Land Rover Freelander Kullananlar Buraya... Aceba kaç kişiyiz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rkayaci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 304
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 153,478
Ynt: Land Rover Freelander Kullananlar Buraya... Aceba kaç kişiyiz ?

rkayaci' Alıntı:
Anıl oto uzun süredir land rover yetkili servisti. şimdilerde özel servis oldu. artık yetkili servis değildir. İstanbul dakinden ben memnun kalmadım. çok amatör çalışanları vardı. bilgi bakımından ise usta tabir edilen kişiler bence yetersizdi. ben başka servise götürdüm aracımı bakımları için. ama ankaradakini bilemiyorum. bir götürün dinleyin sonrasında zaten siz en güzel yorumu yapıcaksınız. adamların verdiği bilgilerle birde dışarıdan alıp karşılaştırırsınız. bana da aktarın bende yorumlarım size. saygı ve sevgiyle...

Rıdvan Bey,

bugün ingiltere'de LR fabrikasında çalışmış ve burda özel servis yapan bir usta buldum,yarın aracı ona götüreceğim bakalım ne diyecek?izlenimlerimi tabiki paylaşacağım.selamlar...

Etiketler

Rıdvan bey iyi kşamlar,benim araçta iki gündür bir balans problemi çıktı yalnız balans derken lastiklerle alakalı deyil kesinlikle,İzmit te bir ustaya gösterdim ön takımdaki takozla alakılı olabilir dedi takoz deyilse aks boşluk yapmıştır dedi söküp bakmamız gerekr dediler,bende isterimki işten anlayan birine baktırayım istanbulda kimi tavsiye edersiniz.

AKAZ41' Alıntı:
Rıdvan bey iyi kşamlar,benim araçta iki gündür bir balans problemi çıktı yalnız balans derken lastiklerle alakalı deyil kesinlikle,İzmit te bir ustaya gösterdim ön takımdaki takozla alakılı olabilir dedi takoz deyilse aks boşluk yapmıştır dedi söküp bakmamız gerekr dediler,bende isterimki işten anlayan birine baktırayım istanbulda kimi tavsiye edersiniz.

Abi nedir çıkan sorun belli oldumu ??? Şaft balanslarına bakıldımı...

yb.albayrak38' Alıntı:
rkayaci' Alıntı:
Anıl oto uzun süredir land rover yetkili servisti. şimdilerde özel servis oldu. artık yetkili servis değildir. İstanbul dakinden ben memnun kalmadım. çok amatör çalışanları vardı. bilgi bakımından ise usta tabir edilen kişiler bence yetersizdi. ben başka servise götürdüm aracımı bakımları için. ama ankaradakini bilemiyorum. bir götürün dinleyin sonrasında zaten siz en güzel yorumu yapıcaksınız. adamların verdiği bilgilerle birde dışarıdan alıp karşılaştırırsınız. bana da aktarın bende yorumlarım size. saygı ve sevgiyle...

Rıdvan Bey,

bugün ingiltere'de LR fabrikasında çalışmış ve burda özel servis yapan bir usta buldum,yarın aracı ona götüreceğim bakalım ne diyecek?izlenimlerimi tabiki paylaşacağım.selamlar...

Tekrardan merabalar,
Aracın şanzımanı,ön merkez ve baskı balatasını komple değiştirdim. Şanzıman ve ön merkezi İstanbuldan çıkma bulduk Şanzıman 1.250 TL,ön merkez 1.750 TL( 6 ay garantili) ufak tefek eksiklerle toplam 4.000 TL'ye çıkardık aracı.Araca onarımdan sonra ilk bindiğimde anladım ki önceden Freelander a binmiyomuşum:smiley: Ankara'daki LR ci arkadaşlara servis ile alakalı yardımcı olabilirim Usta tam bir LR doktoru... selamlar...

hasanfb' Alıntı:
Abi nedir çıkan sorun belli oldumu ??? Şaft balanslarına bakıldımı...
Yarın anıl otoya getiriyorum orda baktıracağım,birde ikitene enjektör bozulmuş mazotu yakmadan atıyor onları tamir takımıyla deyişim yapacaklar.balans şikayetimide söyleyeceğim bakalım ne diyecekler.

AKAZ41' Alıntı:
Yarın anıl otoya getiriyorum orda baktıracağım,birde ikitene enjektör bozulmuş mazotu yakmadan atıyor onları tamir takımıyla deyişim yapacaklar.balans şikayetimide söyleyeceğim bakalım ne diyecekler.

Kadir, gidiyoruz değilmi? Beni kaçta alacaksın?

AKAZ41' Alıntı:

Öncelikle rahatsızlıktan dolayı bir kaç gün yerimden uzaktım. Geç cevap için özür dilerim. Blans aracın alt ortasında bulunan arazi aktarım dişli takımından çıkan aktarım mil bilyasından olabilir. Bir diğer ihtimalde jantın iç kısmına eğer bir çamur yapışık kuruduysa o da iyi balans yapar. Bu araçlarda fabrika çıkışında orjinal jant içine balansları vardır onlardan biri düştüyse lastik balanslarıda bozulmuş olabilir.

Balansı iyi tarif ederseniz doğru teşhis yaparız. Tamir içinde istanbula geldiğinize beni ararsanız yardımcı olurum. numaram 0541 212 77 55 dir.

Saygılarımla

Rıdvan bey ilginize teşekkür ederim,araca baktırdım lastikler nekadar balans olsada lastiklerin kendisi eski diye lastikle alakalı dediler.Lastikleri yeni alacağım ondan sonra devam ederse gene sizinle irtibata geçerim.
İyi günler.

AKAZ41' Alıntı:
Rıdvan bey ilginize teşekkür ederim,araca baktırdım lastikler nekadar balans olsada lastiklerin kendisi eski diye lastikle alakalı dediler.Lastikleri yeni alacağım ondan sonra devam ederse gene sizinle irtibata geçerim.
İyi günler.

Rica ederim. Benim performans lastiklerim var önceden 4 mevsim vardı çok gürültü yapıyordu. değiştirdim şimdi çok memnunum. 750 tl ye almıştım. nankang marka. ucuz ve performanslı bir lastik. ama arazi de çok iyi değil. onun için at serisi bir lastik öneririm.

sagyılarımla.

Rıdvan bey iyi günler sorum olacak gene,lastikleri istanbuldan hangi bayiden aldınız? Birde geçen hafta matoz enjektörlerini deyiştirdim mazot pompası mazot sızdırıyordu tamir takımıyla tamir yaptılar,bu sferde araç yakıtı fazla yakmaya başladı sizce neden olabilir.

Almış olduğunuz lastikler dört mevsimmi şu anda ve hangi modelini aldınız.Ben en çok asfaltta kullanacağım önemli olan ses yapmaması.

AKAZ41' Alıntı:
Almış olduğunuz lastikler dört mevsimmi şu anda ve hangi modelini aldınız.Ben en çok asfaltta kullanacağım önemli olan ses yapmaması.

Hayır 4 mevsim değil. Zaten 4 mevsim adı altında satılan lastiklerin hepsinde gürültü ve sarsıntı olur. Zira yağmur ve hava kanalı bu lastiklerde yoktur. Pabuç diye tabir ettiğimiz lastik çıkıntılarıyla yere basar bunlarda yerde hem sürtme sesi yapar hemde yağışlı havalarda yol tutuşu azalır fren mesafesi artar. 4 mevsim lastikle ben bir keresinde ıslak yolda 40 km ile spin attım. O gün söktüm bu lastikleri aldım. Bu lasitklerle de hafif çamurlu ve toprak yoldaki performansı iyi. Ama kanallı ve çamur artık balçığa dönüşmüş yada lastik boyu karlı zeminlerde bu lastikler saplanırsınız. Lastik tamamen ihtiyaca göre.. Ben %70 asfalt %10 çamur %20 karışık ortam için bu lastikleri aldım. ölçüleri 255 55 17 dir. markası nankang fiyatı da 700 lira civarında dır.

Eğer tersi bir durum ise sizin ihityaçlarınız brigstone at yada pirelli scorpion at lastiklerini öneririm sakın michlen 4*4 syncron almayın. bu araçların ojinlallerinde de bu lasitkler çıkıyor yol tutuşu çok zayıftır.

Saygılarımla

AKAZ41' Alıntı:
Rıdvan bey iyi günler sorum olacak gene,lastikleri istanbuldan hangi bayiden aldınız? Birde geçen hafta matoz enjektörlerini deyiştirdim mazot pompası mazot sızdırıyordu tamir takımıyla tamir yaptılar,bu sferde araç yakıtı fazla yakmaya başladı sizce neden olabilir.

Bence siz bi gün gelin bizim servise götürüp güzel bir kontrol ve fizibilite yaptıralım. Uzaktan yorum biraz zor. sisteme bağlayıp aracın da bilgilerini kontrol etmekte fayda var...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR