LADA NİVA 1,7 HAKKINDA ÖNERİLERİNİZ!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zooteknist58 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,579

zooteknist58

Ana Kamp
Yer
sivas
Web
www.catalsay.com
BU BAŞLIK ALTINDA BELKİDE YÜZLERCE KONU AÇILMIŞ OLABİLİR ! YİNELEME OLDUYSA ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİM...

ÖNCELİKLE BUGÜN İTİBARİYLE ÇOCUKLUK HAYALİME KAVUSTUM.ARTIK BENDE BİR "DAĞ KEÇİSİNE" SAHİBİM...TOY BİR NİVA KULLANICISI OLARAK ARAÇ HAKKINDA ÖNERİLERİNİZİ DUYMAK İSTİYORUM.BİR NEVİ YÖNLENDİRİLMEK İSTİYORUM.
ARACIM 1995 MODEL KM'Sİ 165000 DE(ne kadar orjinal bilemem)
BELLİ BAŞLI SORULARIM OLACAK...

1- ARAC 100 KM HIZI GEÇMİYOR ,HATTA 100 Ü ÇOK ZOR GÖRÜYOR.NEDENİ NE OLABİLİR...
2- KOLTUKLARIM COK SIKINTILI EN UCUZ BİR ŞEKİLDE NASIL TEMİN EDEBİLİRİM VE HANGİ ARAÇLARIN KOLTUKLARI UYGUN OLUR (A3 , PEGOUTE , CLİO )
3- SES YALITIMI YAPTIRMAK NE KADARA MAL OLUR ?
4- ÖNCELİKLİ OLARAK ARAÇTA YAPILABİLECEK İŞLEMLER NELERDİR ?

Grnt0144

Etiketler
Ynt: LADA NİVA 1,7 HAKKINDA ÖNERİLERİNİZ!

1- ARAC 100 KM HIZI GEÇMİYOR ,HATTA 100 Ü ÇOK ZOR GÖRÜYOR.NEDENİ NE OLABİLİR...
2- KOLTUKLARIM COK SIKINTILI EN UCUZ BİR ŞEKİLDE NASIL TEMİN EDEBİLİRİM VE HANGİ ARAÇLARIN KOLTUKLARI UYGUN OLUR (A3 , PEGOUTE , CLİO )
3- SES YALITIMI YAPTIRMAK NE KADARA MAL OLUR ?
4- ÖNCELİKLİ OLARAK ARAÇTA YAPILABİLECEK İŞLEMLER NELERDİR ?
öncelikle aracın hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binersin inşallah
1- 100 km hızı geçmemesi motor gücünün zayıf olduğunun işareti olabilir bende 2003 model euro 3 motorlu niva var 135-140 km civarı düz yolda gidiyor
2-nivaya sığabilen her türlü koltuk araca göre ayarlanabildiğini başka forumlardan okumuştum
3-ses yalıtımını sizde yapabilirsiniz aracın içini söküp ama bunu siz dahi yapsanız alüminyum folyolu malzemeyle yinede 250-300 liradan aşağı çıkamazsınız
diğer işlemler o kadar çok ki sizin bütçenize kalmış nivatr'yi ziyaret edersen niva hakkında daha detaylıda bilgi alabilirsin

cevaplarınız için teşekkürler

aracı aldığımda ustasına gösterdim motor iyi dedi (hoş ne kadar usta orasını bilemem Kayseri'de tek)
benim öncelikli amacım ilk etapta neler yapılması gerekir , onlar hakkında bilgi almak istemiştim.
araç genellikle şehir içi kullanımda olacak .haftada 1 gün arazi görecek .off-road donanımı istemiyorum ::smiley: basitçe neler yapılmalı
motor için örneğin hangi marka yağ
hangi tür antifriz
vs vs güncel kullanımda neler önerirsinz

diferansiyel ve şanzıman yağlarına ayda bir baktır eksilmesinler
motor yağını bir süre kendin kontrol et derim belki araç yağ eksiltiyordur 3-4 günde kontrol et belirli bir yağ eksiltmesi varsa ona göre ilave yağ koyarsın
aracı yeni aldığın için yağına hava filtresine baktır şanz. dif. yağlarına baktır bujiler ve buji kabloları iyi mi?
aklıma gelenler bunlar

HAYIRLI OLSUN KAZASIZ BELASIZ KULLANIN, ARACI KAÇA ALDINIZ? BENİMDE ÇOK NİYETİM VAR, fiyatlar nerelerde acaba?

koltukları ben tamir ettirdim tofaş kızgı aldım kaportacıya tamir ettirdim send öyle yap

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri