Kapadokya Bölgesinde Kamp Yeri için Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,876

tango

Zirve
Yer
SAKARYA
Kapadokya bölgesine dair camp yeri araştırıken birkaç yer buldum ama, öneri ve yardıma ihtiyacım var.

Etiketler
Resimlerin alt kısmında koordinatları var. sanırım web siteleri de vardı. Gidip görmedim. Gezi planlarım için kaydetmiştim. Dönüşte kampingler hakkında geniş bilgiyi paylaşmanız dileğiyle mutlu geziler dilerim.

Sayın Ankirali ilginiz için teşekkür ederim önerdiğiniz yerlerin bir kaçını int. bende buldum ama daha çok gidip kalanların yorumlarını merak ettiğim için bilgi sordum.
O tarafa doğru niyet var ama inşallah gidip görmek nasip olur.Tabiki bilgi paylaşımında bulunurum.Selamlar...

Kaya Kamping'de kalmaya çalışın.
Kapadokya da çok kamping var ama hepsi de karavan için uygun kamplar değil.

Mutlu günler dileklerimle,

Sayın Rüzgar öneriniz için teşekkürler.Kalmaya çalışın derken çok dolu olup yer bulamama ihtimalimi var acaba.

Fiyatı diğerlerine göre yüksek görülebilir, ama oralara kadar gitmişken muhteşem bir Kapadokya manzarası ve güneşin batışı için "bence" değer doğrusu.Hiç değilse bir günlük...

Hüseyin Ağabey'e katılıyorum; Kaya Kamping, çok görkemli bir Kapadokya görünümü sunuyor...

Cavid Sezen

Kaya kampingle biraz önce telefonla fiyat bilgisi aldım.
Karavan : 12 TL
Minübüs : 9TL
Taksi : 6 TL
Çadır :6 TL
Kişi başı :12 TL (10 yaş altı çocuk ücrete tabi değil)
Ücretlere Elektirik-Duş-WC-Mutfak-Havuz dahil.
Kamping hakkında güncel bilgi bu doğrultuda.

Kaya kampingin fiyatları uygun değilmiş. Oraları gezmeye giden insan havuzundan da faydalanmaya vakti olmaz zaten. Havuzu nasıldır bilemiyorum. Eğer havuzu güzelse, vakit bulup da yüzebilenler için fiyatı uygun sayılabilir.

2004 yılında ETS tur ile 4 gün 3 gece Kapodakya turuna gitmiştim. ETS tur pazarlarken 2 tane otel seçeneği sunmuştu. Biri Dedeman diğeri ise Ürgüp içinde 3 yıldızlı bir oteldi. Ben Dedemanı seçmiştim. Ciddi de fiyat farkı vermiştim. Otobüsde ki herkes de diğer oteli seçmiş :smiley: bir tek benim için dedemana uğruyordu. Diğer yolcularla konuştum, odalar aynı, yemekler aynı tek farkı kapalı yüzme havuzu vardı. Kasım ayında tur olduğu için yüzme severler için iyi birşey tabii ama akşam 20:00 de otele gelip sabah 6:30 da kalkıp, kahvaltı yapıp 7:30 da otelden çıkınca insan yüzmeye vakit bulamıyor. Halbu ki diğer oteldekiler akşam lobide hep birlikte oturup çayını içip lak lak edince daha güzel eğlenmişer. Sonuç olarak demek istediğim kültür turları için yüzme havuzu biraz gereksiz kalıyor.

Sayın Rüzgarın ve Cavit beyin önerisi manzarasından dolayı 1 gün dahi olsa kalınması önerisi için sordum fiyatları.Havuz dediğin gibi çok aradığımız bir şey değil.Diğer seçenekler hakındada bilgi almakta fayda var gibi.

Ben müsaadenizle soruyu tekrar ama tersden sorayım; kapadokyada enerji sorununuz yok ise kamp yerine gereğiniz var mı? ???

Bazı yerlere gidince oranın olmazsa olmazları oldurulur illaki... :D

Bir zamanlar Kapadokya ya gidilince Asmalı Konak'a gidilir Özcan Deniz e dualar edilir,Selda Alkor'un şalından alınırdı illaki... ;D
Dönünce de ballandıra ballandıra Cansu Dere'nin rüzgarla kıpırdayan tüllerin ardından hayalini gördüklerini anlatırdı dizikolik kadınlarımız.. :mad:

Ehh...Bizler için de bir yerler bulunuyor Kapadokya da her zaman..
Dönünce eşe dosta anlatılacak bir "Kapadokya da Güneşin Batışı" tablosu mesela..

Biraz masraflı oluyor dersen yokuş aşşağı boşa atarsın...Farkı kaparsın... ;D

Mesut bey güneş panelim yok.Genelde gündüz gezip gece konaklayan biriyim.Kampa bağımlı kalacağımı zannetmiyorum ama.Bellide olmaz tabi sayın Rüzgarın dediği gibi daha çok oraları gezip görenlerin önerileri tabiki önemli.
Karadeniz gezisindede birçok bilgi toparladım ama daha önceden aldığım kamp yerlerinden sadec birinde konakladım.
Haziran 15 te iznim var gitmek nasip olurmu onuda tam bilemiyorum.Selamlar..

Düzeltme
RÜZGAR' Alıntı:
Dönünce de ballandıra ballandıra Cansu Dere'nin rüzgarla kıpırdayan tüllerin ardından hayalini gördüklerini anlatırdı dizikolik kadınlarımız.. :mad:

Nurgül Yeşilçay yerine sehven Cansu Dere yazmışım.Düzeltir özür dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR