Land Rover G4 Challenge

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,016

BolbuzJack

Zirve
G4 Challenge Land Rover'ın bir sigara markasıyla anılmamak üzere Camel Trophy.ye son vermesi sonrasında kendi macerasını ortaya koyma arzusuyla gelişen uluslararası bir etkinlik oldu.

1999 yılı sonrasında planlanan bu macera 2003 yılında start aldı, 4 haftalık korkutucu macera sonunda Belçikalı savaş pilotu Rudi Thoelen, Moab-Utah'da zafere ulaştı. Bir sonraki yarışma 2006 yılında gerçekleşti ve Bolivya'da Tarija'da sona erdi. 2003 yılında Defender, Freelander1, Discovery2 ve Range Rover kullanılmıştır. 2006 yılında ise, Defender, Discovery3, Freelander, Range Rover Sport ve Range Rover kullanılmıştır.

Genel yapı itibari ile 18 takımın yer aldığı off-road sürüş kabiliyeti ve farklı spor dallarının birlikte icra edildiği bir maceradır. "G" Global anlamı taşır, gerek katılımcılar gerekse yarışmanın icra edildiği yerler itibariyle Global bir maceradır. "4" ise 4x4'ün kısaltmasıdır.

2009 yılında finalleri koşulacak son macerada Off-Road sürüşü, yön bulma, arazide koşu, dağ bisikleti ve eskimo kayığı (kano) etapları olacaktır. Yarışmaya iştirak edecek ülkeler Avustralya, Avusturya, Belçika/Lüxemburg, Brazilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç/İsveç, Rusya, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, İngiltere ve Amerika'dır. Yarışmayı kazanan ülkenin Kızılay yada Kızılhaç.ına bir Land Rover bağışlanacaktır.

LRG4C06TE%200374.jpg

LRG4C06TE%200426.jpg

LRG4C06TE%200383.jpg

LRG4C06TE%200524.jpg

LRG4C06TE%200663.jpg

LRG4C06TE%200805.jpg

LRG4C06TE%200849.jpg

LRG4C06TE%200952.jpg

LRG4C06TE%200986.jpg

LRG4C06TE%200713.jpg

1012_800x535.jpg

611_800x535.jpg

651_800x532.jpg

Etiketler
Ynt: Land Rover G4 Challenge

Slm resimler çok güzel gidip bir L/R alasım ve o dağlara dalasım geldi :smiley: çok iç gıcıklayıcı, ne işim var büroda yaww oldumm,gidip arabamı filan seveyim gibi şeyler düşünmeye başladım....

Yazı resim ve bilgilendirme için tşkler, eline sağlık...

http://www.g4ownersclub.com

Bu sitede sol taraftaki menüde Club Gallery ve About the Vehicles bölümlerinde bir çok fotoğraf var, kesinlikle bakmanızı öneririm ;)

ben bolivla da son etapta olma şansı yakaladım.özellikle o bebeyaz görülen tuz çölü muhteşemdi.uçsuz bucaksız...
yeni arabalar tam destekle yol aldılar epey arıza yaptılar.helikopter parça taşıdı.bizi temsil eden tolga şenefe çok uyumlu çok beyefendi birisi ama hakkı yendi.7.oldu.olması gereken en az üçüncülüktü..

yani sözün özü bizim arabalarla(yani kendi arabamdan bahsediyorum 97 disco 1)o destek olduktan sonra bolivya ya da gideriz antartikaya da

ya bu G4 lerin :-[ gectikleri gittikleri yerden bizim jeep cj 5 cj 6 cj 7 ler daha iyi gider ;D.

Yigitleri öldürelim ama haklarınıda verelim :smiley: :smiley: bu araçlarda birçok agır zeminde iyi işler çıkarıyorlar..:smiley:

Konu yigide hakkın teslim edilmesi :smiley: Bence yigit ölsede yigittir :smiley:
Şaka bir yana sevdigim araçlardır, ölüsü bile iyi toplanırsa gider.

LR ciler adına iltifatınız için teşekkür ederim. tabiki bunlar şaka her marka aracın kendine göre farklı üstünlükleri var. Araçlar ancak kendi sınıflarında yarışarak birbirkeriyle yarışabilir. O zaman doğru bir neticeye varılır.

Tabiki araçlar arasında sınıflandırma şarttır, 5000 litre motor ve 1300 motor aralıgında araçlar aynı kategoride olamazlar..
Ben araba kullanmayı 1960 model Land Rovende ögrenmiştim, yaşım 10-11 civarıydı, koltuga sünger koyup tekbaşıma direksiyon torpido arasından yolu keserek kullanıyordum, vites kolu belime geliyordu :smiley: :smiley: sanırım LR sevgim ogünlerden olacak..Camel Trophy ise tapdığımız bir olaydı..:smiley:

Benzer yaşlarda başlamış hastalıgımız :smiley: güzel araçlar severim, ama artık uzaktan sevmeyi tercih ediyorum, zire şuan Vitara'm ile çok mutluyum, içimde LR sevgisi var ,ama orada duracak ..uzun bir süre.. :smiley: ..

bu Land Rover ların gittiği yerden reno 12 bile gider at bunları çöpe bi halta yaramazlar, hatta en iyi ekspedisyon aracı da reno 12 dir :smiley: CJ cilerle LR ciler boşa tartışıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri