Kaz Dağları Hakkında Bilgi Ihtiyacı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahir81110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,135
Merhaba Tahir bey ,
Herseyden önce türkce karekterler olmadigi icin özür dilerim.
insandan uzak olarak mesela Edremitìn hemen girisinde ( Canakkaleden gelirken) Sola KALKIM diye bir yol ayrilir. Buradan 8 10 km kadar KALKIM istikametine dogru giderseniz. karavanla kalabileceginiz epey yer mevcut. Yol kenarinda ve Gürültüden uzak istediginiz yerde kalabilirsiniz ve herhangi bir ücret ödemenize gerekte yok.
Ayni yolu takip ettiginizde tam KAZDAGLARi nin göbegine düsersiniz. Mümkün oldugu kadar bu mevsimde (yani Nisan ortasina kadar ) Yolun genis oldugu bölgede kalmaya dikkat edin derim. Zaten oralarda sagli sollu piknik alanlarida mevcut.
iyi gezmeler
Daha fazla resim eklemiyorum . gelin ve görün . Saygilar
Erol Bey çok işime yarayacak, teşekkür ederim.

Etiketler
Geri sayıma başladım.

Yağ sızıntıları artınca motor indirmiştim, orası burası derken şarj alternatörü, marş motoru haricinde motor takozundan aksa, mazot pompasından radyatöre kadar her şey değişti. Tuzlu ama güzel oldu. Battı balık yan gider deyip 2014 imalatı kışlık lastikleri de 4 mevsim ile değiştirdim. Denemek ve ısıtıcı tamiri için İstanbul'a gidip geldim. Şu an için sorunsuz, sessiz ve sürüşü keyifli hale geldi.

Bu hafta sonu halı, çarşaf, masa örtüsü, havlu vb yi yıkayıp arabaya koyduğumda sadece buzdolabını ve su deposunu doldurup yola çıkmak kalacak. Bir kaç kalan işimi koordine ettikten sonra ayın 12 si gibi yola çıkmayı planlıyorum. Gezi planı şöyle:

12.03 Gelibolu
13.03 Gökçeda
23.03 Çanakkale, Ezine, Kaz Dağları

.
Hesabınıza sevindim, keyfiniz bol olsun Tahir bey. :smiley:

Ben ilk aşımı en iyimser hesapla Mayıs ortasında bekliyorum. Umarım hanımki de Temmuz’a sarkmaz. Burada işler çorba modunda gidiyor..
Torundan vize alabilseydik, atlayıp aşılanmaya gelebilirdik..

Son düzenleme:

.
Hesabınıza sevindim, keyfiniz bol olsun Tahir bey. :smiley:

Ben ilk aşımı en iyimser hesapla Mayıs ortasında bekliyorum. Umarım hanımki de Temmuz’a sarkmaz. Burada işler çorba modunda gidiyor..
Torundan vize alabilseydik, atlayıp aşılanmaya gelebilirdik..
Güzel temenniniz için teşekkür ederim. Aşılarınızı sağlık ile olmanızı ve vize makamınızdan :smiley: bir an önce vizenizi alabilmenizi dilerim.

Pandemi sebebiyle kamp için sorun çıkartmazlar inşallah
Feribot çıkışında jandarma arabası olur, mutlaka konuşurum. Şimdilerde ada boş olduğu için pek ihtimal vermiyorum ama çıkarsa mecburen Kaz dağlarına doğru yol alırım. Yada boşuna feribot parası vermeden önceden telefon ile öğrenmek sanırım en iyisi olacak.

Yerel bir gazetede şöyle bir haber var;

karavanlar hariç tutulmuş.

Ben yine de gitmeden bir gün önce jandarmayı arayıp teyit etmeyi düşünüyorum. Verdiğiniz gazete linkinde 6. ayda adaya dışarıdan gelenlere 14 gün karantina kaldırıldı vb yazıyordu. Başıma iş almayayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR