Lpg Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koirai Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,046

koirai

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,
En sonunda Defender sahibi oldum :smiley: 3.5 V8 Motor 110 lük bir defenderım var artık. Araç LPGli aynı zamanda.

Sormak istediğim daha önce hiç lpg ve böyle bir motora sahip bir araç kullanmadığım için bilmiyorum.

Araçta BRC marka lpg mevcut ve henüz kullanma şansım olmadı ama eski sahibi km'de 60 kuruş yaktığını söyledi.

bu normal midir? herhangi bir ayar vs. yaptırmam gerekiyor mu?

şimdiden teşekkürler

Etiketler
şehiriçi 20-25 litre şehirdışı 25-30 litre yakar opsiyonları trafiğin durumu ve sürüş sitili için 5 litre olarak verdim

Ok çok teşekkürler, aşağı yukarı adamın dediği gibi yakıyor o zaman. Peki gaz ayarı yaptırmak gibi birşey tavsiye eder misiniz?

Blos mikseri takılarak performans artışı ve yakıt ekonomisi yapıldığını okudum bi kaç yerde ama araştırma noktasının ötesine geçipte denemedim. Bujidir elektronik ateşleme vs de yakıt ve performansı çok etkiliyor.

çift karbüratör her zaman sorun çıkartabilir ve ayarları ve senkronize edilmeleri zordur bu yüzden edelbrock karbüratörü tavsiye ederim , onarımı ayarlanması daha kolaydır ( benzinde kullanım için söylüyorum ) Ancak LPG kullanımı için karbüratör değişimine gerek yoktur uyumlu iki mikser takılması ve mikserlere gelen boruların eşit boyda olmaları ve kaliteli büyük bir kafa kullanılması gerekir neticede 136 bg V8 besleyeceksiniz motor hacminiz 3628 cc (215 kubik inç)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri