Lada Niva Ile Karavan Çekilir Mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Basri... Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,806

Basri...

Ana Kamp
Yer
Kuşadası
Selamlar,

Skoda Favorit aracımı değiştirme aşamasındayım. Doğaya ve dağlara olan ilgim sebebiyle, ayrıca yakıt ve bakım maliyetlerinin diğer 4x4 lere oranla düşük olması dolayısıyla kararımı Lada Niva yönünde verdim (15.000 liranın üzerindeyse lütfen başka 4x4 araç tavsiye etmeyin).

Tek çekincem, gelecek yaz alacağım 750 kg çekme karavanı çekebilir mi ? Uzun turların ve yokuşların altından sorunsuz kalkabilir mi ?

Lada Niva ile karavan çeken var mı ?

Cevap ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler,

Basri...

Etiketler

1600 cc modeller de çeker ama 1700cc olan kadar rahat olmaz

aslında 90km hızı geçemeyeceğiniz için uzun yolda sıkıntı olmaz 750 kg lık bir karavanı çekecektir ki arazide çamur içinde kendinden büyük araçları çektiğini biliyoruz

Selamlar,

Skoda Favorit aracımı değiştirme aşamasındayım. Doğaya ve dağlara olan ilgim sebebiyle, ayrıca yakıt ve bakım maliyetlerinin diğer 4x4 lere oranla düşük olması dolayısıyla kararımı Lada Niva yönünde verdim (15.000 liranın üzerindeyse lütfen başka 4x4 araç tavsiye etmeyin).

Tek çekincem, gelecek yaz alacağım 750 kg çekme karavanı çekebilir mi ? Uzun turların ve yokuşların altından sorunsuz kalkabilir mi ?

Lada Niva ile karavan çeken var mı ?

Cevap ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler,

Basri...

Niva ile karavan çekip tatil yapan arkadaşlarımız var.
Temmuz ayındaki Lada Niva Türkiye buluşmamıza 93 model (1600 cc) Niva ile mahalli offroad yarışlarda yarışan Nivamızı çekici üzerinde çekerek götüren arkadaşlarımız var.

Tüm sorular için bu linkten yardım alabilirsiniz. --> Lada Niva - Türkiye

Son düzenleme:

Arkadaşım ben sürekli 525 saly karavan çekiyorum.1700 i 97 model....Tabii aracın her zaman her yerde gücü yetmiyor.Ancak ben rampa çıkış ve inişlerinde arazi vitesini devreye sokuyorum.Yakıt çok az fak ediyor.Normal vitesde aşırı çok yakıyor.Yeri geliyor 2 nci vites bağırıyor.3ncü vites boğulup kalıyor....Arazi vitesi ile yakıtım düz yolda ki sevide seyrediyor...Zaten yolda yavaş gitmek zorundasın.Arazi vitesi ile istediğin yere gidip gelirsin.Yormaz aracı.Bazen dik yokuşlar ve dik inişli toprak yollarda çook ağır hareket etmen gerekir.Lastiğin dişleri tam tutmadığından dolayı kayar veya seni sürüklemeye zorlar....Dikkatli olman gerekir....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri