Karavanla Dünya Turu Yapmak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oktaycaner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,554

oktaycaner

Yeni Üye
ben türkiyenin en yasli paragliding (kanatcisiyim) hem ucmak, hem karavanla dünyayi gezmeyi düsünebilen karavancilarla dünya turu yapmayi istiyorum. ilgilenenler oktay_caner@hotmail.com adresine mesaj yollayabilirler. oktay

Etiketler
Ynt: Karavanla Dünya Turu Yapmak İstiyorum

bende bu bu hayalinizi paylaşıyorum ancak ekonomik engelleri aşmak oldukça zor ama birkaç kez çok ciddi fizibiliteler çıkardım. kısmet,

doğru seçim zaten mog yada man gibi bir araca bu yola çıkmak lazım

DÜNYA TURUNA BENDE VARIM ZOR GELEN BÜROKRASİ BUNU CÖZEN VARSA PEŞİNE TAKILIRIM EŞİMLE BERABER HAZIRIZ MACERACI

Harika bir fikir ayni seyleri bende düsünüyorum ama simdilik imkansiz ilerde cünkü dünya haritasina baktiginizda mümkün olan bir sey.Gecen yil okumustum Ingiltereden bir firma otobüs ile düya turu düzenliyor ve ingiltereden avrupa ülkeleri türkiye iran ve böyle devam ediyor mümkün yapilabilir.Herkese hayallerini gerceklestirmenizi diliyorum.
selamlar
Ercan Bagci

Bİ LEMİYORUM SİZİN YAŞINIZ KACTIR BENİM ZAMANIM KISA BEN VİZE İŞLEMLERİ ZOR GELMESE HEMEN ÇIKARIM YOLA BİRÇOK KARAVANCININ GİTMEYE CESARET EDEMEDİĞİ YERLERE GİTDİM KARAVANLA TEK BAŞIMIZA ÖRNEĞİN ,SURYE,ÜRBÜN MISIR,İRAN,GÜRCİSTAN,ERMENİSTAN,AVRUPAYI SAYMIYORUM ÇÜNKİ ÇOK KOLAY VE HEYECAN VERMİYOR. HEYECAN DUYMAK İSTİYORSAN DOĞUYA DOĞUYA DÜMEN KIRMAYI TERCİH EDERİM AMA BENİM GİBİ DÜŞUNEN ARKADAŞ ÇOK AZ.

Özellikle sitenin sağ sütunundaki gallery linklerini incelemenizi tavsiye ederim. Kimisi çok luks ama insanın içi gidiyor açıkcası. Sevgiler... http://www.actionmobil.com/index.html

Site mukemmel. Hayran kaldim. Tesekkurler.

Bende hesaplamak hoşuma gittiği için birçok rota üzerinde hesap kitap yapmıştım ama en mantıklı gelen doğuya doğru gidip japonya -yenizelenda - avusturalyayı ekleyip eklemeye karar verip alaska-kanada-usa meksika aşağı güney amerika ardı deniz yolu cape town güneyden kuzeye afrika cebelitarık ispanya avrupa ve türkiye . 2,5 sene kadar düşünmüş ve 200 bin dolar bütçeye araç donanım hariç bitirebileceğimi hesaplamıştım. Sorun savaşlar vizeler hırsızlık mekanik ve diğer sorunlarla uğraşacak ekip ve yukarıdaki gibi bir araç. sponsorluk içinde çalışmalar yapmış bp için yakıt atv içi tv o zamanki imar bankası ile bir adımı atlamış bmc den rahmetli rençin dakar için hazırlanan kamyonunu almayı düşünmüştüm. vs.vs.cebimizden katkılar sponsorla olur. en az 2 araç şart.

Beni korkutan motor ve mekanik. Yurt disinda bozolursa arac napariz? Bu konuda bilgisi oyan var mi acaba? Ne kadar motor ve mekanik bilgisi olsa da ki benim hic yok, avrupa otobaninda kalmak durumunda nasil cozum uretilir? Tecrubelerinizi aktarirsaniz sevinirim.

motor ve mekanik bilgisine gelirse zaten amaç bozulmayacak şekilde aracı hazırlayacak bir araç hazırlamak . onun dışında başımıza gelebilecek tüm senaryolara uygun yedekleri yanımızda bulundurmak .uygun alet ve edavatı hazır etmek.zaten öyle bir tura çıkmadan önce aracın adan zye tümünün kontrolü için üstünden geçmek gerekecek.geçerken usta mekanikerle beraber olup felaket senaryolarına uygun şekilde sökme takma işlemlerinde egzersiz yapmak işin planında var.artı önemli olan uygun aracı seçmek .yukarıdaki gibi bir araç ile mevcut mekanik bilgim ve yapacağım biraz egzersizle ben bu işi hallederim o araçta gider gelir aks -şaft lastik gibi sorunlar haricinde bakım harici çok şey gerektireceğini düşünmüyorum ki zaten yapacağımız yaklaşık 130-140 bin km. ama böyle bir araca kavuşmak imkansız gibi. bence olasılık iyi durumda 2 mog ve ardında romörk full yedekler .yapılır ama mb100 ile benim rotamda imkansız .

Merhaba arkadaşlar,
Konu başlığı birçoğumuzu hayallere sürüklüyordur eminim. Bende bu türden hayaller kuranlardanım. Yaz tatillerimde çadırla başlayan gezme tutkum daha sonra çekme karavan ve motokaravanla gelişti ve halihazırda doğada olmak,dostlarla kamp yapmak şeklinde devam etmekte.Bu süreçte aklımda hep Afrika,Asya,Güney Amerika'yı karavanla gezen varmıdır,varsa kimdir yada kimlerdir gibi sorular meşgul etti. Benim ulaşabildiğim hemen aklıma gelen Melih ERİŞ aracıyla 2 kişi Hindistan'a kadar gittiler. Bu forumda sayıları azımsanmayacak kadar olan Avrupa'da gezen arkadaşlarımız var. Ancak karayoluyla dünya turu yapmış bir Sadun BORO'muz yok.Yada benim bildiğim birisi yok.Bilen varsa lütfen yazsın. Bunları yazmamdaki amacım hayallerimizi süsleyen böyle seyahatler için niyetlenen arkadaşlarımızın aslında azımsanmayacak sayıda olduğunu görmemdir.
Oktaycaner arkadaşımızın açtığı bu başlık Ercüment beyin girişimlerini öğrenmemize vesile oldu,kendisine hedefine ulaşabilmesi temennimi gönderiyorum. Sadun BORO ile başlayıp dünya denizlerinde bayrağımızı dalgalandıran denizcilerimiz gibi Kıtalararası seyahatlerde sayısız karavancı dostlarımızında maceralarını takip etmeyi diliyorum. İyi akşamlar

ercumentoflas' Alıntı:
motor ve mekanik bilgisine gelirse zaten amaç bozulmayacak şekilde aracı hazırlayacak bir araç hazırlamak . onun dışında başımıza gelebilecek tüm senaryolara uygun yedekleri yanımızda bulundurmak .uygun alet ve edavatı hazır etmek.zaten öyle bir tura çıkmadan önce aracın adan zye tümünün kontrolü için üstünden geçmek gerekecek.geçerken usta mekanikerle beraber olup felaket senaryolarına uygun şekilde sökme takma işlemlerinde egzersiz yapmak işin planında var.artı önemli olan uygun aracı seçmek .yukarıdaki gibi bir araç ile mevcut mekanik bilgim ve yapacağım biraz egzersizle ben bu işi hallederim o araçta gider gelir aks -şaft lastik gibi sorunlar haricinde bakım harici çok şey gerektireceğini düşünmüyorum ki zaten yapacağımız yaklaşık 130-140 bin km. ama böyle bir araca kavuşmak imkansız gibi. bence olasılık iyi durumda 2 mog ve ardında romörk full yedekler .yapılır ama mb100 ile benim rotamda imkansız .
MB100e guvenmemek mi gerekiyor diyorsunuz cok anlayamadim. Karavan 130bin km'de. Motor ve mekanik iyi diyor ustam. Hic nikli uyemiz 92 model Fiat uzeri Hymer ile Italya'ya gitti ve geldi. Bu konuda olumlu veya olumsuz bilgi ve tecrubelerinizi aktarirsaniz cok sevinirim.

yok yol şartları için diyorum . mutlaka arazide ilerlemesi sorun olmayan bir araç lazım özellikle asya ve afrika için yol olamyan yerlerde var.

A tamam. Ben ve esim sehir ve kultur meraklisiyiz. Bati kulturlerinin asagi yukari ayni olmasi bizi de doguya yonlendiriyor. Ama aracimiz 4carpi 4 te olsa su an icin oyle bir niyetimiz olamaz. Zira bizimle beraber 1,5 yasinda bir kizimiz ve 8 yasinda bir oglumuz var. Aslinda bati bile bu kadroyla su anda cok zor ya. Neyse. Bunu kendimize pek itiraf etmiyoruz simdilik. Daha 40 yasimdayim. Bu ikinci karavanim. 10 yil sonra ciddi ciddi uzak ve orta doguyu planliyorum. Su an zaten savaslar isi daha da cetrefillestiriyor. Belki 10 yil icinde barista gelir bu guzelim kulturlere. :D Tabii savas sonrasinda toplumlar kalirsa.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.