L 200 Off Road Canavarının Adım Adım Modifiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ihsane Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,785

ihsane

Bir ben varım deme, "Yoksan da olur".
Yer
İstanbul
Bir çok off road aracı hazırladım ama içlerinden Japon araçlarını seviyorum, pajero 3,2 did den sonra şimdi de bir L 200 araziye uyumlu hale getirmek için hiç bir masraftan kaçmadan kolları sıvadım 20 gün kadar bir sürede bitirdik, görünürde bir modifiyesi birde görünmeyen hassas noktalarda modifiye yapıldı , maliyet çalışmasıda yaptım tek tek ayrıntılı olarak sunacağım,
full + full dur yapmak isteyenlere inşallah yardımcı olabilirim,,,,
Not. aracı almadan ön tampon, arka tampon ,çadır , cam rüzgarlıkları, arka taşıma sepeti, vinç, vinç halatı, aldım, sonra l 200 aldım, 42 bin tl 2009 magnum 130 bin km de

2

6

3

1

4

Etiketler
Ynt: L 200 Off Road Canavarının Adım Adım Modifiyesi

Aracın son haline göstermek istiyorum sonra ayrıntılara geçeceğim ,,,,,,,son halinin eksikleri yeni 33 lastik, ışık sistemi, air locker gelmesi bekleniyor inşallah en yakın zamanda onlarda takılacak,

IMG 3284

IMG 3282

Arka tampon söküldü yedek lastik çıkarıldı , yükseltme uygulanacağından eski amortisörleri söküldü, makasların yağlanmasını ve aralarındaki birbirlerine sürtmesini önleyin tıpaların değişmesi önemli ve gerekli bir bakım tabi bu üç yaş ve üzeri araçlar için yapılacaktır,,,,

7 2

7

8

9 2

Amortisör ler MONROE marka amaç 15 cm kaldırmak , boyandı amortisörler , aracın arkasından başladık devam ediyoruz , Araç yükseltildiğinde makaslara bağlanan ayırıcı resimdeki yay aparatı olmassa olmazı dır ,,,yükselen araç makas bağlantısı ve stop güç emici yükseklikle aynı oranda olması gerek

10 2

12

13 2

13

ve arka tamponun montajı, ,,,devamı yarın

14

selamlar,
güzel olmuş, emeğinize sağlık.
arka amortisörlerin modeli var mıdır? mümkünse fiyatını paylaşabilir misiniz?
arka amortisörler için Tofaş Kartal amortisörlerinin uyduğunu duymuştum, sizin bir bilginiz var mı?
arka amortisör küpeleri de güzel olmuş. hem küpe hem takoz ile bayağı bir yükselme olmuştur.
fren hortumlarını değiştirdiniz mi?
çok sordum ama küpelerin fiyatlarını paylaşabilir misiniz?
arkayı böyle yükselttiğinize göre önü de Get ile yükseltirsiniz diye düşünüyorum.
saygılarımla..

ihsan bey moonvisor nerden temin ettiğinizi öğrenebilirmiyim?Allah nazarlardan saklasın

aarpinar' Alıntı:
selamlar,
arka amortisörler için Tofaş Kartal amortisörlerinin uyduğunu duymuştum, sizin bir bilginiz var mı?
arka amortisör küpeleri de güzel olmuş. hem küpe hem takoz ile bayağı bir yükselme olmuştur.
arkayı böyle yükselttiğinize göre önü de Get ile yükseltirsiniz diye düşünüyorum.
saygılarımla..
date=1428576886]
selamlar,
saygılarımla..
[/quote]

Gökhan bey MONROE marka amortisörler 15 cm yükselttim şimdilik get yok 33 lastik geldiğinde deneyeceğim , küpeleri yükseltmenin içinde aldım hepsini tek tek yazacağım ayrı ayrı dağınık olmasın herkes yararlansın diye toplu bir liste yazacağım,,,anlayışla karşılamanı dilerim, fren hortumları ile şimdilik oynamadım çünkü 2009 magnum larda hortumun sağlam olduğunu biliyorum pek arıza çıkarmıyor fakat pajero m da değiştirdim , gökhan cım istediğin kadar soru sorabilirsin problem yok bu konuyu o yüzden açtım,,,,kolay gelsin

mrtctnky' Alıntı:
ihsan bey moonvisor nerden temin ettiğinizi öğrenebilirmiyim?Allah nazarlardan saklasın

teşekkür ederim güzel temennileriniz için Allah daha iyilerini size versin,,,,,

ön amortisörler takılmadan kolların güçlendirmesi, üzerine kesilen saç pürmüzle ısıtılarak alıştırılıp güçlendirilmesi,,,,,

19

20

Amortisörler değişirken resimdeki işaretlediğim pabuçları değiştirmeyi unutmayın, amortisörlerin arkasındaki koruma plastikleri söküp atın siyah sprey boya ile boyayın, yerine yırtılmayan kalın silikon saydam en kalının dan alıp o bölgeye uygulayın ve havalı tabancayla perçinleyin ve siyah sprey le boyayın ,,,, lastiğin attığı çamur ve taş, topraktan korur

22

21

23

Tampon ve vinç montajı bana göre araçtaki kolay olan kısım artık türkiye de bir çok usta yapabiliyor, ,,, üzerindeki tamponu yeni tamponun altında kalacak şekilde kesilecek ,vinç in içinden çıkan iskele yi ön tampona montaj yapıldıktan sonra elektirik tesisatı çekilecek ben vinç kumandasını aracın içine montaj yaptırdım direksiyonun sol tarafına resimlerini paylaşacağım

39

40

41

vincin beyini ni bize göre radyatör ün sağına koydurdum resimde görünüyor, ufak bir L şeklinde saçla tutturduk , kablolar çekildi,,,

45

44

43

Ön tamponun karşına aldığında sağında radyotör su deposu açıkta kaldı vurup patlatmayalım diye usta da iki tarafı da saçla koruma altına aldı,,,,,

47

48

49

vinç 13 binlik Süper Vinç kullandım halatı da diamond halat kullandım çok memnunum ,,,,,,,

46

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.