Katlanabilir Rüzgar Türbini Yapıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan modifci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,433

Siz bunu alır mıydınız

• Evet alırdım

Kullanılan: 8 80.0%
  • Hayır almazdım

Kullanılan: 1 10.0%
  • Biraz daha ucuz olsa alırdım

Kullanılan: 1 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

modifci

erdandokta.com
Web
erdandokta.com
Herkese merhabalar. Kampçıların büyük sorunlarından olan enerji sıkıntısını çözmek için katlanabililen bir rüzgar türbini yapıyorum. Şu an prototip tamamlandı. Birkaç yatırımcıya sunum yapacağım yalnız pazar araştırması için bu sitenin uygun olacağını düşündüm. Siz almayı düşünür müsünüz. Fiyatı da 150 tl civarında olacak.

Bu da videosu

Herkese merhabalar. Kampçıların büyük sorunlarından olan enerji sıkıntısını çözmek için katlanabililen bir rüzgar türbini yapıyorum. Şu an prototip tamamlandı. Birkaç yatırımcıya sunum yapacağım yalnız pazar araştırması için bu sitenin uygun olacağını düşündüm. Siz almayı düşünür müsünüz. Fiyatı da 150 tl civarında olacak.

Bu da videosu
Öncelikle böyle şeylere kafa yorduğunuz için tebrik ederim.

Peki hangi platformlarda size destek verebiliriz? Kickstarter ya da Arıkovanı platformlarına başvuru yaptınız mı?

Ürüne baktığımda sadece (rüzgara maruz kalacağı için) devrilme problemi olabilir diye düşündüm. Bu riski de hali hazırda cihazın üzerinde bulunan ağırlığın yani bataryanın yere daha yakın konumlandırmakla azaltabilirsiniz diye düşünüyorum.

Örneğin fotoğrafçilar tripodları daha stabil tutabilmek için aşağıdaki gibi ağırlık eklerler.

Using a tripod DSLR tips DCM111supp handheldhang

Bir de bu ürün eğer kolay taşınabilir olmalıysa, kamplara giderken yanınızdakileri taşıma konusunda sadece hacim değil ağırlık da önemlidir. Hatta gram hesabını yapanlar biliyorum. Dolayısıyla ürün üzerindeki bazı parçalarda plastik malzeme kullanılarak ağırlık daha aza indirgenebilir.

Fikir ve uğraşınızı takdir ediyorum. Başarılar.

Merhabalar, şu an arıkovanına başvurdum değerlendirme sürecindeyim.

Yaptığım prototip 10w üretiyor ama seri üretim versiyonu 15-20 w arası olacak.

Ve yaptığım testlere göre 30 km/s rüzgara dayanabildi. ve ağırlığı şu an 2 kg

Çok güzel bir çalışma yalnız 10 watt çok az bir güç. Deri üretim 20 watt demissiniz bu maksimum hızda 20 watt mi? Birde alternatorunuz hangi tip flans mi normal manyetik rotorlu mu? Çalışırken ne kadar ses çıkıyor.
Yatay değil de dikey tip düşünürseniz daha güzel olur.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile bir şekilde gönderildi.

Öncelikle innovativ girişiminiz için tebrik ediyorum, bu ürünün aynını yabancı bir videoda görmüştüm 3 aşağı 5 yukarı aynı diyebilirim, tabii esinlenme bile olsa yerli olarak yapma girişimi çok takdir edilecek birşey. Benim istediğim rüzgar türbinlerinde olduğu gibi tüm teknik verileri vermeniz (rüzgar hızı/verim grafiği, batarya kapasitesi ve niteliği, kanatların özellikleri, dinamonun teknik ve verim rakamları vb.), zira istediğiniz destek de böylelikle daha rahat gelecektir. Bunları netleştirirseniz kesin alıcı olurum, bu arada bir diğer arkadaşın yazdığı gibi dikey kanat deneyebilirsiniz, düşük rüzgarda daha verimlidir, bu konuda RGS enerjinin ürettiği modellere bakın derim. Başarınızın devamı dileklerimle, sevgiler selamlar.

Yenilik açısından güzel ancak bunun bize ne kadar fayda sağlıyacağı konusunda tereddütlerim var.
offroad
kamp
bunlarda kullanılması mümkün mü? ne için kullanabilriz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri