Lada Niva Hakkında Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratdogan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,065
Ynt: Lada Niva Hakkında Yardım Lütfen

Arkadaşlar ben de Lada Niva almayı düşünüyorum bu yaz. Gürültü benim hiç sorun değil hatta keyif verici ama yakıt tüketiminde şehirdışında 8,5 - 9 litre rakamlarını duydum şok oldum.

Sorum şu; Bu sürekli 4 çeker özelliğini iptal edemezmiyiz? 4x2 olsa yani? Yakıtı başka türlü düşüremezmiyiz bu araçta?

Etiketler

niva için bahsettiğiniz konuyla ilgili lada başlıkları altında çokça bahsedildi şöyle forumu bir kurcalayın hem niva hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş olursunuz ayrıca nivaya bakmışken suzuki kısmına da bir göz atın derim niva mı suzuki mi diye başlıklar var onları da bir okuyun sonra soru kalırsa aklınızda konuşuruz yine

arkadaşlar merhabalar
10.000 - 15.000 lira bütçem var.
lada niva dışında arazide sorun cıkarmayacak dağa taşa rahatça arabaya acımadan cıkabileceğim bakımı ve parcası zor olmayan ne tavsiye edebilirsiniz?

15 bne belki cimi denk düşüre bilirsin fakat hem gezeri,m bana iç mekanda lazım diyorsan vitara dört kapı bir arac al derim 15 temiz bulursun

Arkadaşlar internette bu araba fiyatlarına bakıyorum da,
birbirinden çok farklı, bazen çok uçuk bazen çok düşük, yani belirli sabit bir aralığı yok.
Size sorum şu; 12-14 milyara aşağı yukarı kaç model bir Niva bulabilirim?

Karadeniz Otoyolu' Alıntı:
Arkadaşlar internette bu araba fiyatlarına bakıyorum da,
birbirinden çok farklı, bazen çok uçuk bazen çok düşük, yani belirli sabit bir aralığı yok.
Size sorum şu; 12-14 milyara aşağı yukarı kaç model bir Niva bulabilirim?
12 ye 2005 13 - 14 e 2006 15 e 2007 2008 bulabilirsiniz.

öncelikle herkese merhabalar .
bir kaç gündür takip ediyorum siteyi ve inanın gözlerim yaşaracak seviyeye geldim
bu ne sevgi ah bu ne ızdırap cinsinden :smiley:

neyse sadete gelmek istiyorum
bu niva bende çocukluk hayali ,ilerde bir gün mutlaka yapacaklarım arasında idi ve artık zamanı geldi kısa vade de bir niva almayı planlıyorum.

site içinde niva için yazılanları okudum işin açıkcası tereddüt etmeye başladım çabuk arıza vermesi şehir içi kullanımda zorluk vs ...öncelikle belirtmeliyim ki off road cı değilim olmayı da planlamıyorum..senede 1 ay tatilim var ve hafta sonları ve bilimum doğan fırsatlarda ilk işim köyüme gitmek olur (Sivas-Sızır)doğayla iç içe bir kasaba , sahsen bende öyleyim neyse uzattım kısacası ben sadece bu tatillerde araziye cıkartacagım aracı geri kalan kısımlarda şehir içinde kullanacagım tacrübeli Niva'cılar bu şartlar altında aracı bana iyi anlamda önerirmisiniz bu birinci sorum .
diğer sorum ise Niva'nın 80 modeli ile 2009 modeli arasında ben bir fark göremiyorum bunuda kısaca acıklayabılırsenız memnun olurum

bir de Niva lar hangi tarihten sonra Sovyet teknolojisinden uzaklastı şimdi Çelik motor adı altında üretim yapılıyor. sovyet teknolojisini tercih etmek isitoyurm o yuzden sorum ..

son olarak bir Nİva alırken öncelikli olarak nelere dikkat etmeliyim temel anlamda bahsederseniz sevinirm
sabırla okuyum cevap verdiğiniz için şimdiden tesekkur ederim

Sayın Zooteknist sorularının cevabının hepsi Nivacıların buluştuğu Niva tr sitesinde var Niva tr ile tanışmadınızsa biran önce tanışın.
Bende önce Niva ismine burada rastladım sonra Niva tr ile tanıştım ve 8 aydır Niva sahibiyim.

arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun. Lada her nekadar fazla yaksa yada gürültülüde olsa arazideki kabiliyetleriyle kendine aşık eden bir araç ve bu aşk tarifsizdir bana göre.Bence önce bu keyfi bir deneyin derim

Sivas'a selamlar meslektaşım (Ziraat/Tarım Ekonomisi)...

- Niva şehir içi/dışı arazi/asfalt çok rahat kullanılan bir 4x4. Diğer 4x4'lerin aksine şehir içinde de çok rahat...
Bizim Bayburt gibi Sivas'ın da karı-kışı meşhurdur ... emin olun Nivanın kar-kış performansı lüks-pahalı 4x4'lerde yok!

- Nivanın eski kasaları 1.600, yenileri ise 1.700 motor ve kasa-araç aynıymış gibi dursa da araçta sürekli gelişmeler oluyor...
Özellikle yeni gelecek Niva 1.7 "M" serisi ile arazi kabiliyeti, konfor daha iyileştirilmiş...

- Niva hala Rusya'da üretilip buraya geliyor. Çelik Motor getirip satan firma, üreten değil...

- Niva alırken modeli 2000 ve üzeri, LPG'li ve az KM yapmış olanı, bir de hidrolik direksiyonlusunu tavsiye ederim...

Son olarak "Niva Tr" adresine bakmadan- deneme sürüşü yapmadan alma derim...

Niva 1.7 "M" serisi nedir, ne avantajları vardır, biraz açabilir misiniz NİVA69?

Sanırım modernize edildiğinden dolayı internette "Lada Niva 4x4 M" diye geçiyor...
Burada şimdiki standart Nivalarla yeni nesil Niva M arasında yapılmış bir test-kıyaslama var;

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=2106.0

Başlıca değişiklikler; şaft, kavrama ve fren sistemi iyileştirilmiş, aynalar içerde ayarlı olmuş, göstergler-panel, döşeme değişmiş...

Lakin en önemlisi videodaki testlerde de görüldüğü üzere yaylanma (teknik bazı değişikliklerle) çok iyileşmiş, yani arazide "rahvan at" gibi olmuş...

tesekkur ediyorum niva69 (meslektasım)
sanıyorum gücüm 2000 ve üzerine suan için yetmeyecek o yzüden 90-95 arası düşünüyorum fiyatlara baktım anca!
cevap verdiğin için tesekkür ediyorm. bakındım siteye oraya da üye oldum takip ediyorum. onun içinde tesekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri