Mengen-pazarköy-sorgun-keltepe

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cem cihan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,951

cem cihan

Kamp II
Yer
istanbul
Merhabalar;
Cumartesi yoğun geçen yağmurlara rağmen;
pazar günü kapalı bir havada tek araç 3 arkadaş düştük yollara,yeniçağadan mengene ordan pazarköyden sofular istikametine ilerledik,(heyecan %100 hava yağmış gittiğimiz yer çamur batak olduğu kesin)
sofulara gelmeden solda orman işletmeden girdik içeri manyak manzaralar güzel bir yolla yallakkuz yaylasına ulaştık;(yaylaya gelirken bir ormancı traktörü bir arabayı çekerken yanımızdan geçti traktörü kullanan arkadaş görüşürüz dedi anlam veremedik)
hava açtı güneş bulutların arasından yüzünü gösterdi biraz çocukluğa dönüşle (salıncak ve tahterevalli);
sonra macera başladı

Etiketler
Ynt: Mengen-pazarköy-sorgun-keltepe

Yayladan sorgun tarafına sadece bir yol gider ormancıların yanıdaki yol;o sırada arabayı çeken ormancı gelid yolu sordum "gidemezzsin çanur çok kötü yol bozuk" dedi ,dedide kime dedi bilemiyoruz,biz hiç duymamış gibi dirgik 500 metre sonra bingo,deli çamur,önceden geçen orman kamyonlarının battığı yer,biraz çamurlu alanı ağaçlarla besledik ve aldım low'a dif lock girdim çamura tabiki battım,batıcağımızı bilen oramncılar toplanmış yardıma geldiler hop altı kişinin yardımıyla çıktık,yol sordum ordan gitmsen "olmaz yol yok" şurdan gitsem "yolu ağaç kesmiş" peki şöyle gitsem "bilmiyorum" bizde 3 alternatiften girdik döndük dolaştık tekrar yayla girişindeyiz,sonra bazı rotaları deneye deneye bata çıka kayarak saat 10:30 başladığımız maceraya saat 16:00 sorgun-keltepeye varabildik;
hemen önümüzde bulunan 300 metrelik bir kaya bloğunu tırmanarak müthiş manzaralar eşliğinde üşüyerek indik aracımıza
Sonuç:yorgun 3 kişi,çamurlar içerisinde başarılı bir TOYOTA:ve geçen sene Yenice sekerkanyon soğucak rotasının mengen soğucak olarak bitirdik,Mükemmeldi yenice ormanları;
(Rota bilgisini paylaşıcağım akşam)

IMG 3695

IMG 3723

IMG 3725

IMG 3726

IMG 3728

Bende aynı lastiği Gözüme kestirdim . G012 olam model değil mi bu arada?

Kış Performansı nasıl ? Derin kar ve asfalt - derece Performansı hakkında deneyiminiz varsa paylaşır mısınız?

Genelde yaptığınız bu seyahat gibi seyahatleri kafamda düşünerek bu lastiğe yakın düştüm

Bergin' Alıntı:
Bende aynı lastiği Gözüme kestirdim . G012 olam model değil mi bu arada?

Kış Performansı nasıl ? Derin kar ve asfalt - derece Performansı hakkında deneyiminiz varsa paylaşır mısınız?

Genelde yaptığınız bu seyahat gibi seyahatleri kafamda düşünerek bu lastiğe yakın düştüm
3 yıldır kulanıyorum;asfalt kar çamur problem yaşamadım (har offroad yapmıyorum) ama bu hafta sonu bravo dedim lastik araba ikilisine

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR