Lada Niva Lastik Önerisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nejat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,749
Ynt: Lada Niva Lastik Önerisi?

Aslında standart bir MT'ye benzemesine rağmen Lada için ölçüsünün olması Dakar'ı mantıklı kılabilir.

Etiketler

OK144'ü neredeyse Niva için default çamur lastiği kabul etmeme rağmen (hiç batmadım desem yeridir, çiçek gibi lastik) , ses, genişlik, vs anlamında yeni bir lastik denemektir niyetim. Dakar makul görünüyor desen ve ölçü olarak..

Ama standart bir MT lastikten Ok 144 performansı çıkmayabilir. Belki Sahara iyi iş görebilir. Special Track kesin daha iyidir. Bir de benim 235/85/16 için fiyatı tanesi 200 YTL. Yani kısmen bu ebatlı ve desenli lastiğe göre uygun.
Lada saygı duyduğum araçlardandır. Arazide ortak bir gezide ilerlemek dileğiyle.

erco abi bende bir çift sipariş ettim tanesi 125ytl den...
fiyat olarak nası ne dersiniz...???

Oktay olduğunu Cumartesi günü Şile'de öğrendim. Bir ara ziyaret edeceğiz kendisini..

http://www.lada-auto.ru/cgi-bin/autoimg.pl?id=5086

sayfadaki araçlarda lastikler çok güzel

Dişli olan OK144 benzeri bir lastik, fabrika lastiği. Kullananlar sessiz olduğunu söylüyor. Ebat olarak OK144'ten küçük. 2000'lere kadar stepne de bu lastikti.

Düz olan fabrika asfalt lastiği. Asfaltta gayet iyi. Arazide bir çok koşulda iş görüyor. Sadece balçık çamurda denemedim, öyle bir yere girerse çıkamaz lakin..

yevgeni hocam, kar kış lastiği olarak ne öneriyorsunuz ve ölçü nedir ? Antalya Saklıkent'e kar bugün yarın iner.. OK 144 müdür yoksa başka bişey mi ?

Fabrika lastiği sizin orada kışın rahat iş görür.
Volkan OK144 kullanıyor ve sürekli dağda, dolayısıyla OK da kullanabilirsin ama serttir çok.

Bende Kumho 834 MT var, fiyatına göre iyice, ebat 205/80/16, offset cant üzerinde. Karda ne yapar bilmiyorum, yağmasını bekleyeceğim..

Fabrika lastiğini takalı 2.5 yılı devirdi 3 yıl olmak üzere, özellikle ön lastik kenarlarında diş kalmadı.. Kar/Kış ortamında güven vermiyor, kuru havada asfaltta kullanılır daha..
Hazır kış gelmişken kış ve kar'a özgü bir lastik almak istiyorum ama OK 144 çamur lastiği olarak bildiğim için Kar/Kış koşullarına gelir mi bilemiyorum. Ölçü olarak standarta bağlı kalacağım çünkü farklı cant seçeneğim yok. Bu koşullarda OK 144 doğru seçim olur mu yoksa AT mi almak lazım ?

Bizimkilerden biri 15" canta BF Goodrich TA bulmuştu uygun ebat. Aslında tam senin ihtiyaçlarını karşılar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri