Kendi Karavanami Yapmak Istiyorum..!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan halimbeyy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,873

halimbeyy

Yeni Üye
MERHABA DEĞERLİ KARAVANCILAR.
BENİM SİZLER GİBİ KARAVANCILIK HAKKINDA PEK FAZLA BİLGİM YOK. BU SEBEPLE SİZLERE DANIŞMAK İSTEDİM.

KENDİ KARAVANIMI KENDİM YAPMAK İSTİYORUM.
6 YATAKLI CAMPER VE YAPMA KASA.
ALKOVENLİ OLURSA FORD TRANSİT 140/350M PİKAP;
CAMPER OLURSA; RENAULT MASTER DÜŞÜNÜYORUM.
HANGİSİ DAHA KULLANIŞLI VE RAHAT OLUR?
BİLİNEN PROFESYONEL FİRMALARA BAŞVURMADAN TÜM İŞLERİ KENDİM YAPTIRABİLİR MİYİM?
TEKNİK AÇIDAN HER TÜRLÜ EKİPMANIMIZ VAR. DONANIM ÖZELLİKLERİNDE ZATEN SINIR YOK. TÜM MESELE PARÇALARI BİRLEŞTİRMEK. BİZİM SIKINTIMIZ ARACIMIZI MOTOKARAVANA ÇEVİRİRKEN RESMİ İŞLEMLER NELERDİR? RUHSAT VE PROJE İŞLEMLERİ İÇİN İLLAKİ KARAVAN ÜRETEN BİR FİRMA İMZASI ŞART MI?

NASIL PROJELENDİRİLİR?
YETKİLİ PROJE FİRMALARI HANGİLERİDİR?
YATAK SAYISI ARTTIKÇA HERHANGİ BİR FAKLILIK OLUR MU?
İSTEDİĞİMİZ ÖZELLİKTEKİ BİR MOTOKARAVANI YAPTIRSAK MI DAHA MANTIKLI OLUR; YOKSA KENDİMİZ YAPARSAK MI DAHA MANTIKLI OLUR?

GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZE MÜŞTAK VE MÜTEŞEKKİRİZ.

Son düzenleme:

Etiketler
öncelikle hoşgeldiniz ayrıca sizi tebrik ederim niyet etmke ve isteklerinizi iki seçeneğe düşürmekde yolun yarısı bitmiş niyet etmekte yolun yarısıdır bu iş sadece gezenbilir sitesiyle olur başka yere bakmayın çünkü yok :smiley: ben çok falza bilgi sahibi değilim ama bildiğim kadarıyla alkovenli karavan profesyonel elden çıksa daha iyi olur Camper içinde kendiniz yapabilrsiniz mühendise yaptığınız karavanın projesini çizdirip TSE belgelerini alıp muayene istasyonuna gidip muayene yaptırıyosunuz emniyete gidip yeni ruhsat ile yola çıkmaya hazır ,bu konuyla ilgili deneyimli abilerimiz size daha ayrıntılı bilgi verebilir. Kolay Gelsin.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ERŞAHAN BEY. LAKİN BEN DAHA ÇOK ALKOVENLİ KASA DÜŞÜNÜYORUM. CAMPER'DA YATAK SAYISI 4'DEN FAZLA OLURSA PEK RAHAT OLMUYOR SANIRIM.O YÜZDEN 2. PLANDA ŞİMDİLİK. AMA MECBUR KALIRSAK BAŞKA ÇAREMİZ YOK. :smiley::smiley::smiley:

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ERŞAHAN BEY. LAKİN BEN DAHA ÇOK ALKOVENLİ KASA DÜŞÜNÜYORUM. CAMPER'DA YATAK SAYISI 4'DEN FAZLA OLURSA PEK RAHAT OLMUYOR SANIRIM.O YÜZDEN 2. PLANDA ŞİMDİLİK. AMA MECBUR KALIRSAK BAŞKA ÇAREMİZ YOK. :smiley::smiley::smiley:

HALİM BEYY EĞER ALKOVEN Lİ YAPACAK GEREKLİ DONANIM VARSA YAPABİLİRSİNİZ BEN İNANIYORUM SİTEDE BU KONUDA USTA KİŞİLER VAR VE SİZ ÇİZİM PROJE ÖNERİ VS. ÇOK OLACAKTIR. HAYIRLI KAMPLAR ŞİMDİDEN:smiley:

Alkovenli karavan yapmak için tip onaylı bir firmanın yetkilendirilmesinden yaralanmak gerekiyor diye duymuştum.
tabi aiblerimiz bu konuda ayrıntılı bilgiyi vereceklerdir.

MERHABA DEĞERLİ KARAVANCILAR.
BENİM SİZLER GİBİ KARAVANCILIK HAKKINDA PEK FAZLA BİLGİM YOK. BU SEBEPLE SİZLERE DANIŞMAK İSTEDİM.

KENDİ KARAVANIMI KENDİM YAPMAK İSTİYORUM.
6 YATAKLI CAMPER VE YAPMA KASA.
ALKOVENLİ OLURSA FORD TRANSİT 140/350M PİKAP;
CAMPER OLURSA; RENAULT MASTER DÜŞÜNÜYORUM.
HANGİSİ DAHA KULLANIŞLI VE RAHAT OLUR?
BİLİNEN PROFESYONEL FİRMALARA BAŞVURMADAN TÜM İŞLERİ KENDİM YAPTIRABİLİR MİYİM?
TEKNİK AÇIDAN HER TÜRLÜ EKİPMANIMIZ VAR. DONANIM ÖZELLİKLERİNDE ZATEN SINIR YOK. TÜM MESELE PARÇALARI BİRLEŞTİRMEK. BİZİM SIKINTIMIZ ARACIMIZI MOTOKARAVANA ÇEVİRİRKEN RESMİ İŞLEMLER NELERDİR? RUHSAT VE PROJE İŞLEMLERİ İÇİN İLLAKİ KARAVAN ÜRETEN BİR FİRMA İMZASI ŞART MI?

NASIL PROJELENDİRİLİR?
YETKİLİ PROJE FİRMALARI HANGİLERİDİR?
YATAK SAYISI ARTTIKÇA HERHANGİ BİR FAKLILIK OLUR MU?
İSTEDİĞİMİZ ÖZELLİKTEKİ BİR MOTOKARAVANI YAPTIRSAK MI DAHA MANTIKLI OLUR; YOKSA KENDİMİZ YAPARSAK MI DAHA MANTIKLI OLUR?

GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZE MÜŞTAK VE MÜTEŞEKKİRİZ.

Merhaba
Peki motokaravan mı dusunursunuz
Çekili karavan yapsanız daha iyi olmazmı
IMG 20150905 WA0021

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR