Ktm Duke 125-200-250 ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Serhat&feyman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,449

KTM DUKE 125 ABS Mİ, DUKE 200 MÜ, YOKSA 250 ABS Mİ??

• DUKE 125 ABS

Kullanılan: 1 16.7%
  • DUKE 200

Kullanılan: 1 16.7%
  • DUKE 250 ABS

Kullanılan: 4 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    6

Serhat&feyman

Ana Kamp
Motorcu abilerim arkadaşlarım hepinize merhaba !
Şubat 2016 itibari ile ehliyetimi de aldıktan sonra sıra geldi motorumu seçmeye, yaptığım araştırmalar sonucunda KTM almaya karar verdim ancak hangisini almam konusunda bir kararsızlık yaşıyorum, kullanan arkadaşlardan tavsiyeler almak istiyorum, motor kullanmaya yeni başlayacağım ve aşırı hız tutkunuyum (bu tutkumun bana zarar vereceğini bildiğimden düşük cc bir motor almayı tercih edeceğim) (tabi motorda 80 ile giderken bile ölebileceğimin farkındayım az cc az ölüm riski elbette demek değil, biliyorum) sorularıma cevap verebilirseniz çok sevineceğim

1- Duke 125 mi 200 mü yoksa 250 mi? (200 de abs yok)
2- Avantaj ve dezavantajları nelerdir birbirine göre?
3- 125 abs ile 200, 13 bin lira, 250 abs ise 16 bin lira bu aradaki 3 bin liraya değer mi??

Şimdiden teşekkür ederim !!

Etiketler
Aradaki 3 bin liraya kesinlikle değer 250 motor sizi en azindan 2-3 sene tatmin eder sehir içi artcili olarak mobilite sağlar orta mesafe 200-250 km ye kadar sıkmadan goturur vsvs

Sent by Rider 76

Butce el veriyora evet ama size özel ekliyecegim not asagida

Gaz kolunu kontrol edemem diyorsanız bence hic baslamayin bu ise...

Sent by Rider 76

Valla ne yalan söyleyeyim başıma neler gelebileceğini bile bile alacağım sanırım, allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim, bu ülkede bütün kurallara uyupta hiç gazlamayan hiç suçsuz olduğu halde başkalarının düşüncesizliği ve hataları yüzünden ölen onlarca motorcu kardeşimiz var, kader kısmet meselesi birazda, önce ülkemizdeki motor kullananlarında insan olduğu ve hayatlarının ince bir ipe bağlı olduğunu bilmeyen saygısız zihniyetin değişmesi lazım

Realite ile ve realiteye gore yasamak gerekir

Bence motoru aldiktan sonra egitim alim ve bundan sonra yollara cikin. Bizim zamanimizda yoktu ancak su anda egitim imkanları cok fazla.

O kader kısmet dediğiniz bana güldü ve bugun size bu konularda yazabiliyorum ama bana güldü diye size gülecek demek degil bide 15-20 sene önceki trafik de bugunku trafik aynı degil vsvs

Bizden dogru yolu gostermesi gerisi size kalmis

Sent by Rider 76

Teşekkür ederim allah sizi korumuş, kader size gülmüş ne mutlu size, dediğiniz gibi eğitim almak mantıklı benimde düşüncem o yöndeydi zaten, baktım olmuyor vazgeçerim bu sevdadan 4 teker devam ....

Birde Benelli diye bir motor var hiç duydunuz mu?? Benelli tnt 25 modeli var KTM ye çok benziyor (hatta resmen aynısı yada taklidi).. sıfırı 9 bin lira

Son düzenleme:

Merhaba 2012 Duke 200 sahibiyim
Paran varsa bende 250 ABS tavsiye ederim şehir içerisinde kullanacaksan doğa gezilerinde abs keyifli bir şey değildir ama şehir içinde özellikle ıslak zeminde hayat kurtarır. 125 e hiç bakma 10 gün sonra büyütmek istersin motoru çok yetersiz kalıyor . 200 ise benim için fiyat performansta çok başarılı. Mutlaka uyarmam gereken bir konu parçalar çok pahalı haberin olsun honda ile yarı yarıya farkediyor genelde servise gitmek baya can yakabiliyor. Bu hafta dişli zincir takımı değiştirdim orjinali 480 tl di ben daha kaliteli olan DID takım aldım 370tlye Honda da 250 civarında bitiyor işin :smiley:

Bayağı bir zaman geçti tabi üstünden bende araştırmayı biraz genişlettim şu anda honda msx 125, yamaha mt 125 yada 25 de seçeneklerim arasında, uzun boylu bir insan olmadığım için (170cm) msx125 de beni düşündürmüyor değil. Bu arada ebay ve aliexpress den ktm parçalarını araştırıyorum aksesuarlar oldukça ucuz hatta bazı yedek parçalar bile çok pahalı gelmedi ama Ktm in genel anlamda pahalı olduğu zaten sıfır motor fiyatlarından da belli oluyor, bu söylediğim motorlardan tavsiyeniz var mı??

Bu arada biraz önce msx 125 sf modelini gördüm biraz önce satılığa çıkmış sıfırı 9 bin tl ve görünüşü gerçekten çok güzel olmuş sanırım küçüklüğü ve 5 bin tl daha ucuz olmasından dolayı msx i tercih edebilirim

Selam,

Konu biraz eski ama araştırırken yeni gördüm. Tercihi ne yaptınız?

Aracıma offroad donanımı yaptırdıktan sonra asfaltta beni deli etmeye başladı o yüzden motosiklet almaya karar verdim.
Ben de ktm duke ve yamaha mt-25 arasında kalmıştım ama ktm ye doğru adım adım gidiyorum

KTM den kaçmanızı şiddetle öneririm bunun nedenleri arasında ciddi parça sıkıntısı KTM supermotordaki çalışanların söyledikleri birbirinden tutarsız cevapları...Servise işiniz düşene kadar KTM iyidir Tabi ADV Rider gibi sitelerde çok fazla KTM tercih ediliyor çünkü KTM vur duvara duvarı parçalarsın sağlamdır fakat ülkemizdeki yetkililer KTM almamaız için ellerinden geleni yapıyorlar
Benim size eğer kamp hayatını seviyorum artçılı gezmiyorum dağ tepe dere gidicem diyorsanız Honda CRF 250 L
Şu önerimi de lütfen gözden geçirin ikinci el bir bmw f 650 GS ile dünya turuna da çıkarsınız

Merhabalar, ben de Ktm 390 Duke var. 3 ay önce aldım. 7000 km devirdim şimdiden. Çok keyifli bir motosiklet. 44 bg, Abs, Kaydirmali debriyaj, Sonsuz Keyif..... Şehir içi ve 2-3 saatlik turlar için mükemmel. Ben 6-7 saatlik mesafelerde de kullaniyorum ama 120 km hızdan sonra rüzgar biraz yormuyor değil. 250 Duke ya da 390 Duke arasında beygir farkı var sadece. Hızlanma ve son hız farkı olur. İkisinden birisi gerçekten çok iyi tercih olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri