Lada Resmi Distribütörü ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turgut68 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,733

turgut68

Kamp I
Türkiye Lada resmi distribütörü şu anda kimdir, neresidir?

www.lada.com.tr web sitesi pek güven vermiyor. Gerçi tr uzantılı adres almak kolay değil, ama iletişim sayfasında ne bir şirket unvanı, adres, ne de telefon var. 6 ay önce İkitelli Sanayi sitesi gibi bir yer yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Hatta aradığımda yeni Niva'ların şubatta fiyatının belli olacağını, mayısta ise geleceğini söylemişlerdi. Şubat geçti, mayıs geldi, ne bir fiyat, ne bir haber...

www.lada.ru sitesinde Niva 3 kapı, 5 kapı ve Niva Urban'ın inkeraktif sayfaları var. Zaten Urban'ın eski Niva'dan farkı az; sonuçta aynı motor, aynı aktarma organları, aynı kasa, aynı iç mekan. Biraz makyaj yapmışlar, ABS ve otomatik cam eklemişler, o kadar. Fiyatı 448 bin Ruble (yakl. 23.500 TL) ediyor. Bir de Fiat 1.3 multijet dizel motor versiyonu test aşamasında diye internette haberler var.

Eskiden distribütör Çelik Motor'du. Şimdi ne oldu, bir bilen var mı?

Etiketler
Ynt: Lada Resmi Distribütörü ?

Rusya'da bizim paramızla 23-24 bin TL eden aracın CIF ihraç fiyatı 17-18 bin gibidir (orada da birtakım vergiler ve bayi karları var). 1.7 motor olduğu için ÖTV nedeniyle Türkiye satış rakamları 40 bin TL'yi aşar, yıllık MTV'si de yüksek olacaktır. Yakıt tüketimini de hesaba katınca birkaç meraklı dışında fazla talep göreceğini sanmıyorum.

Türkiye'ye getirmek için eğer haberlerin aslı varsa, 1.3 dizel versiyonunun piyasa çıkmasını beklemek akıllıca olur. ÖTV nedeniyle satış fiyatı düşer, yıllık MTV ve yakıt tüketimi de az olacağından böyle bir arazi aracına iyi talep olacaktır. O zaman ben de almayı düşünürüm.

1.3 dizel niva gelsin ilk alacak ben olurum. Gerçi Bu yürüyen aksam ile niva 1.3 multijet niva 8-9 litreden az yakmaz.
Şuanda iki araç sahibiyim bir tanesi duster 4x4 1.5 dci 110
diğeri 2005 niva
15 yıldır niva kullanmaktayım.
dizel gelirse ömrümü niva ile bitiririm

Rusya'da bizim paramızla 23-24 bin TL eden aracın CIF ihraç fiyatı 17-18 bin gibidir (orada da birtakım vergiler ve bayi karları var). 1.7 motor olduğu için ÖTV nedeniyle Türkiye satış rakamları 40 bin TL'yi aşar, yıllık MTV'si de yüksek olacaktır. Yakıt tüketimini de hesaba katınca birkaç meraklı dışında fazla talep göreceğini sanmıyorum.

Türkiye'ye getirmek için eğer haberlerin aslı varsa, 1.3 dizel versiyonunun piyasa çıkmasını beklemek akıllıca olur. ÖTV nedeniyle satış fiyatı düşer, yıllık MTV ve yakıt tüketimi de az olacağından böyle bir arazi aracına iyi talep olacaktır. O zaman ben de almayı düşünürüm.

Lada'nın Yeni distribütörü Mersa Otomotiv.
Görüşme halindeyiz. Binekleri 2015 sonu 2016 başı gibi geleceği söyleniyor. Yeni Niva 4x4 ve Urban modeli için belirsizlik var. Yüksek vergiden kaynaklanan yüksek fiyatlarla pazara hitap edemeyecekleri endişesi taşıyorlar.

Lada Niva - Türkiye Facebook Grubunu takip edebilirsiniz

. Gerçi Bu yürüyen aksam ile niva 1.3 multijet niva 8-9 litreden az yakmaz.

Bence 6 litreyi geçmez.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR