Küçük (3+1) Karavanlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tiner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,099

tiner

Ana Kamp
Sevgili arkadaşlar
uzun süredir siteyi ilgi ile takip ediyorum. Çadır kampçılığından yavaş yavaş karavancılığa geçme niyetindeyim nasip olursa.
Bu kapsamda istediğim karavanda aradığım özellikler;

*740 kg altı olması,
*Torsiyon dingil sistemi vb. seyir güvenliğine dair teçhizata sahip olması,
*3 kişi rahat +1 kişi ilave yatabilecek alana sahip olması,
*Duş+wc si olması
*Kaliteli ve ekonomik bir ürün olması

gibi bir çoğunuzun "bulursan bize de haber ver" dediği cinsten bir arayış içindeyim.

Maalesef ülkemizde kısıtlı olan bu alanda 3 firma ve modeli var tespit edebildiğim.

Güney karavan, midi modeli
Pino karavan, cachalote modeli,
Erba karavan, 3,40 modeli.

Başoğlunun carettasını saymıyorum. (wc, duş, içinin yatma harici kullanılamaması gibi nedenlerle)

Güney karavan, midi modeli
Kafadan kalite nedeniyle elenir. fotolarını görenler bile detaya girmeye gerek görmez sanırım.

Pino karavan, cachalote modeli,
Torsiyon dingil yok, ve bu firmanın fiyatları genelde yüksek.

Erba karavan, 3,40 modeli.
Sitesinde modelin 500 kg olduğunu belirtmiş ancak telefonda hiç tartmadıklarını söyledikler. Ama haklarını yemeyelim, şimdiye kadar hiçbir karavancı arkadaşımız "benim karavanı tartıp bağladılar" diye kendilerini aramamış. Hem orada elleri ile çekiyorlarmış, o kadar hafifmiş:smiley: ama bu millet artık o kadar aptal değil, bunun farkında değil bu üreticiler ne yazık ki.

velhasıl sevgili dostlar ülkemizde adam gibi binebileceğimiz bir küçük karavan yok gibi.
Konuyu daha önce araştırıp öneride bulunabilecek olan var mı?

Yerli üretim yerine 10-15 yaşında ithal ürünleri tercih edebilirsiniz gibi yorumları çok okudum. O yüzden buna girmeye gerek yok.

Herkese iyi forumlar.

Etiketler
Ynt: Küçük (3+1) Karavanlar

hiç anlamıyorum karavan işinden ancak sizde kendi geleceğimi gördüm... 10 yıl sonraki ben sanki bu soruyu soracak gibi hissediyorum. O yüzden takip etmekte fayda var. :smiley:

Erba 3.40 modeli ile ilgili bir arkadaşın yazısı vardı. 500 kg diye aldım 800 kg çıktı diye ama tam hatırlamıyorum. Siteyi bir araştır istersen

Emre
inşallah sen benim, bende senin hayalimdeki karavanı alıp dilediği gibi gezdiği günleri görürüz.

Kerem,
3.40 için 800 kg çıktığını okumuştum, bende hatırlıyorum. Bu durumda 750-800 kg dedikleri 5.25 modeli 1.5 ton gelir herhâlde. Birde yük lastiği de bilmiyorlar.

Kaliteli zannettiğimiz pinodan çok çekenlerde var. Hele bir arkadaş resmen kendi çözümlerini üretir hale gelmişti en son forumda.

Neticeye baktığımızda uzun sure youtubeden küçük karavanları seyredeceğz daha galiba.

iyi bir ithlatçı mkul fiyata getirse bunları da bizim yerliler karavan görse.

Facebook sayfasında Nail KARA beyin polonya malı karavanı çok güzel ama öyle temiz karavan bulabilirmiyiz bilmiyorum. 1-2 sene içerisinde bende bir çekme karavan istiyorum. Muhtemelen küçük bulamıyacağım için 4.25 ebatlarında 4 kişilik bir karavan alıcam. Oda muhtemelen 750 kg mı geçtiği için tip onay belgesi olan ruhsat çıkartabileceğim bir model bakıcam. Şuan ki aracım 750 kg üstü bir karavanı çekerken zorlanıcağı için aracımıda değiltirmem gerekicek.

keremcimen' Alıntı:
Facebook sayfasında Nail KARA beyin polonya malı karavanı çok güzel ama öyle temiz karavan bulabilirmiyiz bilmiyorum. 1-2 sene içerisinde bende bir çekme karavan istiyorum. Muhtemelen küçük bulamıyacağım için 4.25 ebatlarında 4 kişilik bir karavan alıcam. Oda muhtemelen 750 kg mı geçtiği için tip onay belgesi olan ruhsat çıkartabileceğim bir model bakıcam. Şuan ki aracım 750 kg üstü bir karavanı çekerken zorlanıcağı için aracımıda değiltirmem gerekicek.

Nail bey'in karavanında wc duş yok bildiğim kadarıyla. 10.000 EUR'u gözden çıkarınca malum sitede sıfır ithal streckeman 370 modeli var. Hoş duruyor.

herkese iyi günler dilerim yeni üyeyim karavan konusununda gerçekten ortada bir muamma var benim yıllardır en büyük hayalim ama çekme karavan dahi ucuz değil kendi becerimle yapabileceğime inanıyorum bu seferde ruhsata işletme vs.gibi sorunlar var ama ne olursa olsun konuyu inceleyip çekme karavanı ve onu çekebilecek kapasitede aracı araştırıyorum.hepinize selam ve saygılar.

teknisyene' Alıntı:
herkese iyi günler dilerim yeni üyeyim karavan konusununda gerçekten ortada bir muamma var benim yıllardır en büyük hayalim ama çekme karavan dahi ucuz değil kendi becerimle yapabileceğime inanıyorum bu seferde ruhsata işletme vs.gibi sorunlar var ama ne olursa olsun konuyu inceleyip çekme karavanı ve onu çekebilecek kapasitede aracı araştırıyorum.hepinize selam ve saygılar.

750 kg altında yapabilirseniz (ki güzel örnekleri var sitede) ruhsata işletmenize gerek yok. Ama abu iş sadece imalat becerisi ile olacak iş değil. Ciddi mühendislik gerektiriyor. Sadece imalat safhasını dikkate alan firma ürünlerinin 10.000 km.ye gelmeden esnediğini, deforme olmaya başladığını okuyoruz.

tiner' Alıntı:
Nail bey'in karavanında wc duş yok bildiğim kadarıyla. 10.000 EUR'u gözden çıkarınca malum sitede sıfır ithal streckeman 370 modeli var. Hoş duruyor.

Malum site yazmışsınızda hangi site link verirsen bi incelemek istiyorum. Sahibinden dekini diyorsan o ilanın gerçekliği bi ara forumda tartışılıyordu

kerem bey merhabalar 4.25 karavanın da 750 kg geçtiğinden eminmiyiz acaba benim hayalde yalan olur çünkü 4 kişiyiz çekici araca gelirsek o yönde biraz çalıştım şu ana kadar bütçeye uyan ve bu işe uygun opel combo 1.7 cdti 2004 ve üzeri görünüyor aslında teknik verilerde starex çıkıyor ama yakıt malum.

bhseğim ilan bu,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-cekme-karavan-fransiz-sterckeman-bayisinden-sifir-134608453/detay

gerçekliğini bilemiyorum tabi.

Çekme Karavan İçin Araç Belirlenmesi

herkese merhaba bu konuyu derinlemesine incelemek ve kullanım sırasında başına gelebilecek durumlarla ilgili bilgi alışverişi için istiyorum faydalı olacağı inanıyorum. tow car eu.sitesi genelleme yapmış derinlemesine incelemelerim sonunda en uygun stabilite yaratacak araç starex fakat yakıt değerleri malum bende biraz uğraştıktan sonra opel combo 1.7 cdti 2004 model ve sonrasını buldum ayrıca görüşlerinizi almayı vedeneyimlerinizi okumayı çok isterim.

Çekme Karavan İçin Araç Belirlenmesi

konu açmayı bilmediğim için buraya yazdım üzgünüm.umarım yanlış olmamıştır.

Evet fiyatlar yüksek. Bugun tako firmasıyla görüştüm weinsberg 400 lk modeli için 45 bin tl fiyat verdiler. Bu fiyatlar baya yüksek.şuan benim aracım honda civic 1.6 125 bg fakat bu aracın 750-1000 kg bir karavanı sağlık çekebileceğini düşünmüyorum. Çeken araç için ford cmax 1.6 tdi veya skoda octavya 1.6 tdi düşünüyorum. Gerci hondanın civic hb modeli dizel seceneği mevcut arac 1.6 dizel 125 bg ve 2200 devirde 300 tork üretiyor. Fakat hb oluşu kafada soru işareti bırakıyor. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri