Kayar Kapı Dikkat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan msh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,336

msh

Kamp II
Aracı hafif rampa bir yerde durdurdum bizim oğlan kapıyı açınca kapı ağırlığı nedeniyle hızla geri kaçtı. Dokuz yaşındaki oğlumun kolu arada kaldı ve kırıldı. Otomatik kapı aklıma geldi acaba daha mı sağlık lı olur. Uyarmak istedim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda iyileşir oğlunuz.
Benim de küçük kızım var. En çok kayar kapıdan korktuğum için açma ve kapamalarda mutlaka kızımı kontrol etmeden kapıya dokunmamaya özen gösteriyorum. Henüz kapıyı kendisi açamıyor Allah'tan.

Büyük geçmiş olsun..
Şimdi bende otomatik kapıya sıcak bakmaya başladım. Benim de 7 yaşında bir kızım var.

Engin ÇAMCI

Otomatik kapıların herhangi bir kaza anında açma sorunu oluyor mu bilen var mı

Geçmiş olsun,
kayar kapılar ağır olduğundan küçükler için tehlikeli ancak elektiriklilerde küçüklerin ulaşamayacağı yerde düğmesi olmalı.
Geçmiş yıllarda kullandığım ducato kamperimin kayar kapısının kanalına açılmasını istediğim yere civata sabitleyerek
hem içerinin görünmemesini hemde benzer tehlikeleri en aza indirmeyi düşünerek uygulamıştım.

Cok gecmis olsun. Ozellikle buyuk panelvanlarin kapilari cok buyuk ve agir. Hem kullanim hemde guvenlik acisindan otomatik kapi mantikli.

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gece uyurken acil bir durumda cikmak gerekirse veya bozulursa manuel cikma secenegi olmayan elektrikli kayar kapiyi tercih etmezdim. Levent Bey in civata onerisi hem basit,hem de cok islevsel bence.

Konu geçmiş ama, bu tür durumlarda kabahat çocukta aranmamalı, ismi üstünde "çocuk", aklı başındalar olarak gerekli önlemi bizler almalıyız, diye düşünüyorum. çocuk kilidi adı altında üretilmiş bir yığın gereksiz gibi görünen nesneler var, hepsininde amaçları farklı, kimi kapıyı, kimi buz dolabını, kimi elektriği kontrol eder, gibi..

Kabahatı çocukta aramadık. Hata benimdi başkaları da aynı hataya düşmesin diye yazdım. Şimdi çözüm arıyorum.

11441
Benim araçta böyle bişey var, kapının ön tarafında üst kulağa monteli, ben bunu çocuk için değil hırsız için uygulamıştım, bunu açmadan kapıyı açmak mümkün değil, ayrıca kayar kapıdan gelen tıkırtılarda kesiliyor.

Benim eletrikli otomatik kapı yaptırdım,kullanımı çok rahat ve güvenli.İsterseniz manuel olarakta kullanabilirsiniz.Sadece bir vida cıkarmak ve kolu cekerek manuel olarak kullanabilirsiniz.

Niyazi bey acil bir durumda kapı kolay açılıyor mu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR