Kocaeli Kamp Yerleri Bilen Varmı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nikea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,235

nikea

Yeni Üye
Yer
kocaeli
slm kocaeli ve çevresinden kamp yapılacak yerleri bilen arkadaşlar beimle irtibata geçebilirmi bilmediğim yerler varsa öğrenmek isterim

Etiketler

slm kocaeli ve çevresinden kamp yapılacak yerleri bilen arkadaşlar beimle irtibata geçebilirmi bilmediğim yerler varsa öğrenmek isterim
Kocaelinde kamp yapmak için çok yer var. ancak yerleşim bölgeleri çok yakın olduğundan eğer tanıdıklarınız yoksa çekinceli. İnönü ve Ercova yaylaları Yuvacık barajı üzerindeki yerler. Kocaeli izcileri ile kontağın varsa izcilerin kayıtlı kamp yerleri var. yine Hereke Körfez kuzey tepeleri arkası, eski İstanbul Ankara yolu üzerinde ve daha kuzeyinde de yerler var. daha da kuzeye giderseniz, Karadeniz sahili Bağırganlı, Sarısu, cebeci ve daha doğuya doğru zaman zaman bizimkilerin Off-road yaptığı çok geniş kumsallar var. yerel yetkililerden izin almanızı veya Jandarmaya haber vermenizi salık veririm.
siizn bildiklerinizi bilmediğimizden , bilemdiğiniz kamp yerlerini daha detaylı haber vermemiz, konum bildirmemiz zor olmaktadır
Sağlıklı yaşam dilerim

Bende kasım ayında tem üzerindeki bercestenin tam arkasında sakarya orman müdürlüğünün yeri var orada kamp yapmıştım su ve elektrik var
Su ve elektrik var ise kamping oluyor. benim anladığım doğada kamp yapmak , çadır kurmaktır. kamp yaptığım yerlerde ufukta elektrik YG telleri bile gözükmemeli telefon çekmemeli

Merhaba, benim bildiğim yalnızca Ballıkayalar var ona da ben gitmedim :smiley:
Ballıkayalar kamp yapmak için uygun bir yer değil. gece güvenli değil. sadece gündüzleri kaya tırmanışçıları için çok sık kullanılan bir yer. ama yiyecek içecek hizmeti veren yerler. diğer arkadaşlara verdiğim cevap, çadır kurup kamp yapacağınız yer herkesin kolaylıkla ulaşamıyacağı ama acil bir durumda size yardımda bulunacak ekibin ulaşabileceği bir yer olmalı. su çok önemli, içme ve kullanma amaçlı. aynı zamanda da tutup dere yatağına yada bir ani yağışta su basacak bir yere kamp yapmayın.

Ballıkayalar kamp yapmak için uygun bir yer değil. gece güvenli değil. sadece gündüzleri kaya tırmanışçıları için çok sık kullanılan bir yer. ama yiyecek içecek hizmeti veren yerler. diğer arkadaşlara verdiğim cevap, çadır kurup kamp yapacağınız yer herkesin kolaylıkla ulaşamıyacağı ama acil bir durumda size yardımda bulunacak ekibin ulaşabileceği bir yer olmalı. suEve çok önemli, içme ve kullanma amaçlı. aynı zamanda da tutup dere yatağına yada bir ani yağışta su basacak bir yere kamp yapmayın.
Evet bugün deneyimlemek nasip oldu. Doğası ferah, güzel ancak bahsettiğiniz tespitler benim için de geçerlidir. Hak veriyorum. Daha çok yaz kampı için fena olmaz..

Evet bugün deneyimlemek nasip oldu. Doğası ferah, güzel ancak bahsettiğiniz tespitler benim için de geçerlidir. Hak veriyorum. Daha çok yaz kampı için fena olmaz..
Biz izciler karda da kamp yaparız. ancak dediğim gibi yeri çok önemli. gerçi artık Türkiye izcilik federasyonu ve diğer izcilik dernekleri sabit tesisler bulup oralarda "kamp" yapıyorlar. benim anladığım kamp çadırlı olur. yerde yatarsın üşürsün, ıslanırsın ateş yakmak için kuru ot kuru ağaç toplarsın ki en zevklisi budur. sonra artık patates mi közlersin kebap mı yaparsın. yoksa öyle sabit tesiste apart otel yaşantısı yada devre tatil benim için kamp sayılmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri