Kamp Arkadaşı Ve Uyku Tulumu Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kadr741 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,472

Kadr741

Ana Kamp
Merhabalar efem.19-25 ocak arasında musait oldugum ve olduğunuz 2 gün, bolu abant veya gölcük tarafına kamp kurmak istiyorum.tek başıma gidicem.katılmak isteyen olursa bana msj atabilir.​
Ve ikinci konu şu;uyku tulumum var ama eksi 10 eksi 15 leri kaldırmaz.bu sıcaklık değerlerinde beni ölmeyecek kadar koruyacak 200-250 tl civarı tulum varmı outdoorlarda bildiğiniz.veya sizin kullanmayıp satmayı düşündüğünüz uyku tulumu varmı.
Saygılar efem

Etiketler

daghdash-firat-superlight-uyku-tulumu -11 -19. hem uygun hemde güzel. Ama yinede daha iyisini tavsiye eden olursa bende bir rez. Alayım. Kar kampını inanilmaz merak ediyorum ekipman sağlam gitmek lazım.

.önerin için teşkkr edrm önclikle.tulumu biraz incledim gayet uygun .inşallah donarak ölmem abantta.
Bu arada evet kış kampı diğer mevsimlere benzemiyor.hem yük artıyo hem paha.ekipman sağlam olması lazım.ama kışın yaptığım zamanlardaki kamp çok eziyet çektiriyor bana ama aynı zaman da çok haz alıyorum(mazoşistim heralde:smiley:)
Yinede önlemimi alırım tabi.mesela abantta kampımı yaylaya yakın bir yere kurmayı düşünüyorumm.acil bir durumda yayladaki evlerden birine sığınabilirim.
Benim gibi bir deli daha bulabilirsem burada gidicem inşallah.
Teşekkrler tekrardan

Son düzenleme:

Selam
Ben husky magnum kullanıyorum. En düşük denyebildiğim ısı -8 oldu. Değerlere bakıldığında extreme -15 gorunuyor. Birkaç tane cep sobasıyla iş görür diye düşünüyorum. Malzemesi fermuarlar gayet kaliteli. İstersen bir araştır..

Selam
Ben husky magnum kullanıyorum. En düşük denyebildiğim ısı -8 oldu. Değerlere bakıldığında extreme -15 gorunuyor. Birkaç tane cep sobasıyla iş görür diye düşünüyorum. Malzemesi fermuarlar gayet kaliteli. İstersen bir araştır..
Teşekkürler.inceledim gayet uygun.listeme alıcam

<blockquote class="mce_quote" data-mcequote="true" data-username="Kadr741" data-post="1438938" data-member="159251" data-attributes="post,member"><p><p style="text-align: center">Merhabalar efem.19-25 ocak arasında musait oldugum ve olduğunuz 2 gün, bolu abant veya gölcük tarafına kamp kurmak istiyorum.tek başıma gidicem.katılmak isteyen olursa bana msj atabilir.</p><p>Ve ikinci konu şu;uyku tulumum var ama eksi 10 eksi 15 leri kaldırmaz.bu sıcaklık değerlerinde beni ölmeyecek kadar koruyacak 200-250 tl civarı tulum varmı outdoorlarda bildiğiniz.veya sizin kullanmayıp satmayı düşündüğünüz uyku tulumu varmı.</p><p>Saygılar efem</p></blockquote>

Merhaba,

Kış kampı için ideal uyku tulumlarının en az 650 fill kaz tüyü olması gerekmektedir. Sentetik uyku tulumlarında bahsedilen -15 dereceler maalesef gerçekleri pek yansıtmamaktadır. Ancak bahsettiğim kaz tüyü uyku tulumlarının fiyatları da en az 1000TL den başlıyor. O yüzden kış kampı için köpük termal mat üzerine şişme mat ve onun üzerine sentetik bir uyku tulumu ile günü kurtarabilirsiniz.

Makalu Magnum -15 Uyku Tulumu Mkl-12470 Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Yukarıdaki ürün kaliteli bir üründür. Kış kampında üstte bahsettiğim gibi matlar ile takviye yaparak kullandığım bir üründür. Tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri