçirmiştim.

13. 06 JP 453

06 JP 453 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

aynı sorun bendede vardıbi amercancıya gittim ön aks lar dedi değiştirdim hala kalkışta vuruyo ve vites ikiye geçince sanki baskı balata kaçıyor gibi bi ses çıkarıyo yardım bekliyorum

14. 27istanbul27

27istanbul27 Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0

Selamlar, bendeki sorun ön takımla ilgili değil , sadece hafif rampada kalkışta defransiyelden geiliyor, bir iki sefer kütür kütür ses yapıp kesiyor ,Bir daha yapmıyor , öyle şaft veya başka bir ses değil .def lsd pullarıyla ilgili bir ara söküp bakmak lazım.

15. m16a2

m16a2 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Kesinlikle arka difransiyel yağından yapıyordur.Bende de aynı sorun vardı araçla 50 km gittikten sonra durup kalkarken veya köşelerden dönerken arka taraf sanki kaldırımdan atlar gibi oluyordu.Difransiyel kapağını söküp baktım benimde yağ çok temizdi.Temizleyip lsd katkılı yağı koydum ve birdaha hiç sıkıntı yaratmadı.Belli bir sürede lsd özelliğini kaybediyor galiba.İki yılda bir değiştirmekte fayda var.

16. 27istanbul27

27istanbul27 Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0

Doğrudur ,teşhis tamam teşekkürler.M16a2

17. kasirga1

kasirga1 Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

sesi kesinlikle lsd pullarından yapıyordur.lsd katkı yağı ile kesmeyebilir sökülüp temizlenmesinde fayda var..

18. 27istanbul27

27istanbul27 Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0

Defransiyel kapağı sökülünce meydana çıkacaktır.Demekki bu lsd pullarının ömrü 100 bin km de bitiyor.selamlar.

19. 27istanbul27

27istanbul27 Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0

Selam arkadaşlar , geçmiş olsun sitemiz kaç gündür kapalıydı, o kadar alışmışız ki,çok büyük eksikliğini farkettim.Aracımın arka defransiyel kapağını söküp içini tazyikli benzinle yıkayıp temizledim , yağ temiz olmasına rağmen içinde sarı metal tozları vardı.kapağı slikonlayıp taktım, lsd kayıcı ve80 90 yağ koydum kalkıştaki kütürtü sesi 100/de 70 azaldı.

20. vision

vision Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

%100 sonuç istiyosan diff kutusunun değişmesi gerekir. Yaklaşık 800 TL bi fiyatı var mahruti hariç.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş