Kiralık Araç Ile Vizesiz Balkan Turu Soruları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hndyg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,057

hndyg

Yeni Üye
merhaba,
belgrad'dan başlayıp üsküp'te sona erecek 7 günlük bir tur planlıyorum. belgrad-bosna hersek-karadağ-arnavutluk-kosova-makedonya..
belgrad havaalanından araç kiralayıp üsküp'te teslim edeceğim. bu şekilde kosova ve arnavutluk'u kabul eden birkaç tane kiralayacak firma buldum.
aklımızda birkaç soru var. yakın zamanda gidenlerin fikirlerine ihtiyacımız var..

1. kosova'yı tura dahil etmeli miyiz? birçok kişiden hala çok fazla inşaat oldugu için tura dahil edilmemesini duyduk. ayrıca pek de görülecek birşey yokmuş..

2. polis ve rüşvet ikilisini çok duyuyorum. rüşvet olayı sınır geçişlerinde mi yoksa normal ülke içinde gezinirken mi karşımıza çıkar?

3. sigortamızı tamamlarsak sınır geçişlerinde başka bir sorunla karşılaşır mıyız?

şimdiden çok teşekkürler..

Etiketler
Belgrad'ta kiraladığınız araçla diğer balkan ülkelerine geçme konusunu iyi konuşun bu iş ab ülkeleri dışında çok zor, diyelimki oldu belgrad'ta aldığınız aracı üsküpte teslim ederseniz sizden ne kadar fark isteyecekler bunuda atlamayın sonrada sürprizler çıkmasın.Yaptıracağınız sigorta kosovada geçmez gümrük girişinde kosova için yaklaşık 50 euro tutarında yeni bir sigorta yaptırmalısınız, osmanlıdan kalma tarihi eserleri merak ederseniz prizreni ziyaret edebilirsiniz, rüşvet işi biraz abartılıyor,siz trafik kurallarına uyarsanız polisle fazla sorun yaşamazsınız.Arnavutlukta trafik biraz sıkıntılı ancak güzel yerleri var.

Mesaj eski ama bilgi amaçlı yazıyorum.

Ben benzer bir turu 2013 yılında yaptım Belgrad'dan aldığım aracı Belgrad'da teslim ederek gezimi tamamladım. Kosova'da verdiğim 50€ luk sigorta haricinde ekstra bir masrafım olmadı. Arnavutluk veya Kosova sınırında da sıkıntı yaşamadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR