Likya Yolu Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Pentatonicgam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,176

Pentatonicgam

Yeni Üye
arkadaşlar herkese merhaba. Aranızda yeni olduğum gibi doğa sporlarında da çok yeniyim. arkadaşımın önerisi üzerine özellikle treaking sporuyla ilgilenmek istiyorum. birkaç arkadaşım ile birlikte ağustos ayı sonu gibi bir tarihte likya yolu üzerinde bir yürüyüş planlıyoruz. ancak hem iş hayatımız hem de acemiliğimizi düşününce 509 km bizim için çok uzun bir yol. takriben 90-140 km arasında bir yürüyüş planlamamız gerekiyor ancak bu parkuru hangi noktalar arasında yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. eve dönüş sürelerimiz ile birlikte yaklaşık 7 günümüz var. ekipman olarak da gerçekten zayıf sayılırız ama ihtiyaçlarımızı tedarik edeceğiz. sizden yardım istediğim konular;
1) 90-140 km arasında bir rota önerisi
2) gerekli olacak ekipman listesi
3) parkur içeriği hakkında her türlü bilgi
ve bizim elimizde bulunanlar; çadırlar, mat, çakı, bıçak, uyku tulumları, çakmak, el ve baş fenerleri, konserveler. aklımıza gelen herşeyi tedarik ediyoruz ama bizim aklımıza gelmeyen/gelmeyecek olan ancak yolculuk sırasında lazım olabilecek ekipmanlar hakkında bilgi verirseniz benim için çok kıymetli. şimdiden teşekkür ederim. dediğim gibi verebileceğiniz her türlü bilgi bizi orada bir sıkıntıdan kurtarabilir.

Etiketler
Ynt: Likya Yolu Yardım

Öncelikle benden çok daha tecrübesi olan arkadaşlar vardır ki sitede yapılan yürüyüşlerle ilgili tecrübeler anlatılmış. Likya Yolu ile ilgili internette arama yaparsanız parkurlarla ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. En çok takip edilen likyarehberi isimli sitedir. Eğer bu işi devam ettirecekseniz bence en iyisi Antalya veya Fethiye başlangıçlarından birinden başlayıp, her sene kalınan yerden devam ettirmek olacaktır. Eğer pansiyon konaklaması seçerseniz çadır ve mat yükünden kurtulmuş olursunuz ve akşamları duş alma imkanınız olur. Yok survivor tadında bir konaklama isterseniz çadırınızı suyun olduğu yere kurmanız avantajdır. Ama yaz mevsiminde bir çok kaynak ve çeşme kuruyor. Çanta içeriği olarak 7 gün için 3 veya 4'er parça çamaşır, şort, tşört, deniz malzemesi, havlu, nemlendirici, ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç. En azından 1 litre suyunuzu soğuk tutacak termos. Enerji verici atıştırmalıklar, konserve, peksimet türü yiyecekler.
Benim nacizane söyleyeceklerim bunlar.
Son olarak beraber olacağınız arkadaşlarınızın kondisyon seviyesi birbirine yakın olmalı. Herkes aynı oranda hızlı veya yavaş olmalı. Kndisyon durumuna göre parkur uzunluğu seçerseniz olmadık bir yerde geceleme yapmazsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri