Karavan Ruhsatında Trafik Tescilde Yapılan Hata

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Antiocos66 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,087

Antiocos66

Yeni Üye
Değerli arkadaşlar
Karavanımı teslim aldım. Ruhsatını motokaravan olarak değiştirmek için bugün trafik tescil bürosuna gittim. Tanıdık bir polis evlerimiz yakın olduğu için hazırlanmış ruhsatı alıp bana getirdiğinde ruhsata aracın sınıfının N1 olarak kaydedildiğini gördüm. M1 olarak kaydedilmesi gerektiğini biliyorum. Bu sanırım memurun dikkatsizliği sonucu olan bir durum. Değişim için gittiğimde tekrar ücret ödemem gerekecek mi ? Başına böyle bir sıkıntılı durum gelen oldu mu? Olduysa neler yapmam gerekecek? Saygılarımla Dr. Tamer Atay

Etiketler
Ynt: Karavan Ruhsatında Trafik Tescilde Yapılan Hata

Sayın Atay aynı sıkıntılar--memurun hatası--defalarca başıma geldi otomobilimin şasi numarasında v yerine w yazıldı yada tam tersi durum oldu memur hatası ruhsat değişti ve ruhsat bedeli ödedim . Geçen ayda motokravanımı muayeneye götürdüm( bu ruhsatın emniyetten düzelmesi lazım) sınıfı problem dediler yıllarca kabul gören ruhsatı emniyete götürdüm ve durumu sordum yeni mevzuat değişti dediler soru sormadım işlem yapıldı sınıfı düzeltildi 76lira 50 kuruş ruhsat bedeli ödedim.Emniyete iade ettiğim kabul görmeyen ruhsatta MOTOSİKLETASKILIKLI MOTOKARAVAN yazıyordu.Bana verilen yeni ruhsata motosiklet askısı eklenmemiş geç farkettim ertesi gün tekrar gittim emniyete--gittimde nasıl gittim park yeri yok içerde binlerce kişi üst üste ve daha bir dolu filan filan--- durumu izah ettim depodan dosya çıktı incelendi neyseki ruhsatın bir kenarına motosiklet askısını işlediler .Kolaylıklar ve kazasız belasız geziler dilerim.Sağlıkla...

Ynt: Karavan Ruhsatında Trafik Tescilde Yapılan Hata

Sayın Metin Türe
Evet gerçekten çok sıkıntılı bir durum. Bugün bütün gün uğraştım. Şimdi yarında uğraşacağım. Tuvturk ten aldığım belgede M1
sınıfı yazmasına rağmen polis memuru N1 yazmış. Biraz araştırdım. Memurdan kaynaklı hatalarda ücretsiz düzeltme yapılması yönetmelik gereğiymiş. Ama bunu yapmamak için bir sürü saçma sapan bahaneler öne sürüyorlarmış Dosyayı çıkarıp bakıldığında dosyadakinden farklı bir bilgi girilmiş ise ücret almadan yapılıyormuş. Eğer orada hata varsa bu sefer işin ucu tuvtürke kadar uzanıyormuş. Can sıkıcı bir durum.. Bakalım yarın neyle karşılaşacağım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri