Land Rover P38 --- Zj5.2---wj 4.7---opel Frontera 3.2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan canerk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,757

canerk

Yeni Üye
merhabalar öncelikle ben caner memnun oldum şimdiden gezenbilir ailesi

Sizlerden küçüğüm yaşça sanırım fakat çok araştırma üzerine sayfaya üye oldum ve o kadar kafam karıştı ki ve sizinle görüşüp bir araç almayı düşünüyoruz rr p38 de körük sıkıntısı yaygın olarak problem oldugunu jeep de ise zj ve wj de de şanzuman problemi oldugunu ne yazıkki herkesden duydum fakat abilerim bu aracı ofroad değilde günlük ve arada yaylalara kamplara katılıyoruz ve lpg malum olacaktır fakat sürekli araç değiştiren biride değiliz o yüzden sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum bu arada opel frontera 3.2 v8 motorlu modelede bakmıştık ama iç kısmı rr ve zj ye göre daha eski yardımcı olursanız sevinirim limitimiz ise (30000--35000)

şimdiden anlayışınız için teşekkürler :smiley:

Etiketler

vermiş oldugunuz bilgiler için teşekkür ederim kahraman826

fakat 4.7 yakıt tüketimi ve masrafı üzermi bilmiyorum acık konuşmak gerekirse kimi kişilere sordugumuz da ise almayın üzer masraflı fakat araça bakıldıgında ise hiç eskimeyen bir tarzı var diye düşünüyorum peki aracı alırken neleri kontrol etmem gereklidir

çok yararlı bir öneri oldu çok teşekkür ederim ve çıkardıgım bilgiler şunlar 4.7 alacaksam 2003 model ve overland olacak uzun bir bekleyiş olacak ama araştırmaya devam edeceğim yinede

Frontera almadan önce RR P38 alıyorduk direkten döndük. Temiz bulursanız keyifli ancak yine de yürütme ve bakımı P38 lerin pahalıdır. Sonuçta İngiliz.

Frontera V8 değil V6 dır. 3.2 motoru muhteşem bir tork ve güç sahiptir. Frontera başlığında acımı ve yaptıklarımı görebilirsiniz.

Fakat bu araçlar nazlıdır. Usta seçer. Parçası bulunur ama takacak ustası yok.

Sonuç itibari ile henüz değerlendirmediğiniz Suzuki lere yönelmek ne sizi üzer ne de kesenizi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mrdnmz vermiş olduğunuz bilgi için teşekkürler fakat p38 i düşünüyorum Temiz servis bakımlı arıyorum şuan ve yedek parça olarak türkiyeden değilde rusyadan parçaları getirme şansım var o yüzden biraz daha iyi oldugunu düşünüyorum fakat suziki de ise hangisi modeli öneriyorsunuz

Körük sıkıntısı,şanzıman problemi diye birşey yok,bu araçların yaşı ilerledi kmsi yüksek Ahmet alıyor körük değiştiriyor,Mehmet alıyor körük değiştiriyor sonra oluyor adı sorun.Ona kalırsa herkes baskı-balata değiştiriyor araçlarının o zaman arabalar da baskı balata sorunu mu var dememiz lazım? Kısacası kulaktan duyma bilgilere inanma derim.Aldığın P38 eğer bugüne kadar körük değiştirmediyse büyük ihtimal sen değiştireceksin demektir.Bu da sorun değil hayatın gerçeği hiçbirşey sonsuza kadar sürmüyor maalesef.

P38, temizini bulursan ki kmsi düşürülmemiş olanıdır bu da genelde seni üzmez ama yakıt tüketimi ve parça fiyatları biraz yüksek.

ZJ 5.2 V8, konforlu geniş araçtır ,pek kronik sorunu yok yakıt olarak P38 kadar yakmaz ama 4.7 V8 Jeep'e göre biraz daha fazla yakar.Ama fiyatları hala çok düşük bu araçların,temizini bulursan işini görür.

4.7 V8, temizini bulursan kaçırma ama millet uyandı o yüzden bu araçların fiyatları çok arttı daha bir sene önce 35 bin TL idi temizleri şimdi 50 bin sınırına dayandı.

3.2 Frontera Rusya ile ilişkin de varsa parça sorunu yaşamazsın,Gürcistan'da Rusya'dan parçası bulunur.Aracı alacaksan arkadaşın dediği gibi ustası var mı diye bak çevrene ki Ankara,İstanbul gibi şehirlerde isen sorun olmaz.Fiyatları ucuz alınabilir,yakıt tüketimi de makuldür.

Bunun harici Suzuki'ler bak diyeceğim ama fiyatları inanılmaz arttı,Mitsubishi Pajero 'ya bakabilirsin ama yaylara kampa gideceksen. Hyundai Tuscon,Subaru Forester,Mistubishi Outlander gibi crossover tarzı araçlara bakabilirsin bütçen yetiyorsa özellikle Subaru bu işler için biçilmiş kaftandır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR