Kamp Çantası Çıkmazındayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Orman Abi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,587

Orman Abi

Yeni Üye
Yer
Dünya
Merhaba arkadaşlar, internette dolaşırken bu çanta gözüme ilişti. Hakkında pek yazılmış bir şey yok, sizler ne dersiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/110lt-kamp-cantasi-adventure-combat-sirt-cantasi-98553766

Etiketler
Ynt: Kamp Çantası Çıkmazındayım

110 litre baya fazla bir hacim. Ben 30 litrelik cantayla 1 gecelik kamp yapabiliyorum, eger bir 5+ gun'den daha fazla kamp yapmaya gitmeyeceksen pek geregi yok diye dusunuyorum. Tabi uyku tulumunun buyuklugu veya onu kucultme-depolama cantan yoksa degisebilir. Hangi amacla kullanacagini ve icine koymayi dusundugun malzemeleri yazabilirsen daha yardimci olmaya calisirim.

not: asagidaki fotodaki canta 30 litrelik dag tirmanisi cantasi. Cadir, uyku tulumu, mat, camelbak, ekstra kiyafetler, hazir yemek,kap ve catal, snowshoes sigdirabildim icine.

1463134 10201984622072703 1965919916 n

Merhaba 110lt çanta bencede çok büyük. Birde sırt çantası alıcaksanız sizin baktığınaza göre fiat yüksek ama devter marka sırt çantalarını öneririm.Devter anketlere göre avrupada en çok satan çanta markasıdır.pasifik kamptan tedarik edebilirsiniz.

Merhaba. çanta hem büyük, hem de bu fiyatlı bir çanta ile 110 lt taşımak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Pek güven vermiyor.

Bu askeri çanta ve bu fiyata çok iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eğer yürüyeceğim dersen bunu önermem

2 senedir kullanıyorum. 2-4 günlük kamplarımda kullandım. gayet memnunum.

http://www.adrenalinoutdoor.com/Timberline-Merak-45-Lt-Sirt-cantasi_12571.html#0

Bu çantayı seçme sebeplerimden bir tanesi öğrenci olmam dolayısıyla ekonomik olarak uygunluk, bir de içini aşırı doldurmadan kullanılırsa sağlık açısından da problem olmaz diye düşünüyorum ama yine de kararsızım alırsam ne gibi bir şeyle karşılaşacağımı bilmiyorum.

"içini aşırı doldurmamak" demişsiniz ama inanın bana dolduruyor insan. denildiği gibi uzun yürüyüşlerinizde bu çanta ile rahat edemezsiniz. bel/sırt/diz çizginizde ciddi yorgunluklar oluşacağından -baton kullansanız dahi- emin olabilirsiniz. çanta işlevsel gibi durmakta ama konfora sahip değil. kullanmadım ama kullanan bir arkadaşın memnuniyetsizliği biliyorum. nacizane tavsiyem burada önerilen tavsiyeleri de dikkate alarak herhangi bir outdoor mağazasından sırtınıza uygun olanı deneyerek ve görerek almanızdır. 30+ 40+ 50+ gibi çantalar emin olun içine bir çok malzeme alır. bütçe kişi için elbette önemli ama maalesef bu tür uğraşlar biraz bütçemizi aşma eğilimi gösterir. ama unutmayın ki sağlıklı olmak ve sağlıklı bir şekilde bu uğraşı yapabilmek en büyük sermayemiz ve bütçemiz.

çanta seçimi de ayakkabı gibi uzun yürüyüşlerde sağlık açısından önemli ve buna göre seçim yapılmalı. arkadaşın dediği gibi görülüp denenmeli. 70 litre çantaya bir oda sığdırıyorum :smiley: öneri isterseniz, deuter bu işi biliyor. özellikle pedleri harika.

syg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri