L200 Yakıt Durumu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan acdsee Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,225
Ynt: L200 Yakıt Durumu

Asıl Merak ettiğim ise makyajlandığında 5 ileri otomatik kondu makinaya .. Kullanan arkadaşlardan ricam bilgi vermeleri . 4 ileri Otomatik ile fark var mı ? Yakıt Nasıl ?

Etiketler

245-75-16 bf lastikle 4x2 ve sıtandart 90 km şehir dışı kullanımda 141km yolda 46 tl yakıt tüketiyor....

aynı ebat lastik 4x4-4x2 kullanım uzun yolda kış şartlarında 650 km yola 275 tl yakıt yaktı yakıtın birim fiyatı 4.30 krş

265 75-16 ebatlı lastikle şehir içi 650 civarı yakıyordu..... geçen sene

busene şuan itibari ile 245-75-16 aynı marka aynı desen lastikle 55krş civarı yakıt yakıyor....

bu arada sıtandart fabrika lastikleri 245-65-17 ile inanılmaz ekonomik bir araç yaz ayında şehir içi 45 krş yakıyordu sıtandart fabrika lastiği ile uzun yolda 27-26 krş arasında yaktı...

cengizcetken' Alıntı:
Asıl Merak ettiğim ise makyajlandığında 5 ileri otomatik kondu makinaya .. Kullanan arkadaşlardan ricam bilgi vermeleri . 4 ileri Otomatik ile fark var mı ? Yakıt Nasıl ?

2011 model instyle (5 ileri otomatik) Ankara trafiğinde H/T lastik (245/65/17) ile 10-12 LT arası,
uzunda 3 kişi ile 90 ı geçmezseniz düz rampası bol olmayan yolda 7,5-8,5 LT arası, 100 ü görür hatta gücü hissetmek için biraz da dokunursanız 11-12 rampada 13-14 gösteriyor.

4-5 depoda bir enjektör temizleyici kullanıyorum ama onunda hissedilir bir farkını göremedim.

uzunda 5 ileri yetersiz kalıyor. 6 veya 7 ileri olsa hem ara hızlanması daha iyi hemde tüketim daha az olur diye düşünüyorum.

geçtiğimiz cuma günü Ankara'dan aldım 2007 model 4x4 L200'ümü.. otomatik vites.. ralliart paketli.. üzerinde 245x65x17 orjinal lastikleri var.

Depoyu ağzına kadar doldurup yola çıktım. Ankara - Bursa 400 km, ortalama hızım 85km/h ile evime ulaştığımda yol bilgisayarı 6,5lt/100km gösteriyordu.. son 4 gündür de sürekli şehir içinde ancak sıkışık trafiğe pek denk gelmeden kullanıyorum, aynı depo ile toplamda 750km oldu ve yol bilgisayarı hala 90km menzil gösteriyor.

Bence 2500cc bir makina için gayet makul değerler.. ne dersiniz?

265 75 16 MT lastikler ile uzun yolda 90km/s civarı hız ile 9,5-10L/100km. Şehir içinde 12,5-13,5L/100km.
245 65 17 AT lastikler ile aynı yolda 90km/s civarı hız ile 6,5-7L/100km. Şehir içinde 9-10L/100km.

Yukarıdaki değerler sakin sabırlı kullanımda, toplam 5000km'lik tecrübe süresince gözlemlenmiş değerlerdir...

Ölçüm yaptığım durumlarda araçta hep yalnızdım, bagajda da hep aynı miktarda ve toplamda 30kg civarı yük vardı. Yakıtı hep aynı marka istasyondan aldım ancak aynı istasyon veya pompadan alamadığım durumlar oldu.

Rampalar fazlalaştıkça, rampalarda hız kaybetmemek için gaza yüklendikçe, trafik ışıklarında kalkışlarda gaza yüklendikçe, araç sollamalarda gaza yüklendikçe tüketim doğal olarak artış gösteriyor.

Merhaba arkadaşlar,
2002-2005 arası Mitsubishi 4x4 magnum ve 2002-2005 arası Subaru Forester kıyaslamasında bana yardımcı olur musunuz? Sürüş keyfi (kıyaslanamaz bile) hariç; servis-yedek parça, vergi ve yakıt konusunda yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim..

kocaali' Alıntı:
265 75 16 MT lastikler ile uzun yolda 90km/s civarı hız ile 9,5-10L/100km. Şehir içinde 12,5-13,5L/100km.
245 65 17 AT lastikler ile aynı yolda 90km/s civarı hız ile 6,5-7L/100km. Şehir içinde 9-10L/100km.

Yukarıdaki değerler sakin sabırlı kullanımda, toplam 5000km'lik tecrübe süresince gözlemlenmiş değerlerdir...

Ölçüm yaptığım durumlarda araçta hep yalnızdım, bagajda da hep aynı miktarda ve toplamda 30kg civarı yük vardı. Yakıtı hep aynı marka istasyondan aldım ancak aynı istasyon veya pompadan alamadığım durumlar oldu.

Rampalar fazlalaştıkça, rampalarda hız kaybetmemek için gaza yüklendikçe, trafik ışıklarında kalkışlarda gaza yüklendikçe, araç sollamalarda gaza yüklendikçe tüketim doğal olarak artış gösteriyor.

Lastik büyütülünce yapılan yakıt ölçümlerinde aracın km saatinde gösterdiği km üzerinden mi bu hesapları yapıyorsunuz? Ben lastiklerimi büyütmeden önce hız göstergesinde 100km/h görünürken navigasyonda görünen hız 96km/h oluyordu. Büyük lastik taktığımda hız göstergesi 100km/h gösterirken navigasyonda 99km/h hız görünüyordu. Bu durumda sanki 100 km de 3 km eksik gösteriyor aracın km saati??

Barışş' Alıntı:
Lastik büyütülünce yapılan yakıt ölçümlerinde aracın km saatinde gösterdiği km üzerinden mi bu hesapları yapıyorsunuz?

evet hocam, km saatinin gösterdiği değerler üzerinden hesapladım, ebat değişikliğinden kaynaklı sapmayı hesaba katmadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR