Marmot Precip Ve Ridgerock Ceketleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omerismail Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,640

omerismail

Yeni Üye
2014 senesinin 9. ayında marmot precip ceket aldım. ilk yağmur yağdığında arabada iken emniyet kemerini taktım. hemen sağ omzumda tüylenme meydana geldi. aldığım mağazaya gittim. niye bu kadar dayanıksız diye sordum. ithalatçı firmaya gönderebileceklerini söylediler. MARİNTEK DOĞA SPORLARI MALZEMELERİ TİC. A.Ş. 'ye gönderdiler. havalar soğuk olduğundan bende ayrıca marmot ridgerock ceket alarak precipi teslim etmiştim. cevap geldi. sürtünmeden dolayı olduğunu yazmışlar. herhalde sürtünmeden dolayı olacak. kendi kendine tüylenme yaparmı ürün. ürünün sitesinde böyle bir uyarı yok. bir kemer takmayla hemen tüylenme olurmu? marmot precip ceket tüylenmesin diye ben arabada giderken kemer takmamalımıyım? böyle bir saçmalık olur mu? ayrıca kol ve fermuar yanı dikişleri ara ara iplikleri atmış tüyleri kalkmış durumda. ridgerock da öyle. kolum sallanırken montun diğer yanına sürtünmeyle iplikleri atar mı? iki tane marmot ürün aldım ikiside çok dayanıksız. mahmutpaşa da ki 30 tl lik ürünler böyle duruma düşmüyor. gönderdikleri yazı ile ve çektiğim resimler ile tüketici mahkemesine başvuracağım. aldığım üründe müşteri memnuniyetsizliği diye bir şey yok mu? Türkiye ye en dandik ürünlerini mi gönderiyorlar yada bekleme raf ömrü bitenleri ucuzlatıp öyle mi satıyorlar..hakkımı başka türlü nasıl ararım tavsiye bekliyorum. selamlar...

IMG 0006 1024

IMG 0007 1024

IMG 0009 1024

Etiketler
Ynt: Marmot Precip Ve Ridgerock Ceketleri

hocam ben bu tür durumlarda yani kazanması garanti durumlarda firmaya ders olması için avukata vekalet verip tüketici haklarına dava açtırıyorum.avukat ücreti(ki tuzludur) +ürün parsını alıyorum.o zaman uyanıklığın ne olduğunu görüyorlar.burası 3. dünya ülkesi değil bunu anlamaları lazım diye düşünüyorum.banka kredilerinde alınan ücret içinde yaptım.iki gün sonra aradılar avukattan vazgeçin verelim diye hayır dedim sonunda ikisinide ödediler.ziraat bankası genel müdürü (uyanıklık edip)tamam dava açmayın veriyoruz diye bu sebepten açıklama yaptı(benim yüzümden değil :smiley: )

ben ceketler için başka resimlerde çektim. dikiş ipliklerinin kalktığı ve kumaşlarda kalkmalar olduğu görülmekte. kaybetme ihtimalim varmı dır? sanırım kaybedersem avukatlık ücreti de bana yansır. precip ceket alındıktan hemen sonra şoför yanında otururken taktığım kemer sonrası oluşan bir tüylenme diğeri alındıktan hemen sonra kolunda ve yaka fermuar kısmında iplik kalkması hatta kolunda iplik kalktığından dikiş eksilmesi var. kaybedersem diye çekiniyorum. dolayısıyla kendim başvuracağım.
selamlar

bakımları nasıl olmalı?
kirlenmeleri muhakkak
sabun kırıntıları kullansam nasıl olur? yoksa illa satılan şampuanlarında mı almalıyım? hangisi daha sağlıklı?
ütü kısmında;
kuru temizlemecilerde ki ütü daha iyi buharı açısından. orada ütületsem zararı olurmu?
kendim yapsam ütü buhar çıkarırken cekete temas etmeli mi?
araya bez koysam buhar cekete pek etki etmez. direk temas etse cekette iz yapar zannediyorum.
bilen tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
yada temizliğini tamir işlerini yapan yerler varmı dır?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri