Kamper İçin Evye - Ocak Kombinasyonu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,900

gezmen

Karavan Yönetim
Yer
Akhisar
12 m3 PSA kamper için, aşağıda linkini verdiğim ürün için görüşlerinizi almak istiyorum: (50x90/100 ölçülerindeki bir tezgah için: Boyut uygunluğu, kullanım kolaylığı ve ederi açısından-Yurtdışından bir yakınım getirecek)

http://www.pieper-shop.de/1002026-Gas-Grillen-Heizung/1002373-Kocher-und-Spuelen/1002384-Kombinationen/1011753-Kocher-Spuelenkombination-917/

Cavid Sezen
Not: Ayrıca, kombinasyon konusunda, başka öneri ve salık vermeler de olursa, memnun olurum.

Etiketler
Ynt: Kamper İçin Evye - Ocak Kombinasyonu?

Cavid abi bizim araçlara aldığımız ikili ankastre ocaklar burada 200 ila 250 arası,güzel bir evye alırsanız onunda fiyatı 50 lira gibi ortalama sizin o üründe 300 liraya tekabul ediyor bende olsam imkanım varsa o ürünü alırdım ;) aynı ürünün buradaki fiyatı bir ara Bauhaus'ta bakmıştım en 750-800 gibi fiyatlara satılıyordu yani yarı yarıya kazançlı olursunuz ve estetik güzel bir ürün almış olursunuz.

Evye ve Ocak konusunda kalite bir marka Türkiyede onun ayarı Iteka var. İtekanın böyle bir evyesini 250 den aşağı alamazsınız artı yanında ankastre ocağıda var. Paslanmaz ve çizilmez özelliğe sahip fiyatı çok güzel.

Aynı ürünün enlemesine uzun modelini kullanıyorum. Çok memnunum. Bu fotoğraftaki ürün için mutfak tezgahını çok geniş tutmak gerekir ki bu durum koridoru daraltır. Tek sorun bu kombinasyonu sıfıra sıfır mutfak tezgahına sığdırmak da değil. İki ocağı aynı anda iki tencereyle kullanmanız çok zor olur. Kim demiş karavanda iki yemek aynı anda pişmez diye? Sabah çayınız birinde demlenirken diğerinde tost yapmak ya da yumurta pişirmek, pilavınız demlenirken yanında etleri kızartmak sürekli uygulamalarımız arasında. Ocaklar önlü arkalı olsaydı bunu yapamazdık.

Cem, Ferhat Şirin'in ve Özdal Beyin de kullandığı (seninkine dikkat etmemişim) şu ürünü mü kastettin?

http://www.pieper-shop.de/1002026-Gas-Grillen-Heizung/1002373-Kocher-und-Spuelen/1002384-Kombinationen/1011752-Kocher-Spuelenkombination-911/

İlk mesajımdaki ürünü sorarken, tezgahta biraz yer kalsın diye düşünmüştüm. Sözünü ettiğin yukarıdaki ise, bu durumda tezgahın ucuna, iner kalkar bir ek yapmak gerekir ki çalışma olanağı rahatlasın.

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Cem, Ferhat Şirin'in ve Özdal Beyin de kullandığı (seninkine dikkat etmemişim) şu ürünü mü kastettin?

http://www.pieper-shop.de/1002026-Gas-Grillen-Heizung/1002373-Kocher-und-Spuelen/1002384-Kombinationen/1011752-Kocher-Spuelenkombination-911/

İlk mesajımdaki ürünü sorarken, tezgahta biraz yer kalsın diye düşünmüştüm. Sözünü ettiğin yukarıdaki ise, bu durumda tezgahın ucuna, iner kalkar bir ek yapmak gerekir ki çalışma olanağı rahatlasın.

Cavid Sezen

Evet hocam, benimkisi bundan. İki yemek ya da yemek+çaydanlık kombinasyonuyla rahat ediyoruz. Bu aslında biraz da yemek tercihleriyle ilgili. Biz kamperde yemek pişireceksek çorbasıyla, pilavıyla, salatasıyla tam olsun istiyoruz. Kimilerine göre bu gereksiz bir külfet, bize göre ise ayrı bir keyif. Ocağın önünde portatif masamız ve mutfak tezgahının bahsettiğiniz katlanır bölümü sayesinde rahat ediyoruz. Sizin tasarımda da masa mutfağa çok uzak olmayacak. Dolayısıyla yemek hazırlığı ve bulaşık esnasında kullanılabilir. Ama bu konuda belirleyici olan kişisel alışkanlıklarınız ve tercihleriniz olacaktır elbette.

Mutfak tezgahında ekstra açıklık+dar koridor+tek tencere yemek mi, kısıtlı çalışma alanı+geniş koridor+iki tencere aynı anda mı?...

Yemek tercihimiz size epeyce benzer...
-Kombinasyon belirlendi sayılır, sizinki ile aynı olacak.
-Tezgahın giriş bölümündeki başına katlanır bir ek sorunu çözer...
-"kısıtlı çalışma alanı+geniş koridor+iki tencere yemek" daha hoş...

Cavid Sezen

Ben bütün karavanlarımda en az yer tutup tüm işlevleri becerebilen kombi nin 917 modelini kullandım. Tezgah ta "yer tutma" çok önemli.
Kombinin üzerine biri batarya için ve diğeri içme suyu için olmak üzere iki adet delik de açılabiliyor.
Ocağın üzerinde iki tencere,bir tencere+tava,bir tava+çaydanlık vb. konmasında hiç bir sorunu yok.

Kuşkusuz bir "duayen"in düşünceleri, önemlidir; sağolun. İki değerli görüş, karar vermede zorlanacağız mı ne? :smiley:

Cavid Sezen

SMEV in 911 yada 917 benzeri , o boyutlarda yerli üretim var mı?

Kombi olmayanlarda, yerli 2li ocak 170 + lavabo 80 olsa = 250 L gibi.
Orjinal Smev kombi olanlar ise iki misli gibi (466 L)
Yer kazanmak açısından alınabilir belki. Tercih meselesi tabii :-\

Belki benzeri yerli yapan bir firma bulunabilir. Araştırmadayım.

http://www.marintek.com.tr/marintekstore/index.php?catId=126&gId=2472&pId=5915

http://www.marintek.com.tr/marintekstore/index.php?catId=453&gId=2471&pId=5912

Bu da kapaklısı
http://www.marintek.com.tr/marintekstore/index.php?catId=453&gId=2638&pId=6309

http://www.marintek.com.tr/marintekstore/index.php?pg=1400&searchDrop=Hepsi&searchMar=Smev+911&searchButton.x=26&searchButton.y=11

Yerli iki gözlü ocaklar ile orijinal ocaklar arasındaki en önemli fark otomatik gaz kesicilerden kaynaklanıyor.
Yerliler de ocak rüzgardan vb. söndüğünde gaz kesici olmadığı için gaz gelmeye devam ediyor.
Orijinaller de ocağı yakarken elinizi beş saniye kadar düğmede basılı tutuyor sonra bırakıyorsunuz.Ocak bir nedenden dolayı sönünce gaz otomatik kesiliyor.
Ortam küçük olduğu için bu ayrıntı çok önemli.
Avrupa karavanlarda gaz emniyetsiz ocak kullanmak yasak .

Selamlar,

Cavid Bey, Smev 917 ocagini 1993 yilindan beri kullaniyorum ( 4 yil önce eski karavandan simdiki karavana taktim). Saglam ve güvencelidir.

( forumda kendini tanitma yerini bulamadim. Bu konuda yardim rica ediyorum).

Selamlar.

Hüseyin Sahin

Akdeniz45' Alıntı:
Cavid Bey, Smev 917 ocagini 1993 yilindan beri kullaniyorum ( 4 yil önce eski karavandan simdiki karavana taktim). Saglam ve güvencelidir.

( forumda kendini tanitma yerini bulamadim. Bu konuda yardim rica ediyorum).

Selamlar.

Hüseyin Sahin

Hüseyin Bey, hoşgeldiniz; sizi burada da görebilmek ne güzel... :smiley:

Kendinizi burada tanıtabilirsiniz:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11651.1200

Sonbahar başlarında, Smev 917 ocak, Almanya'dan yakınlarım tarafından getirildi; şimdi üç nal ve bir at kaldı noksan... :D Şaka bir yana yavaş yavaş toplayacağız bakalım.

Esen kalın.
Cavid Sezen

Cavid hocam nalın biri hayırlı olsun :D

Panelvanla bir yere gittiğimde en büyük sorun yemek için etrafı dağıttığımda bir daha topralayamamam ,dolap olmadığından herşey yerlere seriliyor bu karışıklık taa gidene kadar bitmiyor.Kafamda ki çözüm ortalama ocak ve evye boyutunu birde alacağım buzdolabını ölçülerini marangoza vereceğim ona göre bir dolap yaptıracağım sizin kafanızda da eğer durum şekillendi ise tavsiyem bu olabilir.İlk kampta Cem den yada diğer kampırcılardan dolap ölçüsü alıp yaptırmak.Şimdi cebimde buzdolabı ölçüleri geziyorum o tamam(üç nal bir at kaldı),ocak ve evye için sorun yok o üstte,pis su ve temiz su depolarını da belirledim mi hemen dolabı yaptıracağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri