Mekik Motors 2 Kişilik Karavan

Arkadaşlar Merhaba .Adım Eyüp.Otomotiv Mühendisi ve Tasarımcısıyım.Bugün Sizlere yeni projem ve kurmuş olduğum şirket ile ilgili biraz bilgi vereceğim olumlu ve olumsuz yorumlarınız için teşekkür ederim.

Mekik Motors 2 Kişilik Karavan Üretimi İçin kuruldu. Ayriyetten Elektrikli taşıtlar ile ilgili araştırmalar yapmaktadır.
Firmamız İstanbul'da Savunma Sanayi,Otomotiv Sanayi ve Tasarım alanlarında hizmet veriyor.
Resmi İnternet Sitemiz : http://www.mekikmotors.com
Facebook Adresimiz :Mekik Motors
İnstagram Adresimiz : Mekik Motors A.Ş (@mekikmotors) • Instagram photos and videos
E-posta : mekikmotors@gmail.com
Mekik Motors Arkasındaki Adam : Eyüp ATEŞ
Almanya Sayfamız:Facebook
Twitter Adresimiz :Mekik Motors (@MekikMotors) | Twitter
Diğer Projelerimiz : www.sapmazcars.com www.milligururumuz.com
Diğer Hizmetlerimiz : Elektrikli Taşıt Üretimi , Çok Eksenli Cnc İmalatı,Yazılım ( Kedicad Programı ) gibi
Eski bir firmayız fakat ürün portfolyömüzü arttırmak için Karavan üretmeye karar verdik.
Karavan Alırken Tavsiyem : Karavan'ın Tasarım Roporunu isteyin örnek alacağınız karavan can taşıyor ve hangi malzeme ile üretildi.Eksen Devrilme kontrolleri ne durumda.Hangi Malzemede Kanserojen madde bulunuyor ve Karavan'ı üreten firmanın yerini gezin İstanbul da bulunan Fabrikamıza bekliyoruz.

Arkadaşlar Olumsuz Yorum yapmadan önce Kurucusunu ( Yani beni ) Mutlaka araştırın.Fark ileri ki zamanlarda anlaşılır umuyorum.Sosyal Medya Hesaplarımı yukarıda paylaştım.
Neden Böyle bir Projeye girdin diye sorarsınız:
Yerli Otomobil 3Gen'in Tasarımcısı ve kurucusuyum.Genç Girişimci olarak elimden gelen ne varsa Milli Otomobili yapmaya çalıştım fakat yatırımcı bulamadım.Şunu anladım Büyük bir Hayaliniz olmalı fakat adım adım ilerlemek çok önemli diyerek başlangıcı 2 Kişilik Karavan olarak yaptım.Amerika Dassault Yarışmasından 540 Proje arasından 4. oldu çalışmam.Valeo yarışmasında 5000 Proje Arasından ilk 50 ye girdim.
Eksik Noktalar olacaktır.Genç Girişimci Kardeşinize Olumlu Destek olursanız sevinirim :smiley:
Fiyat Konusunda Değişkenlik var arkadaşlar nedeni bir civata bile eklediğimizde değişebilir.Şuan Özel Üretim olarak yapıyoruz.Ortalama Fiyat 12.000-15.000 TL Kredi Kartı+İhale teklifleri uygundur.

İstek Üzerine değişiklikler yapmaktayız.Şuan 2 Kişilik Aracımız İstanbul Harami Dere Sanayi Sitesinde bulunan Fabrikamızda üretime başladı.
Genel olarak Firmamız bu şekilde.
İlerleyen Günlerde sorulara cevap vereceğim.

mLl454.png

X4W9LD.jpg
bb8kJj.jpg
dbj8kn.jpg
5V9LMd.jpg
AJ2n5q.jpg
0DVlmL.jpg
OM2V7A.png
4lm1bq
J2Lqnn.png

Forumun kötü adamı olma pahasına eleştirilerimi yazayım, ne demişsiniz " Karavanını tasarlarken ilk hedefimiz büyük bir karavandan beklediğiniz her işin bir küçük versiyonunu uygulama düşüncesine gittik." güzel, kasanın tasarımı görecelidir ( daha iyi olabilirdi ) bu konuda eleştide bulunmak istemiyorum, ama kullanılan malzemeyi doğal olarak merak ederim, ne hangi kalite kullanıldı, yaşam mahallinde kullanılan malzeme nedir, örneğin dolap kapaklarında gereksiz ağırlıklar varmıdır ( sonuçta kapak, mukavvadanda yapsanız iş yapar ), mesela bahar yağmurları döneminde kamp yaptık, mutfağı kullanacağız ama ıslanıyoruz, buraya araca gömülü bir tente fena olmazdı, yada çekme aracımızın dibinde yağmur altında sofra kurmak istedik, sizce nereye nasıl kurmalıyız, sabit bir tentemiz olmadan ?.( yağmur altında diyorum çünki en zevkli anlardan biridir ), bunlar sadece gördüklerim, sabit güneş pilleri ve duş olyına girmedim ki bunlarda olmazsa olmazlardandır. Bu eksikler dahada sıralanabilir.

Ben size bir öneride bulunayım, şayet bu sektöre adım atacaksanız, öncelikle bir çekme karavan kiralayın, ilk bahar yada son bahar döneminde 10-15 gün gibi bir tatile çıkın ki karavancılığın yürüyen bir çadırdan farklı olduğunu anlayın, kusura bakmayın, anlattığınız gibi bir teknolojiye sahip bir firma böyle bir araç üretiyorsa, hizmetten ziyade farklı amaçlar akla gelir.

Anladığım kadarıyla bu proje henüz bir prototp döneminde, bu yazımı bu projeyi dahada geliştirmeniz gerekli anlamında yazdım. Ben şahsen kendi bilgi ve tecrübelerim doğrultusunda, dünyanın en hatırı sayılır araçlarını uretebileceğimiz konusunda iddalıyım. ve sizinde elinizde imkan var.

Tasarımı çok güzel olmuş elinize sağlık,ölçüler ve hangi malzemelerden imal edildiğini yazabilirmisiniz
Aksın çok geride olması çeki demirlerine verilen max dikey yük olan 75 kiloyu sanırım hayli geçiyordur,bu sorun oluşturmuyormu
Birde kapı açılımı neden araç gidiş yönüne değilde tam aksine açılıyor,kilit bozulmasında yada dalgınlıkla kapının açık unutulması büyük sorunlar doğuracaktır,ayrıca rüzgarın direncide var

Ayrıca kaplinin takılı olduğu çeki profili çok kısa keskin dönüş ve geri manevralarda araca çarpması kaçınılmaz gibi
Ürettiğiniz modeli değilde neden çizimini buraya koydunuz

Merhaba Günaydın.Şimdi ben bu işin mühendisliğini yapacaksam eğer tasarım detaylarını burada paylaşmak istedim.(Patent durumu halledildi).Göremediğim yerler olabilir.Üretim içinse ilk ürünü burada paylaşacağım.Ufak değişiklikler olacak.Malzeme olarak Mühendislik için Poliüratan,Fiber Glass,Orjinal Deri ve Sadece Kontra Kullandım.Kontra kullanmamın sebebi ilk ürünler Almanyaya gidecek almanlar suntaya karşı genellikle.Bizim ülkede ise 2 çeşit olacak birde Karavanlar şuan özel üretim.Genişlik 1600 mm Yükseklik 1600 mm boy 3400 mm Yatak ile birlikte yatak iç hacmi 2 metre 10 cm lik bir insan için düşündüm.Buzdolabı gibi ürünler zaten müşteri isteğine göredir.Renk Standart veya custom yapılır.Kapı yönü isteğe görede olabilir dediğiniz gibi ters yönde isteyenler olacaktır.Bu aracımızda Bonyo ve Tuvalet için yer bulunmuyor.Tente isteyen olacaktır onuda arcın yani mutfak arka kısımı ile kapının giriş kısmını kaplayacak bir tente mevcut veya dışarıda da yaptırılabilir bu.Güneş enerjisi teknolojisini biz üretmediğimizden dolayı eklemedim fakat isteyen olursa Elbette eklenir şuan tasarımı ektiledğinden koymadık.Kontra ise Su Kontrası bu detay önemli.Soruları yanıtlamak isterim ve eksikleri lütfen yazınız.Kontra daha ağırdır ve araç çalışır durumdayken ses akustiğine dikkat ettim diğer araçlarda kapıların vs açıldığını tabakların düştüğünü vs gördüm bunlarıda özellikle ekledim.Site biraz daha düzenlenecek bilginiz olsun arkadaşlar.Herkese teşekkür ediyorum .

Karavandan arac üstü çadıra gecildi sanirim... karavanla ilgili afili giriş yapip sonra bu duruma gelmek de kötü...cadiriniz cok iyi olabilir de karavan girisi neydi o zaman ? gerci biz hızlı tren tasarımcıları da gördük...

güzel bir ürün olabilir ancak ilk gönderdiğiniz fotolardan sonra ben buna 2 kişilik karavan diyemiyorum açıkçası.

emeğinize sağlık ve hayırlı işler.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri