Lada Niva Sürekli Dörtçeker mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bünyamin_01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,635
Ynt: Lada Niva Sürekli Dörtçeker mi ?

Kutu gibi tasarımı var. Çok beğeniyorum. Hatta bir klasik gibi geliyor.
Hatta ve hatta ben uzun yolda ve bizim köyün yolunda kullanacağım. Çamura batağa hiç girmeyeceğim. 4x2 bana yeter yani..
Ama olamıyor sanırım.

Etiketler

Yanlis olabilir uzmanlar duzeltirse sevinirim.
On saft sokulup aracin arazi sanzimani kilit konumuna getirilirse 4x2 olabilir

Otoylcu bu aracı çk çeşitli hallerde kullandım
adı geçen iki çeker halini parasızlıktan kullandım hamde 1yıl
ön şaftı soktük öndeki küçükkol geriye çekip kilitledik istedğiniz gerçekleşir klsmi yakıt avantaji da olur.fakatı çok önemli
Kareye yakın yapısıyla ve yüksekliğiyle viraj emniyetiniz +ön şaftın dengelemesi olmadığı için şanzuman ve orta dif. tedirgin edici derecede
sallanıyor. 4 çeker kullanım yol kayganlığı ani zemin değişikliklerini kolayca savuştuyor hiç ummadığınız anda gelişen sağlık ve benzeri hallerde,
sağladığı farklılık ve avantaj maddi fark ve külfetlere değiyor.sizi kendi gözünüzde bile kahraman yapıyor.
Ben aracımla bölgenizde 4000 km yol yaptım. Bu gün imkan olsa gine yaparım.
İzmirden sevgilerimle.

Vosdost ben şimdi 2004 - 2005 ve yukarı model bir Niva düşünüyorum, bir sene çok nokta enjeksiyonlu, sonra hidrolik direksiyonlu vs. hangi yıla göre hangi yenilikler yapılmış oluyor bunlara?

Bu konuda bilgim yok.
Niva uzmanlari bu konuda yardimci olacaktir.

1997'den itibaren tek nokta enjektörlü, normal direksiyon.
2003'ten itibaren 4 nokta enjeksiyon, normal direksiyon.
2006'dan itibaren 8 nokta enjeksiyon, normal direksiyon, görece kalınlaştırılmış ve güçlendirilmiş aktarma organları.
2008'den itibaren hidrolik direksiyon standart.

Bunlar Türkiye'ye giren Niva'ların genel özellikleri..

düşük modelde hidrolik direksion bulabilirsiniz mesela benimki200 model ama hidrolik sonradan yapılabiliyor ve çok memnunum

benim anladığım kadarıyla, nivanın standart haliyle 4 tekeri birden aynı anda çevirmesi imkansız .
arkada kilit olursa iki arka bir ön teker tahrik ediliyor.dört tekerin aynı anda devrede olması için hem arka hem de öne kilit gerekiyor doğrumudur üstatlar? standart haliyle nasıl bu kadar başarılı bir türlü anlayamıyorum ???

Kilitli difransiyali olmayan butun 4x4 ayni sekilde calisiyor.
Aracin 4 tekeride yeri tutuyorsa 4 ceker. Orta dif kilitliyken onden veya arkadan bir teker bosa donerse yere basan
Dingildeki iki teker cekis yapar. Fakat onden ve arkadan birer teker bosa gelirse cekis olmaz.
Basari konusunda diyecek hicbir sey yok.

Üstadım vosdost
teknolojik aktarımda seni tek geçerim.
mavi kutular sana helal olsun.

Burhan amca senin yanında çıraklık yapmaya çalışıyorum.
Erdal abinin önderliğinde Burhan amcanın co-plotluğunda Dakar ralisine bile katılırım. :smiley:
Mavi kutuyu çok severim birde direksiyona geçmişeceksem daha çok severim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.