Keen Durand Mid Vs Asolo Reston Gv Gtx

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bbertan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,468

bbertan

Yeni Üye
Yer
Kadıköy, İstanbul
Web
www.linkedin.com
Herkese selam, arkadaşlar özellikle şehir içi kullanım ve 2-3 günlük doğa kamplarında kullanmak için bot arıyorum. Son olarak Bu 2 botta karar kıldım Asolo Reston GV GTX ve Keen Durand Mid. Yıllarca Harley kullanış birisi olarak ağırlık ve kayma canıma yetti. Özellikle bu ürünlerden birine sahip olan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.
Vibram tabanlara kaydırır diyorlar Asolo daki Vibram Natural Shape şehir içinde karda kaydırır mı?
Durand Mid ağırlığı sizce de fazla mı?
Amaçlarım için Hangisini önerirsiniz?
Asolo : 460 TL 445 GRAM
Keen Durand Mid : 280 TL 569 GRAM
Teşekkürler.

Etiketler
Selamlar.

Son 5 sene de 5 ayrı Keen kullanmış ve halen kullanan biri olarak gözü kapalı Keen alın derim. Durand modelini kullanmadım ancak diğer kullandıklarım; Revel, Revel III, Kanyon,Gypsum ve Koven. Hepsinin ortak özelliği uzun yürüyüşlerde bile çok rahat olmaları ve tabanlarında şu ana kadar özel koşullar dışında herhangi bir kayma vb. olmaması.

Hali hazırda Asolo Triump'a sahibim. 2 sene önce aldığım bu ayakkabının kalitesi konusunda tek bir şey diyemem. Çok kaliteli ve şık bir ayakkabı ancak konu 2-3 saatten fazla yürüyüşler olunca ve özellikle de ıslak bozuk zeminler olunca maalesef başarısız bir ayakkabı. En son gittiğim Çamlıdere'de yürüyüşü yarım bırakmak zorunda kaldım ki, ayağımı bu kadar yoran çok az ayakkabıya rastladım. Taban vibram ancak ıslak zemindeki tutuşu zayıf, buna bileklerde yol açtığı yorgunluğu katınca yürüyüş benim için tam bir işkence olmuştu.

Asolo iyi bir marka ama maalesef benim tecrübem bu yönde oldu.

Keen Revel III önermiyorum. Kayma konusunu çözememişler. Malzeme kalitesi de fiyatına göre düşük. Kayma konusunda vibram taban olan bir bot tercih edebilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri