Land Rover Freelander Kullananlar Buraya... Aceba kaç kişiyiz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rkayaci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 304
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 153,488

Etiketler

Ynt: Land Rover Freelander Kullananlar Buraya... Aceba kaç kişiyiz ?

Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. Bence isabetli bir seçim yapmışsınız. Yakıt ve performans farkını hemen hissedeceksiniz. Aracınızın kullanım kitapçığını aşağıda verdiğim linkten kolaylıkla bulabilirsiniz. Fayda göremezseniz ben kendi kitapçığımdan size bir fotokopi set hazırlatabilirim.

Saygılar sevgiler

Link
http://www.omgsearch.net/search.php?k=freelander+td4+2002&type=pdf

Rıdvan Bey merhaba,
Linkteki bilgileri indirmeye çalışıyorum fakat başaramadım, hatta reklam pop-up'ındaki oyunu da oynadım fakat bilgileri birleştiremedi bi türlü. Denemeye devam ediyorum ama fotokopi ihtimali bana biraz daha faydalı olacakmış gibi geliyor.
Sizin aracınız daha yüksek model yanlış okumadıysam, sizden fotokopi alsam da verimli olarak faydalanabilir miyim sizce?
Tekrar çok teşekkürler,

savas biner' Alıntı:
Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. Bence isabetli bir seçim yapmışsınız. Yakıt ve performans farkını hemen hissedeceksiniz. Aracınızın kullanım kitapçığını aşağıda verdiğim linkten kolaylıkla bulabilirsiniz. Fayda göremezseniz ben kendi kitapçığımdan size bir fotokopi set hazırlatabilirim.

Saygılar sevgiler

Link
http://www.omgsearch.net/search.php?k=freelander+td4+2002&type=pdf

Rıdvan Bey merhaba,
Linkteki bilgileri indirmeye çalışıyorum fakat başaramadım, hatta reklam pop-up'ındaki oyunu da oynadım fakat bilgileri birleştiremedi bi türlü. Denemeye devam ediyorum ama fotokopi ihtimali bana biraz daha faydalı olacakmış gibi geliyor.
Sizin aracınız daha yüksek model yanlış okumadıysam, sizden fotokopi alsam da verimli olarak faydalanabilir miyim sizce?
Tekrar çok teşekkürler,

Merhabalar,

Benim aracım 2006 dizel td4 motordur. muhtemelen sizinkiyle herşeyi farklı.

http://www.carownersmanuals.net/manuals.item.2282/Land-Rover-Freelander-Owners-Manual-2002.html

Bu linkten sanırım bişeyler çıkarabilirsiniz. Daha da olmazsa haber verin ben yurt dışından bulurum size..

İyi günler....

Bende, onbeş gün oluyor 2004 model 2000 TD4 Freelander aldım.

Şimdilik herhangi bir şikayetim yok araç çok güzel araç zaten gezenbilirden Hasan arkadaşımızın aracı anlatmama gerek yok sanırım.

Freelander 3

Freelander 6

Freelander 4

AKAZ41' Alıntı:
Bende, onbeş gün oluyor 2004 model 2000 TD4 Freelander aldım.

Şimdilik herhangi bir şikayetim yok araç çok güzel araç zaten gezenbilirden Hasan arkadaşımızın aracı anlatmama gerek yok sanırım.
aramıza hos geldin. Hayırlı olsun aracınız

Hoşbulduk,aranıza katıldığım için çok mutluyum ,en kısa zamanda tanışmak isterim.

Görüşmek dileğiyle.

arkadaşlar,
benim freelander geri viteste iken debriyajdan ayağımı sert çektiğimde yada hafif yokuşta geri kalkarken vitesten atıyor.Birde 1. ve 2. viteste fazla yüklendiğimde alttan bir ses geliyor bu iki problemin kaynağı tekmidir? şaftla alakası varmıdır yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

yb.albayrak38' Alıntı:
arkadaşlar,
benim freelander geri viteste iken debriyajdan ayağımı sert çektiğimde yada hafif yokuşta geri kalkarken vitesten atıyor.Birde 1. ve 2. viteste fazla yüklendiğimde alttan bir ses geliyor bu iki problemin kaynağı tekmidir? şaftla alakası varmıdır yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Zorlandığında vitesten atmasının tek nedeni şanzıman içinden kaynaklanır. Vurma sesi ise baskıdan yada şanzıman bilyaları ile difiransiyel takozundan kaynaklanabilir. İstanbulda isen sana sorunlarının direkt hal olabileceği bir yer önerebilirim. saygılar..

rkayaci' Alıntı:
Zorlandığında vitesten atmasının tek nedeni şanzıman içinden kaynaklanır. Vurma sesi ise baskıdan yada şanzıman bilyaları ile difiransiyel takozundan kaynaklanabilir. İstanbulda isen sana sorunlarının direkt hal olabileceği bir yer önerebilirim. saygılar..

İlginize çok teşekkürler,
Ankarada'yım bu sıkıntıyı bir an önce halletmem gerektiğini düşünüyorum burdan iyi bir usta bulursam çözeceğim.Tahmini masraf ne kadar olur bir fikriniz var mı?

yb.albayrak38' Alıntı:
rkayaci' Alıntı:

İlginize çok teşekkürler,
Ankarada'yım bu sıkıntıyı bir an önce halletmem gerektiğini düşünüyorum burdan iyi bir usta bulursam çözeceğim.Tahmini masraf ne kadar olur bir fikriniz var mı?

Çok iyi bir şanzıman ve aktarma organı ustası bulman lazım. Bulacağın ustanın aynı zamanda land rover konusunda az da olsa deneyimi olmalı. Bence bi servise götür sorunun ne olduğunu ve kaça maal olacağını öğren. sonrasında dışardıan daha ucuz yolunu ararsın. aldığınbilgileri de iletirsen yardımcı olurum.

rkayaci' Alıntı:
Çok iyi bir şanzıman ve aktarma organı ustası bulman lazım. Bulacağın ustanın aynı zamanda land rover konusunda az da olsa deneyimi olmalı. Bence bi servise götür sorunun ne olduğunu ve kaça maal olacağını öğren. sonrasında dışardıan daha ucuz yolunu ararsın. aldığınbilgileri de iletirsen yardımcı olurum.

Anıl oto LR yetkili servis oraya götürmeyi düşünüyorum.Bir de bu problem 4*4 ü olumsuz etkiler mi? Saygılarımla

yb.albayrak38' Alıntı:
rkayaci' Alıntı:

Anıl oto LR yetkili servis oraya götürmeyi düşünüyorum.Bir de bu problem 4*4 ü olumsuz etkiler mi? Saygılarımla

Anıl oto uzun süredir land rover yetkili servisti. şimdilerde özel servis oldu. artık yetkili servis değildir. İstanbul dakinden ben memnun kalmadım. çok amatör çalışanları vardı. bilgi bakımından ise usta tabir edilen kişiler bence yetersizdi. ben başka servise götürdüm aracımı bakımları için. ama ankaradakini bilemiyorum. bir götürün dinleyin sonrasında zaten siz en güzel yorumu yapıcaksınız. adamların verdiği bilgilerle birde dışarıdan alıp karşılaştırırsınız. bana da aktarın bende yorumlarım size. saygı ve sevgiyle...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR