LR Defender 110 Benzinli Kullanan Var mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mycamper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,761

mycamper

Kamp III
Yer
İstanbul
Web
www.anakamp.org
Arkadaşlar merhaba,

aranızda LR Defender 110 benzinli 2500 cc modeller hakkında bilgisi, tecrübesi olan var mı ?

Randıman nasıl ?
Yakıt tüketimi ? ?
Bakım masrafı, parça ?

Etiketler

sedat hocam bu 300tdi motorun şöyle yakışıklı bir vesikalığı varsa ekleyebilirmisin?Çok merak ediyorum kendisini, muhabbetle bağlanıyorum galiba ;)

şöyle birşey :smiley:

Fa 3

Sedat dostum,
önerin için teşekkür ederim.
Gönül ister ki en babasına sahip olalım. Ancak şu durumda (muhtemelen gelecek yıllarda da) pek mümkün görünmüyor.

Ben şuan (www.mycamper.info/index_camper.html adresindeki) VW panelvandan kendi imkanlarımla yaptığım camper'i kullanıyorum. Araçtan tek şikayetim olmadık yerde patinaja düşüp bizi ulaşmak istediğimiz yerlerden caydırması. Oysa ben ve eşim doğanın göbeğinde kamp yapmayı seviyoruz. Yani yolun dışına da çıkabilmeyi.
Bu yüzden de eskiden beri aklımda olan, ancak maddi imkansızlıklardan dolayı gerçekleştiremediğim "4x4 Camper" olayına bir şekilde girebilmek. Bunun için de gözüme TASİŞ'te satılan LR Defender 110 Ambulansları kestirmiştim, hem hazır bir kasası var, hem de nerden baksan bir LandRover diye.

Ama gel gelelim çok hoşuma gitmesine karşın arazi araçları hakkında hiç bilgim yok.

geçtiğimiz hafta BOLU'da yapılan İSOFF 7. OffRoad Oyunları'na da katıldık hatta, orada defender'ları görünce bu hislerim iyice depreşti. Bakalım n'olcak ...

29ekim_06-241.jpg

29ekim_06-219.jpg

Bu bahsettiğiniz tip aracın bir kopyasıdır. Hurdadan alınma ve motoru döşemeleri vs. tamamen el yapımı olarak yapılmış, içinde dolaptan yatağa birçok taklavat da vardır. Eğer İstanbul'daysanız ustanın telefonunu vereyim bir görüşün, çünkü o da bahsettiğiniz tip araçları hurdadan alarak bu hale getiriyor.

özdal hocam sizin aracı boluda gördüm sanırım :smiley: neyse, maliyet hesabınızı iyi yapın dizel/benzin kararınızı ondan sonra verin derim. benzinli araçlar dizellere göre oldukça ucuzlar ama iyi bir dizel alarak o maliyeti 1 yılda çıkarma şansınız da var. benzinli alırsanız lpg dönüşüm yapma şansınız da var, iyi bir sistem yaklaşık 1000euro'ya mal oluyor. yakıt maliyeti dizelle aynı seviyeye kadar inebiliyor ama bu sefer lpg tankının araç içinde kaplayacağı yeri düşünün, eğer sizi kısıtlamayacaksa lpg de alternatifleriniz arasında olabilir...

eğer sorunu yoksa, kasası temiz ise defender'a olumsuz eleştiri yapmak pek mümkün değil. almadan önce iyi bir ustaya götürmenizde yada ihaleyle alacaksnız iyi bir ustayla gitmenizde fayda var. defendar'a alternatifiniz ise discovery olabilir...

TASİŞ konusunda ise nadir abinin söyleyecekleri olabilir?.

TASİŞ'ten gümrük satışlı bir araç almanın hiç bir mantığı yok.Almayı düşündüğünüz her ne ise size piyasadan kesinlikle daha pahalıya mal olucaktır.Ancak kamu araçları için düşünülebilir.Bir de buradan araçları biraz da kapalıgözlük aldığınızı unutmayın.

mycamper' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

aranızda LR Defender 110 benzinli 2500 cc modeller hakkında bilgisi, tecrübesi olan var mı ?

Randıman nasıl ?
Yakıt tüketimi ? ?
Bakım masrafı, parça ?

Öncelikle Aramıza hoş geldiniz.

LR 2500 cc benzinli motoları şöyle tarif ediliyor, V8 den fazla yakar ama yarısı kadar performans vermez , Reha daha iyi bilir :smiley:)) LPG ile performansınında P si kalmaz , parçaları ucuz sayılabilir.

Defenden icin en ideal motor 300 tdi fakat son zamanlarda 2500 cc Ford puma motorları çok meşhur , hem sıfırı 7-8000 ytl ye alınabiliyor hemde parçaları komik fiyarlarda, örnek: intercooleri 300 ytl den ucuz.

Birde Nissanın BD 300 lerini kullananlar var ama problem çıkması durumunda adamı bitirir.

Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri