Likya Yolu Yürüyüşü(2.etap) 2 Mayis 2016 Kaş-finike

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EMRULLAH ALP Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,759

EMRULLAH ALP

Ana Kamp
Yer
KAHRAMANMARAŞ
sevgili arkadaşlar;
likya yolunun ikinci etabı olarak adlandırabileceğimiz kaş-fenike arasındaki etabı 2 mayıs 2016 pazartesi günü saat 08:00 de yürümeye başlayacağım.katılmak isteyen arkadaşlarımızla kaş ilçesindeki likya yolu tabelasının önünde (limanağzı'nı gösteren) buluşmayı palnlıyorum.

Merhaba. Bende bu sene ilk defa likya yolu yürüyüşü yapacağım. Mayıs başında başlamayı düşünüyorum. Ben fethiye-kaş arasını yürümeyi planlıyordum ama bu etabın zor olduğunu söylüyorlar. Daha önce hiç trekking deneyimim olmadığı için basit bir parkurla başlamak istiyorum. Bahsettiğiniz 2.etabın zorluk derecesi ve parkur uzunluğu nedir? Günde kaç km yürümeyi planlıyorsunuz?

Sent from my iPad using Tapatalk

Merhaba. Bende bu sene ilk defa likya yolu yürüyüşü yapacağım. Mayıs başında başlamayı düşünüyorum. Ben fethiye-kaş arasını yürümeyi planlıyordum ama bu etabın zor olduğunu söylüyorlar. Daha önce hiç trekking deneyimim olmadığı için basit bir parkurla başlamak istiyorum. Bahsettiğiniz 2.etabın zorluk derecesi ve parkur uzunluğu nedir? Günde kaç km yürümeyi planlıyorsunuz?

Sent from my iPad using Tapatalk
merhaba;
trekking hem çok kolay hem de çok zor bir spor dalı.neden çok kolay çünkü sadece yürüyorsun...neden çok zor çünkü düz yolda yürümüyorsun ve de sırt çantanla yürüyorsun....:smiley:
daha önce trekking deneyimin yok olabilir ama kondisyonun ne durumda olduğu daha önemli..
ilk trekking deneyimim de kondisyonun ne demek olduğunu anladım.birlikte yürüdüğün kişilerin kondisyon durumları,yol arkadaşlığı yapabilecek kalitede olup olmadıkları,giydiklerin,suya olan ihtiyaç düzeyin....vs vs hepsi çok önemli(bence)
ilk kez yürüyeceklere kesinlikle fethiye den başlamalarını öneririm..15 günlük bir idman programı ile hazır hale gelebilirsin..ve kesinlikle de bu yolu yürü...:smiley:

Teşekkürler. Diğer konuda fethiye-kaş arasını yürümeyi planladığını yazmışsın. Eğer öyle bir niyetin varsa bende katilabilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler. Diğer konuda fethiye-kaş arasını yürümeyi planladığını yazmışsın. Eğer öyle bir niyetin varsa bende katilabilirim.

hangisine istersen gelebilirsin...belirttiğim tarihlerde orada olman yeterli...unutma ki yorulduğun yerde bırakabilirsin...yani atıyorum üç gün yürüdün;dördüncü günü yürümek istemedin,binip bir köy minibüsüne kaş a ya da fethiye ye dönüp yürüyüşü noktalayabilirsin..:smiley:
ama hayatında yaşayacağın en keyifli tecrübelerden ve tatillerden biri olacağına emin olabilirsin..:smiley:

Sevgili Emirhan;
bu yıl için henüz bir plan yapmadım lakin özellikle bayanlar,erkeklerin olmadığı bir grup oluşturmam ve yürütmem konusunda çok ısrarcılar.eğer ki bir gelişme olursa ivedilikle duyuracağım.
selamlar

MERHABA;karaöz-gelidonya feneri-adrasan yolu biraz daha zor ama çok zevkli.daha erken yola çıkmak gerekiyor diye düşünüyorum.kısa molalar ile rahatlıkla yürünebilir.
adrasan-olimpos parkuru inanılmaz keyifli.
korkmadan yürüyebilirsiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR