Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Kosova gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bolatstar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,780

bolatstar

Yeni Üye
Konuyu başka yerde de açmıştım ama sanırım asıl yeri burası diye tekrar açıyorum, site yöneticileri kusuruma bakmasın, dediğim gibi daha buralarda yeniyim:smiley:
Arkadaşlar siteye yeniyim ama gezme konusunda deneyimli olduğumu söyleyebilirim(şimdiye kadar 11 ülke 30 dan fazla şehir katettik allaha şükür). 2012 yaz için planlamaya başladığım Balkanlar ve Dalmaçya tatilim için bilgi paradır mantığıyla yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Ulaşımı vize masrafları ve yunanlılara uğraşmamak için Üsküp'e Pegasus'la gidiş geliş uçak olarak yapacağım. Rotam ana hatlarıyla ; Üsküp, Kalkandelen, Manastır, Ohrid, Struga, Tiran, Durres, İşkodra, Bar, Budva, Kotor, Dubrovnik, Korcula, Split, Hvar, Mostar, Saraybosna, Novi Pazar, Priştina, Prizren, Üsküp olarak planlıyorum. Süre 15 gün ve araba kiralayacağım. Bu rotada eklememi istediğiniz var ise şehirler, yaşadıklarınız, kalma-yeme-akla gelen herşey hakkındaki önerilerinizi beklemekteyim. Özellikle Hırvatistan ayağında Korcula'dan Hvar'a feribot olduğunu biliyorum ama saatleri pek mantıklı gelmedi, Split'e gitmeden araba ile de olduğumuzu hatırlatarak en uygun yolun ne olduğu konusunda tavsiyeleriniz iyi olacaktır. Diğer aklıma takılan acaba İşkodra'dan sonra Bar'a değil de Podgorica'ya mı gitsem karar veremedim. Ayrıca bu kadar ülke de birden araba kullanmak için beynelmilel ehliyet şart mı?Avrupa'da daha önce araba kullanırken sıkıntı olmamıştı ama hiç gümrükten geçmemiştim, okuduğum yazılarda bu konuda net bir sonuç elde edemedim, bilen arkadaş yardımcı olursa sevinirim.) Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Kosova gezisi

Bosna da Travnik (Travnik Kalesi) eklenmelidir. Travnik de Drina Köprüsünün yazarı Nobel ödüllü İvan Andriç in müze evi var. Onun yanında muhteşem çorbası var. Çorba unutmayın oralarda yemek gibi boldur. Belki de doyarsınız. Saraybosna da Ilidja (Ilıca) zaten yakın oraya gidersiniz. Oraya yakın çok güzel bir kuzu çevirmeci vardı. Lezzeti muhteşemdi. Ayrıca Fojnica şehri var. Ordaki françeskan manastırında ki rahiplerden rica ederseniz Fatih'in ahdnamesini de görmüş olursunuz.

2 yıl önce arabamla sizin yazdığınız tüm yerleri gezdim dures hariç.struga-tiran arası yol çok viraj ve kötü. prizende işkodraya otoban yapıldı onu kullanmanı tavsiye ederim ayrıca arnavutluk sahilleri çok güzel ama ülke biraz geri kalmış ve karışık.kotor'a girmeden a rabalı vapurla karşıya geçiş var sakın bunu yapma çok şey kaçırmış olursun.ayrıca kosovada uluslararası sigortanın geçmediğini söylemeliyim ektra 50 euro civarında bir poliçe alman gerekiyor.börek yemeden gelme.iyi yolculuklar

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=52292.0

merhaba.
eğer okumadı iseniz bu ve benzeri bir çok konu ve yol notu var sitede.
onları inceledikten sonra az çok fikir sahibi olursunuz diye düşünüyorum.

rota konusunda splitten sonra
hırvatistanda plitvice gölü nü gezip -http://www.np-plitvicka-jezera.hr/en/
bihac üzerinden bosnaya girebilirsiniz.saraybosnaya giderkende travnik'e ugramış olursunuz.
yolunuz açık olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri