Kayseri - Erciyes Dağına Araç İle Çıkma Denemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deveci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,509
Ynt: Kayseri - Erciyes Dağına Araç İle Çıkma Denemesi

TezzMertek' Alıntı:
Forumda bu konu ile ilgili ayrı bir başlık vardı.
Aramak lazım.
Anahtar kelimeler ile bulamadım.
Erciyesin 2900 metresine kadar Off-Road araçları ile çıkış yapabilirsiniz ama daha sonra ki bölümleri kar-buz ve eğim açısından uygun olmayan bir zemin içermekte.

Süt Donduran yaylasından buzul yürüyüşü yaparak zirveye çıkmış biri olarak araçlar ile belli bir noktaya kadar gidebilirsiniz.
2003 yılından beri Erciyes'e gitmediğim için yol durumları konusunda pek bir bilgim yok.

Ama Hacılar Dağcılık kulübünden bilgi isteyebilirsiniz.
Bilgiler için teşekkürler.. artık denemenin kesin tarihi belirlendiğinde eminim Kayseri merkezdeki arkadaşlar bölgede deneyimli dağcı ve gruplarla iletişime geçeceklerdir.. Geçen yaz bizde araçlarla süt donduran tarafında 2,800 m de kamp yapmıştık.. ( ben aks kestiğimden 2,700 m.de kalmıştım :smiley: )
40 yıllık kuru odunlarla yaktığım ateşin alev boyu oksijen yetersizliğinden ne yaptıysam 40 -50 cm yi geçemedi..
o bölgeden araç sınıfına bakmaksızın bencede 2,900 m nin üstü mümkün görünmüyor...

Etiketler

alii38' Alıntı:
engin abi sen hiç denk gelmemişmiydin bizimle erciyes zirvesine dogru gidişlerimize ? biz çok çıkdık temmuz ayında kar doldurduk kap lara :smiley:)) benim içinfarketmez biliyosun off road etkinligi nerde nası olursa olsun katılırım fakat çok ilerilere gidilemiyo mesajımda okumuşsundur teleferik yolunun bittigi yerden sonra aşşa yukarı 500 mt civarında daha gidebiliyosun ilerde yol vardı fakat yagışlardan dolayı yol uçmuş daha ötesi yok anlıycan enfazla çanagın dibine kadar gidiliyor. dagın volkanik olması ve tepeciklerin hep çakıl olması nedeniyle araçların lastikleri yer tutmuyo...
ali bey sizlerle erciyese kışın 1 kez akşam 22:00 de gitmiştik.müthiş kar ve kipi vardı.mustafa fındık ın silecekler bile donmuştu.hatta serçeli yaylasına girişte arabalar kara saplanmıştı ve hacılar güzergahından normal yola çıkmış buradan da sosyal tesislerin olduğu yerde açıkta dona dona çay içip dönmüştük.dönüş yolunda da arabanın birinin (H.Ç.) fren rekoru patlamıştı.ta erciyesten arabayı arkadan asarak indirmiştiler.bize macera olmuştu.
ön keşif gezisine bekliyoruz mutlaka isminizi yazın :smiley:

Bilgiler için teşekkürler.. artık denemenin kesin tarihi belirlendiğinde eminim Kayseri merkezdeki arkadaşlar bölgede deneyimli dağcı ve gruplarla iletişime geçeceklerdir.. Geçen yaz bizde araçlarla süt donduran tarafında 2,800 m de kamp yapmıştık.. ( ben aks kestiğimden 2,700 m.de kalmıştım :smiley: )
40 yıllık kuru odunlarla yaktığım ateşin alev boyu oksijen yetersizliğinden ne yaptıysam 40 -50 cm yi geçemedi..
o bölgeden araç sınıfına bakmaksızın bencede 2,900 m nin üstü mümkün görünmüyor...
[/quote]

ertuğrul abi ön keşif gezisine mutlaka bekliyoruz.
evde yeni bir tadilat falan çıkarma :smiley:
o gün hatılıyorsan burada bir unimog olsa acaba ne kadar daha gidebilir diye merak etmiştik.işte bugün o merakımızı giderme günü :smiley:
yalnız araçlardan biri kalırsa birimiz çekerizde benim unimog kalırsa ancak başka bir unimog kurtarabilir ;D

deveci' Alıntı:
ertuğrul abi ön keşif gezisine mutlaka bekliyoruz.
evde yeni bir tadilat falan çıkarma :smiley:
o gün hatılıyorsan burada bir unimog olsa acaba ne kadar daha gidebilir diye merak etmiştik.işte bugün o merakımızı giderme günü :smiley:
yalnız araçlardan biri kalırsa birimiz çekerizde benim unimog kalırsa ancak başka bir unimog kurtarabilir ;D
bakalım artık .. kısmet .. katılım ama ben olmazsam senı kımsenın cekemıyecegı kesın sayılır.. sonucta senın Tonaja en yakını yıne ben oluyorum :smiley:

bu arada aracın son halini görmedik paylaşmamışın sanırım?

biliyorumda yenilerini soruyorum erdogan abi:smiley:

alii38' Alıntı:
biliyorumda yenilerini soruyorum erdogan abi:smiley:
yeni yapılan işler olarak
4 amortisör değişti
arabanın macun işi bitti astar boya atıldı
4 nokta emniyet kemeri alındı
bunların resimlerini unimog tadilat forumuna bugün ekleyeceğim

Merhabalar ,

Sonucu merakla bekliyorum.Eğer uygun olursa faaliyete katılmak isterim . 4 yıldır EUDAK bünyesinde dağcılık yapmaktayım.

valla kirik ahmet abiyi goturmek lazım yanımızda, o ne kadar çıkarsa o kadar yuksege çıkılabilir.. agustos ayında olursa bana uyar her türlü.. özledik zaten ekibi..

omergin' Alıntı:
valla kirik ahmet abiyi goturmek lazım yanımızda, o ne kadar çıkarsa o kadar yuksege çıkılabilir.. agustos ayında olursa bana uyar her türlü.. özledik zaten ekibi..
haklısın ömer bey
kirik ahmet abi kadar arabanın limitlerini cesurca deneyen yok.
böyle bir gezide onun mutlaka bulunması lazım.
temmuz sonuda veya ağustos başında esas geziyi yaparız büyük ihtimal ama öncesinde birkaç kez ön keşif gezisi yapmak gerekiyor.
ilk keşif gezisini 2-3 hafta içinde organize ederiz inşallah

harunzafer' Alıntı:
Merhabalar ,

Sonucu merakla bekliyorum.Eğer uygun olursa faaliyete katılmak isterim . 4 yıldır EUDAK bünyesinde dağcılık yapmaktayım.
tabiki sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız

Selam
daha once biturlu ekleyemedigim fotolar burada,
buyrun hayal kurun...:smiley:
64857
Inter 503025
Inter 73505671
Inter album 6
Inter avtotuning
Inter niva new big
A M3 renee1sm
son caare de bu varr illaki aracla cikalim dersek!! :smiley:
Four Wheel Drive 300x244

MOUNTAINBIKER' Alıntı:
Selam
daha once biturlu ekleyemedigim fotolar burada,
buyrun hayal kurun...:smiley:
Paylasimlar icin tsk'ler hepsi guzel gorunuyorlar ... ancak 1,7 Lt.lik benzinli motoruyla Niva icin bu paletler hayal gucunu fazlaca zorluyor :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR