L200 Yakıt Durumu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan acdsee Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,266

Etiketler

Ynt: L200 Yakıt Durumu

%90 şehirlerarası sakin kullanımla ve 245/70/16 standart lastiklerimle
590km de 115tl motorin aldım. sanırım 19krş tüketmiş
yol bilgisayarında 7.8lt/100km gösteriyordu.
yanlış hesaplamadıysam yol bilgisayarı birebir uyumlu çıktı motorini 2.47tl den 46.5lt almışım

merhabalar ben istanbul içinde trafikte ve gün içinde en az 10 - 15 kere marş a basarak kullanıyorum. normal lastikle 520 km de ışık 450km ışık yandı arada söndü ve 520km de mazot aldım 58 litre tıkabasa dolu olmasına rağmen bir sonrakinde de aynısı oldu yine 58 litre aldı. benim anlamadığım bu araçların deposu 70 litre değilmi ışık neden bu kadar erken yanıyor normalmidir. lastikleri değiştirdikten sonra depoyu daha full lemedim ama en yakın zamanda full leyip değerleri sizlerle paylaşacağım. bence benim istanbul içinde kullanım şartlarım şehiriçi kullanımının en üst limiti olsa gerek.

kusura bakmayın benim aracım otomatik vitesli onu belirtmedin yeni lastiklerimle 265 70 17 ebatıyla şehir içinde 13-14 litreleri buluyor ama tam sonucu depoyu full lediğimde netleşecektir sanırım.

ladikoffroad' Alıntı:
serhat abi 4x4 4x4 te kullanman arabadaki sürtünmeyi ve kasılmayı arttırır die düşünüyorum tabi l200 de arazi şanzumanında hangi konumlar war bilmiyorum ama 4h ve 4l de araç kasar die düşünüyorum buda uzun vadede zarar verir
YeniL200 de süper select 4x4 sistemi olduğundan, yani sürekli 4 çeker suvlar gibi orta diff olduğu için 4H ile giderseniz herhangibir kasma yapmaz. Ancak 4Hlc ve 4Llc modunda LSD den dolayı kasma yapar.
Ben tüm kış mevsimini 4H modunda geçirdim, yakıt tüketimi çok az artıyor ama verdiği güvenli seyahat için buna değer.
Yol ıslak ise yada kayna yapabileceğini düşünüyorsanız tereddütsüz 4H modunda kullanın derim. ;)

Geçen sene servisin bana önerisiydi ve bu kış servisin doğru söylediğini bizzat gördüm ;)

nitroces' Alıntı:
orjinal lastiklerde normal değer sizinki.dediğim gibi lastik ebatları büyüyünce 1-1.5 lt artıyor yakıt
Yalın bey lastiğin çevreside artıığı için alınan mesafedeki yanılmayıda hesaplamak lazım. sanırım sizin lastik çevresi %8 civarı artıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri