Land Cruiser Hj 75 Pick-up Aracımın Arka Kasasını Kapatmak İçin Önerilerinizi Bekliyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bluerebel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,777

bluerebel

Yeni Üye
Yer
Ankara
Land Cruiser HJ 75 Pick-Up aracımın arka kasasını kapatmaya karar vereli epey oldu. Hatta bir ara geçici çözüm olarak tente yaparak kapattırdım ama 3 günde bağlantı yerlerinden koptu(foto 1). Ancak vakit bulamadığımdan bir türlü istediğim gibi kapattıramadım. Malum kış geldiği içinde bu işe biraz ağırlık vermek istiyorum.
İlk olarak ne tür bir kumaş kullanmama karar vermem gerekiyordu. Sıkı bir araştırmadan sonra kullanılabilecek en uygun kumaşın, cabrio araçların kullandığı canvas kumaş olduğunu öğrendim. Mercedes, bmw vs... gibi markaların tercih ettiği üreticiye ulaştım. Almanya'da faaliyet gösteriyor ancak 400 metre üzeri siparişler için Türkiye'ye yollayabiliyor. Daha uygun bir çözüm olarak canvas sunbrella marka yat ve tekne kumaşı kullanmaya karar verdim. 10 Yıl solmama ve su geçirmezlik garantisini dünyanın her yerinde veriyor. Yapmak istediğim örnek aşağıda (foto 3,4,5) gösterilmiştir. Mevcut hali de (foto 2) gösterilmiştir.
İşçiliğini şaşmaz oto sanayi sitesinde Cesur Oto Döşeme de yaptıracağım. Mehmet usta bu işin ehli, daha önce yaptığı işleri görünce beğenmemek elde değil. Zaten kendisi de doğa hastası bir insan.
Kafama takılan konular ise yolda ses yapmaması için ve bağlantı yerlerinden kopmaması için ne tür bir bağlantı kullanmak. Uzun ömürlü olmasını istiyorum ve bu konuda en büyük rol kasa ile kumaşın bağlantı şekli olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda yan tarafa doğru uzayan bir tente sistemi de yaptırmak istiyorum.

Etiketler
Ynt: Land Cruiser Hj 75 Pick-up Aracımın Arka Kasasını Kapatmak İçin Önerilerinizi Bekliyorum.

Aracınız ne kadar güzelmiş... Maaşallah kırkbir kere... kazasız belasız binmeniz dileklerimle.

Ynt: Land Cruiser Hj 75 Pick-up Aracımın Arka Kasasını Kapatmak İçin Önerilerinizi Bekliyorum.

prafa' Alıntı:
Aracınız ne kadar güzelmiş... Maaşallah kırkbir kere... kazasız belasız binmeniz dileklerimle.

Teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun...

aracınız çok yakışıklı.güzel günlerde kullanın

Daha yapmadım yapınca güzel olacak inşallah... Teşekkürler

Selam,
hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
Tenteyle ilgili çalışmalarınız ne oldu.
bizimde bj 47 kamyonet var ,tente için araştırma yapıyoruz.

Aracım şu an yapılıyor, metal aksamı yani, tente boru, saclar, ve roll bar işleri bitti, statik boyaya gitcek 1-2 gün içerisinde. Ondan sonra döşemeciye gidip kaplama işi bitecek. Bitince fotoğrafları paylaşırım. Projeleri ekte paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• K.K-01.pdf
    5.1 KB · Görüntüleme: 168

Ek-2

Ekli dosyalar

• K.K-03.pdf
    3.8 KB · Görüntüleme: 158
  • K.K-02.pdf
    4.4 KB · Görüntüleme: 158

Slm

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Son fotograflarını paylasırmısınız

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR