Kaz Tüyü Mont Tavsiye Ve Yorum North Face Vs Marmot

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan soldier330 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,714

Etiketler
MERHABA ARKADAŞLAR FORUMA YENİ ÜYE OLDUM AMA UZUN ZAMANDIR OUTDOOR ÜRÜNLERİNE İLGİM VARDI .
İŞİM GEREĞİ ARAZİDE ŞANTİYE GEZİYORUZ ANKARADA YAŞIYORUM ŞUAN BURASI -13 DERECE KAZ TÜYÜ MONT ALMAK İSTİYORUM 3 ÜRÜN ARASINDA KALDIM USTALAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM

MARMOT - Quasar Erkek Kapşonlu Kaz Tüyü Mont

M morph jacket Bay Mont (fw17) Bordo

M Summıt L3 Jacket Erkek Mont
Patagonynada, norveçte ve ağrı'da Marmot Quasar kullandım üşüme konusunda en ufak sıkıntı yaşamadım gayet başarılı. 850 fill Ankara soğuğunda yeterli olacaktır bir de sahada çalışıyorsanız hafifliğiyle de çok kullanışlı olacaktır. . Yine de içinize termal içlik giymekte fayda var.

MERHABA ARKADAŞLAR FORUMA YENİ ÜYE OLDUM AMA UZUN ZAMANDIR OUTDOOR ÜRÜNLERİNE İLGİM VARDI .
İŞİM GEREĞİ ARAZİDE ŞANTİYE GEZİYORUZ ANKARADA YAŞIYORUM ŞUAN BURASI -13 DERECE KAZ TÜYÜ MONT ALMAK İSTİYORUM 3 ÜRÜN ARASINDA KALDIM USTALAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM

Marmot u bilgisayarım açmadı.Ancak diğer iki north face özellik olarak eş doluluk oranında görülüyor.Ancak fiyat farkına neden olan özelliği bulup karar vermek lazım bence. Norh face in kendi sayfasından ürün özelliklerini karşılaştırıp karar vermek faydalı olabilir.Belirttiğiniz sıcaklıkları bu ürünler karşılar.

Son düzenleme:

Marmot u bilgisayarım açmadı.Ancak diğer iki north face özellik olarak eş doluluk oranında görülüyor.Ancak fiyat farkına neden olan özelliği bulup karar vermek lazım bence. Norh face in kendi sayfasından ürün özelliklerini karşılaştırıp karar vermek faydalı olabilir.Belirttiğiniz sıcaklıkları bu ürünler karşılar.
north face morph ve l3 summıt montlarını giydim mağzada morph serisinde kırmızı renk kumaşdan kaz tüyleri belli oluyordu bu durum pek hoşuma gitmedi l3 summit serisinde xl bedeni kaldığından birşey anlamadım

north face morph ve l3 summit arasındaki fark ise mağza elemanın söylediğine göre summit sersisi olması ve özel renk olarak üretilmesi

Patagonynada, norveçte ve ağrı'da Marmot Quasar kullandım üşüme konusunda en ufak sıkıntı yaşamadım gayet başarılı. 850 fill Ankara soğuğunda yeterli olacaktır bir de sahada çalışıyorsanız hafifliğiyle de çok kullanışlı olacaktır. . Yine de içinize termal içlik giymekte fayda var.
marmot quasar kumaş kalitesi nasıl siz kolay deforme ve yırtılabilecek yapıdamı parlak kumaş olması çok hoşuma gitmedi acıkcası

marmot hariç, the nort face nin birçok ürürünün kullandım. lik deki ürünler de var bende. Alttan orta katman bir kıyafet uzerine rahatlıkla giyebilirsiniz. Lakin kaz tüyü ıslanmaya gelmez, onu da hatırlatmak isterim. Bu malzemelerin kumaşı suya dayanıklıdır ama, sağanak da 30 dk. dan uzun sure giyemezsiniz.. Yumruk büyüklüğünde yapmurluklar var, ouddr mağazalarında. Onlardan almanızı da oneririm. ( 150 tl ye var ) Alt lık deki ceket ile ercıyes de kullandım, -28 derece ayazda ve ruzgarda oldukça ıy ıperformans goserdi ..

marmot quasar kumaş kalitesi nasıl siz kolay deforme ve yırtılabilecek yapıdamı parlak kumaş olması çok hoşuma gitmedi acıkcası
Aslında Quasar değil de ben Marmot'çu olduğum için başka bir mont önereyim. Önümüzdeki ay kalırsa ben de alacağım. Firmayı aradım ellerinde iki tane kalmış sadece. Marmot'un Fordham diye bir montu var. Efsane mont. Hem su geçirmiyor dolayısıyla kaz tüyü olmasınında bir sakıncası yok. Tshirt giy çık. Kapüşonu bile kaz tüyü.

Marmot Fordham
Ya da
Marmot Mountain Down

Bu ikisini de tavsiye ederim. Quasar da güzel Down Defender diye bi teknoloji var içinde dolayısıyla ıslansada kaz tüylerinde toplanma olmuyor. Dediğim gibi ben Marmot'tan vaz geçmem :smiley:

Aslında Quasar değil de ben Marmot'çu olduğum için başka bir mont önereyim. Önümüzdeki ay kalırsa ben de alacağım. Firmayı aradım ellerinde iki tane kalmış sadece. Marmot'un Fordham diye bir montu var. Efsane mont. Hem su geçirmiyor dolayısıyla kaz tüyü olmasınında bir sakıncası yok. Tshirt giy çık. Kapüşonu bile kaz tüyü.

Marmot Fordham
Ya da
Marmot Mountain Down

Bu ikisini de tavsiye ederim. Quasar da güzel Down Defender diye bi teknoloji var içinde dolayısıyla ıslansada kaz tüylerinde toplanma olmuyor. Dediğim gibi ben Marmot'tan vaz geçmem :smiley:
benim istediğim montun çok kaba şişkin olmaması böyle mont alacaksam eğer bu modelleri marmont shadown modelinide alabilirim benim istediğin kaba olmayan bir kaz tüyü :smiley:

marmot hariç, the nort face nin birçok ürürünün kullandım. lik deki ürünler de var bende. Alttan orta katman bir kıyafet uzerine rahatlıkla giyebilirsiniz. Lakin kaz tüyü ıslanmaya gelmez, onu da hatırlatmak isterim. Bu malzemelerin kumaşı suya dayanıklıdır ama, sağanak da 30 dk. dan uzun sure giyemezsiniz.. Yumruk büyüklüğünde yapmurluklar var, ouddr mağazalarında. Onlardan almanızı da oneririm. ( 150 tl ye var ) Alt lık deki ceket ile ercıyes de kullandım, -28 derece ayazda ve ruzgarda oldukça ıy ıperformans goserdi ..
l3 summit modelinimi kullandınız bende ona gidip geliyorum bakalım tüy bırakma konusunda nasl morph quince pro nun güncellenmiş hali
morph hakkındaki düşünceleriniz nelerdir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR