Man TGA 40.480 6x6 Çekici

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ladikoffroad Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,603

ladikoffroad

Ladik Off-Road Team
Yer
samsun/ladik
Web
www.ladikoffroadteam.tr.gg
gezerken rastladım fotosunu çekip sizlerle paylaşmak isteedim

DSC01852

DSC01853

Etiketler

Ynt: Man TGA 40.480 6x6 Çekici

evet askeriye de kullanıyor bunları "10 TON MAN" diye geçer. Birleştirmelerde her akşam yazardım ya sayısını... :D

askerde bunlardan gelmişti 55tonluk tankları rampada deli gibi taşıyorlardı..müthiş aletler

benim zamanımda tt man diye geçer 372 lik lerden vardı 6x6 sadece çekil obüs çekerlerdi birde üstünde obüs mermisi taşırdı.kundağı motorlu obüslerle tankları rus malı volatlar vardı onlar çekerdi ne aletlerdi ya.. yanlız bu volatları rütbelilerden hariç kimse süremezdi. alayın içinde manevra yapamaz sığamazlardı koca koca kaldırımlardan inip çıkışları gözümün önünden gitmez.

Ben bu araclara hastayım hep böyle tır kamyon sürmek ıstemısımdır ıns bir gun kullanmak nasıp olur...

bir tekerleme...

galiba çocukluğumdan aklımda kalmış..

"sağ serbes...
solda THAMES...
KRUPP'DA..SES... ;D

MAN'DA VİTES.... ;D

GAVUR DAĞINI AŞAR...302 MERSEDES..." ;D ;D

Hala hoş bir tekerleme olarak hatırlarım..

şaka bir yana ..MASHİNENFABRİK AUSBURG NURNBERG..yani MAN..
ALMANLARIN KAMYON VE ENDÜSTRİYEL MOTOR ÜRÜNLERİNDE KALİTELİ VE SAĞLAM BİR MARKASIDIR..

selamlar..sevgiler..saygılar..

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Man 1

Man 2

Man 3

Man 4

Man 5

[attachment=1][attachment=2]

MAN dıesel motorları hakkında bazı teknik bilgiler..

umarım sayın arkadaşlara bilgilendirme adına faydalı olur..

selamlar..sevgiler..saygılar..

Man 6

Man 7

Babam nakliyeciydi. Tam 25 sene aynı MAN kamyonunu kullandı.520 HN MAN. Zaman Zaman ben de kullandım. Hiç yolda kaldığını (motor-differansiyel-şanzuman arızasıyla) hatırlamam.Babam sürekli yurt dışına çıkardı.Suudiarabistana gidiş geliş 4-5000 km. yol yapardı.ekmeği ile büyüdük...valla 1972 modeldi ama değme yeni modellere taş çıkarttı ... ;D ;D ;D ;D dediğim gibi arıza yapmazdı. yapsadaa yolda bırakmazdı :D

evet benimde çocukluğumun arabasıdır man split jant 19.190 manımız vardı peder onu 16 sene kullandı . daha sonra kafadan cerli defransiyel helezon şanzıman 20 . 190 manımızda oldu ama o fazla sürmedi. sesi bir ayrıdır zamanın tozlu sayfalarında babamızın lakabıydı kendisi. (mancı ek... usta) 520 hn evet biraz zayıf arabaydı rampayı sevmezdi bizim buralarda saman çekerlerdi onunla 19 un o tok seside yoktu onda ama yinede man mandır. bilen bilir. eskiki kamyonculuk yok artık eskiden bir değer vardı belli bir eğitim ve kültür işiydi bu, ama şimdi ? bu arada reismler kataloglar için çıtaya tşkr.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri