Lastik Hakkında Fikirlerinizi Söylermisiniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan matchplus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,927

matchplus

Kamp III
l200 için 10 gün evvel lassa impetus A/T hem şehir içinde hem ava giderken hemde doğada gezerken rahat olur diye,şehir içinde tam not aldı kuru arazide de ehh fena değildi üstüne bide kar yağınca unda denedik şehir içinde sıkıntı yaratmaz (tabiki kar lastiği değil)yanlız gelelim benim için en önemli olana..üstü kar kaplı toprak yollar malesef çok büyük hayal kırıklığı yarattı..dün akşam av için yola çıktık ulaşmamız gereken arazinin daha girişinde 4 low da her yeri ayrı oynayarak yolun soluna kayıp kanala girdik bizden hemen önce başka bir 4*4 yardıra yardıra geçmiş izler yeniydi tabiki suratlar asıldı ve geri dönmek zorunda kaldık..şimdi size sorum bu tür durumlarla karşılaşmamak için ne almalıyım ???

Etiketler
Çeşit çok fazla...
Ben size cooper stt öneririm... Karda buzda kar lastiği kadar iyi değildir Mt oldUğu için ama daha zor şartlarda işinizi çok güzel görür... Mt degil kar lastiği alırsanız buzda karda iyidir ama sert arazide, stabilizede iyi değildir...

Mesala bu videoda bende cooper stt degilde kar lastigi olsaydi çıkardım diye tahmin ediyorum.
Ama kar lastiği olsaydı oraya kadarda gidemezdim.
Böyle bi durum

@amirganjavi, @efecim müsadenle;
Işıkdağı 03 / 15-01-2012 - Dailymotion Video

Lastikleriniz yeniymiş. Yenisini alana kadar
BATMAK İSTEMEDİĞİNİZ karda veya çamurda havayı 20 ye kadar düsürmenizi tavsiye ederim. Böylece lastik öne doğru lap diye geniş basacak ve batmayacak. Ama inik lastikle dönüşlerde yumuşak olun. Lastik janttan çıkar, benim başıma geldi...

Eğer KAR VEYA ÇAMUR SİZİN ARACIN ALT YÜKSEKLİĞİNDEN DERİN DEĞİLSE VE AKSİNE YUMUŞAK ZEMİNE BATIP ALTTAKİ SERT ZEMİNE TUNARAK HAREKET ETMENİZ GEREKİYORSA havalarınızı 40 yapın.
Böylece lastiğin bastığı yüzey azalacak, ince lastik gibi kolayca yumuşak zemine batarak sert zemine ulaşacak. Basan yüzeyin cm2 sinede daha çok ağırlık basacak. Havası arttırılan lastiğin dişleri daha çok açılacak, boşaltım daha iyi olacak...

Birde, MT lastik kullanacak yerlerde seyahatiniz çok değilse bir veya iki zincir üşenmezseniz çok işinizi görecektir...

Cooper STT piyasadaki en az asfalt sesine sahip MT'dir. Çokda şıktır...
AT lastik tavsiye etmem. Çok koşula uygun olduğu için hiç bir ortamda tam iş yapmaz.
At yerine iyi bir kal lastiği ve zincir öneririm...

Dediğim gibi iki takım zincir alın, gittiğiniz avdan geri dönmeyin. Rastgele :smiley:

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Valla bunu halledeli çok oldu bf goodrich aldım lassa ları verip t/a aldım çokda memnun kaldım lassa ile girişinden döndüğüm yolun sonunu gördüm

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ama yinede arazide karda kışta en güzeli mt sanırım vede yükseltme şart oluyor sömestırda misafirleri ava götürdüm sabahın 5ine kadar kar küredik battık çıkamadık altı oturdu karın üstüne yanlız şunu atlamayalım tam 1 m kar vardı

Valla bunu halledeli çok oldu bf goodrich aldım lassa ları verip t/a aldım çokda memnun kaldım lassa ile girişinden döndüğüm yolun sonunu gördüm

Konuyu ocak başında açmışsınız. Yeni aldığınız lassaları bir ay içinde değiştirince umarım zarara uğramamışsınızdır...

Bf ler mt mi? At mi?

Bf Mt yi hiç incelemedim, kullanmadım ama methini çok duydum...
Bf At'yi ise çok beğenirim. Sadece bi dostumuz karda iyi olmadığını söylemişti. Ben çok beğeniyorum. Çokda şıktır. Bütün suvlara çok yakışır...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Ama yinede arazide karda kışta en güzeli mt sanırım vede yükseltme şart oluyor sömestırda misafirleri ava götürdüm sabahın 5ine kadar kar küredik battık çıkamadık altı oturdu karın üstüne yanlız şunu atlamayalım tam 1 m kar vardı

L200 piyasada standart hali ile, standart yüksekliği v.s., arazide en başarılı araç bence...
Yükseltmeye gerek bile yok. Ama az bişey yükseltmekte l200'i hiç zor degil...
Kullanım şartlarınız için gerekiyorsa tavsiye ederim l200 e yükseltmeyi...

Unutmayalımki batmayan araç yoktur. 1 mt karda siz aracınızı 5cm yükseltseniz ne fayda. Oradan kurtulur 1.20 cm karda batardınız, sonu yok bu işin...

Rastgele... Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri