MEDAŞ ARAÇ SATIŞ İHALESİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERİ 3 109 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,425

SERİ 3 109

Kamp II
Arkadaşlar bugün size TEDAŞ zamanında bir araç satış ihalesi nasıl yapılır dı onu anlatacagım.
Yarın da Konya MEDAŞ nasıl bir ihale prosedürü izledi onu anlatacağım. Mutlaka izleyin çok güleceksiniz.
1. İhale saatine kadar zarflar sıra numarası alınarak gelen evrak kalemine teslim edilir.
2. İhale saati geldiğinde bütün zarflar (posta ile gelenler ve faks ile gelenlerde dahil) ihale komisyon başkanına bir tutanakla teslim edilir.
3. İhaleye iştirak edecekler ihalenin yapılacağı bir odaya alınır.
4. Kom. başkanı ihalenin konusunu kaç kişinin ihaleye iştirak ettiğini katılımcılara beyan eder.
5. sırası ile gelen bütün zarflar tek tek açılır Evrakları eksik olanlar iade edilmek şartıyla bir tutanak tanzim edilerek ihale dışı bırakılır.
6. Evrakları tamam olan katılımcıların fiyat teklifleri tek tek açılıp okunarak icmal tablosuna dökülür.
7. araç başına en yüksek teklif veren 3 yada 5 kişiye ordalar ise kendilerine yoksalar ise telefonla .... gün saat ... da ihaleye açık arttırma yöntemi ile devam edilecektir,
bilgisi verilir , tutanaklar imzalatılır ve ihalenin o günkü süreci sona erer.

8. İsmi geçen gün komisyon yine toplanarak iştirakçilere her araç için tek tek en yüksek teklifler okunarak ilk teklifin 0,15 fazlası ile devam edileceği bildirilir.
9. isteyen 0,15 arttırarak ihaleye devam edilir, istemeyen çekilir.
10. İhalede en yüksek fiyat verenlerin teklifi (Bilgisi kendilerince saklı) muhammen bedelin üzerinde ise satış onaylanarak alıcıya araç teslim edilir.

Buraya kadar TEDAŞ a ait bir ihale sürecindeki safhaları sizlerle paylaştım, buğünkü ihale sürecinde yaşananları da yarın sizlerle paylaşacağım .
Mutlaka izleyin......... :D :D :D

Etiketler
Ynt: MEDAŞ ARAÇ SATIŞ İHALESİ

::smiley:çok açık ve net anlatmışsınız,sağolun,bekliyoruz,

Evet doğru bende tedaştan bu şekilde bir araç almıştım. Bakalım yeni sistem nasıl olmuş, bekliyoruz...

Defenderler v8 ler heralde toyota hilüxler çift kabin benzinli olanlarından heralde araçların durumuyla ilgili bilgi göremedim ne durumdaydılar acaba

Dün itibari ile siteye giriş yapamadım buğün kaldığım yerden devam ediyorum.

tarih 10 kasım 2010 yer medaş gen müdürlüğü saat 10.00

Giriş nizamiyesine kimliklerimizi bırakarak araç ihalesine geldiğimizi ve araçları görmek istediğimizi bildirerek içeri girdik.
İçeride izin alarak araçların park edildiği ihale için görücüye çıktığı padok alanına geldik.
Dakika 1 gol 1 ihale listesinde olan araçların bir çoğunun park alanında olmadığını görüp görevli arkadaşa haklı olarak araçların nerde olduklarını sorup bilgi almak istedik. yanıt olmayan araçlar göreve gitti denildi.
Bizim gibi orada olan alanyalı ve antalyalı arkadaşlarda olurmu öyle şey diyerek ihaleden sorumlu arkadaşı telefonla arayıp bunun ihale prosedürüne uyğun olmadığını dile getirmemizle birlikte 2. golü yedik. Biz özel şirketiz. istediğimizi yaparız.
Orada araçlara bakan konyalı bir kardeşimiz bize durumu kısaca özetledi. Abi sizin baktığınız land lardan 110 luk olanını gen müd kendine av aracı olarak ayırmış diğer renolar olsun doğanlar olsun onlarında yerleri belli siz alsınız alsanız burada bulunan bu araçlardan istediğinizi alabilirsiniz.Çevrede gördüğün ambarların içerisinde araçların olmadığı ne malüm. Arkadaş doğru söylüyor . diyerek orada olan araçları incelemeye başladık. bir 110 luk birde 130 luk araç vardı renoların gölgesi bile yoktu, 2 doğandan başka doğanda yoktu.Antalyalı kardeşimiz gen müd binasının arkasındaki 110 luk makinaya bakıp bakmadığımı sordu hayır diyerek hızla aracın yanına gittim.
102000 klm de oldukça bakımlı kılçık gibi bir defender karşımızda duruyordu. 10 numara bir araç idi.Öğleden sonra saat 13,30 da teklif mektubunu vermeye geldiğimizde bu aracında yerinde yeller esiyordu. o zaman konyalı kardeşimize hak verdim araç rezerve imiş.
Maden konyaya geldik etli ekmeğimizi yiyelimde öğleden sonra teklifimizi verip komisyonun kararını dinleyelim diyerek ordan ayrıldık.

Saat 13,50 de ihaleye katılacak arkadaşları dinlenme odasına alıp teklifleri alabileceklerini söylediler.
Orada olan bizlerde ihaleye girip zarfların açılmasında bulunabilirmiyiz diyerek istekde bulunduk.
vee 3.cü gol hayır bulunamazsınız. Biz özel şirketiz.(Seçimlerde oylama gizli, tasnif açık yapılır) teklifleri biz tasnif ederiz.
Tabii bunu söyleyen arkadaş kurtlar vadisi film platosundan gelmiş gibi Antalya lı kardeşimizede ince bir fırça attı. Sonra yanlış anlaşıldığını beyan ederek bizlere çay servisi yapılmasını söylesede söz bir kez söylenmişti.
Böyle bir yöntem olmadığını tedaşın uyğulamalarının tersini yaptıklarını söylediğimizde 4. gol geldi.
Onlar devlet menfaatini göz önünde bulundururlar bizim ise böyle bir zorunluluğumuz yok.
Hayır okeye dördüncü olarak mı bizi çağırdınız, diyeceğim oyuncuların hepsi yerlerini almış , bizlerden olsa olsa köfteye maydonoz olur
Bunları düşünürken 5. gol geldi Teklif mektubunun 4. maddesini okumadınızmı orada ne yazıyor ben en yüksek fiyatı versem bile medaş aracı istediğine vermekte serbestir. başka söze gerek varmı , hayır biz medaştan inşaat ihalesi , santral ihalesi almıyoruz ki biz tedaş zamanından kalma özelleştirme ihalesi başkanlığının onay vererek satılmasını istediği ekonomik ömrünü doldurmuş araçları önçe kapalı zarf, sonrada açık arttırma yöntemi ile almak isteyen özel sahıslarız.
Anladımki bu ihale üzüm yemek için değil bağcıyı dövmek için düzenlenmiş, hemen zarfımı cebime koydum soluğu m1 alışveriş merkezinde alarak arabanın arkasına bir kasa bira attım ve yola çıktık. Girişteki tabelalarda yazan yazılara takıldım.
Büyük düşünür mevlana nın o güzel sözünün medaş ta şu şekli aldığını düşündüm.
"Ne olursan ol sakın gelme , Mevlana değilim beni germe"
[attachment=1]

Not, İhaleye katılamayan arkadaşlar ; sakın üzülmeyin bir şey kaybetmiş değilsiniz.
Ekte gördüğünüz gibi 4. madde her şeyi özetliyor.. :D :D :D

Untitled 1

bilgiler için teşekürler hocam ne işin var bozkırda gol yemeye alsın lar o golleri ..eskiden bu raclara kimse bakmazken bir kısım mearaklı olarak bunları kıymete bindirdik.olan olmuş. al atını ..ve timarını meselesi bir daha giden bilmem ne hikayesi...Şaka bir yana yazık tek kelime ile bir de biz devleti beğenmiyen tayfa ..al sana özel..yazık ve de habire yazık böyle tutuma ...

Bence MEDAŞ ın bu yaptığını basına vermeli, bu alıcılara nasıl peşkeş çekildiği anlatılmalı.

Amaç bu adamlarında işinin bozulmasını sağlamak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri