Merhaba Arkadaşlar Aranızda Yeniyim!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zexxus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,658

zexxus

yeni üyeyim yardımlarınızı beklerim!
Yer
kayseri
gezenbilir ailesine merhaba.
sizlere danışmak istediğim bir kaç sorum olacak! öncelikle benim kafamın içindeki belalı 3lü olan ford ranger wildtrak, mitsubishi l200 ve toyota hilux arasında gidip gelmekteyim. sizce hangisi? 2. sorumda off road için yapılı olanlarımı tercih etmeliyim yoksa sade olup ben mi yaptırmalıyım? son olarak bu belalı 3lü için hafif off road olarak sade olarak alsam geliştirmek için toplamda ne kadar harcarım.
şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Etiketler
Merhaba, üçü de kamyonet üçünden de offroad aracı olmaz , ücünden de uzak durmanizi tavsiye ederim

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim amacım zaten yarışlara katılmak değil yeri geldiğinde balığa ava gitmek yeri geldiğinde yük taşımak. Ayrıca neden bu şekilde söylediniz çok güzel yapılmış pickuplar var.

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 sase cok uzun lastik araliklari cok genis tam aski makineleri, 2 tum bu araclar onler salincakli, 3 l 200 haricinde diff kilitli lsd ya da tcs yok, 4 yol tutuslari kotu hepsinin arkasi makasli, 5 illaki pick up diyorsaniz ss actyon sports 4x4 bunlardan fiyat performans konusunda daha basarili

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

L200 ile hilux arasında gidip gelin derim sıfır mı alınacak ikinci el mi

her ikiside güzel expedition aracı oluyor

ikinci el alınacaksa L200 modelinin astc ve super select I ara şanzımanı olan modeli tercih edin

ben standart alıp kendime göre eklemeler yapmak isterdim amaca yönelik

L200 ile hilux arasında gidip gelin derim sıfır mı alınacak ikinci el mi

her ikiside güzel expedition aracı oluyor

ikinci el alınacaksa L200 modelinin astc ve super select I ara şanzımanı olan modeli tercih edin

ben standart alıp kendime göre eklemeler yapmak isterdim amaca yönelik
İkinci el alacağım l200 de hangi donanım paketinde var dedikleriniz. Bir de burada forumları okurken sanki başka bir arkadaş sizin dediğinizi değil diğer %100 kilitli olanı kesinlikle daha iyi gibi birşey okudum

aslında devamlı arazide olunacaksa doğru arka kilidi olan model daha iyi seçenek olabilir maliyetleri aşağı çekmek için nedeni astc olan modellerde sadece orta kilit var ve bir zaman sonra sonradan takmak isteniyor

ama astc günlük kullanımda hayat kurtarıcı olarak görüyorum ben ufak dikkatsizlik sonucu oluşacak hatalarda aracı yolda tutma konusunda çok başarılı bir sistem hatta 4H ile kullanıldığında kaygan zeminlerde otomobil konforu sağlıyor fakat arazide de iptal etmek gerekiyor bu da sonradan yapılacak bir işlem olarak karşımıza çıkıyor

kendi fikrim ki ben astc li modeli alıp yavaş yavaş arka ve ön kilit takarım ardından çok canımı sıkan hareketler yaparsa astc yi iptal edebilecek bir elektronikçi bulurum onu da yaptırırım en donanımlı L200 sahibi olurum
linkteki konuyu inceleyin derim
R/D Lock mu ATSC mi tercih edilmeli hangisi daha iyi ?

hangi modelinde ne var diye sorarsak işte orada Temsanın türk tüketicisine bir darbesi var çok model ismi var ve çok karışık bir donanımla geldi bu araçlar instyle versiyonları genelde astc li model olarak geldi ve güç farkı vardır daha eski modellerde ise magnum olarak geçer hatta hem arka kilit hemde astc li model bile gördüm magnumda ilk gelenlerde

işte bu yüzden alacağınız aracı iyi inceleyin ve yakından görün direksiyonun sol tarafında kayan araç düğmesi varsa astc li modeldir R/D yazan düğme varsa arka differensiyel kilitli modeldir

invite giriş seviyesi easy select arazi şanzımanlı orta kilit yoktur 3 kademelidir
intense orta seviye genelde arka diff kilit li model super select I 4 kademelidir orta kilit var
instyle üst seviye astc ve orta kilit var super select I 4 kademeli ayrıca motor beygir gücü fazladır otomatik şanzıman seçeneği var

selam lar,
2007 l200 sahibiyim her türlü offroad ı sorunsuz yapıyorum,defender yada disco ile kıyaslanmasada tüm isteklere cevap veriyor,offroad da kalmayan araç yoktur, zaten amaç ve eğlence budur, çok artıslık yapmak isteyen traktör alır :smiley: birde aklınızda olsun offroad camiasında japon ları sevmezler,sebebi arıza oranları çok düşük :smiley:

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar muhtemelen l200 olacak ama hangisi olacak, dolu mu olacak boş olup ben mi dolduracağım ona karar veremedim hangi donanım daha mantıklı ve boş bir araç alsam en fazla ne kadar harcamam gerekir? Örnek için ilyas ustanın çok önce yapmış olduğu 34 ty 140 gibi birşey.

harcama miktarı kişisel oluyor ama piyasadan araştırma yapmak mümkün

tampon 1000-1500
vinç alacağınız marka önemli 2500-5000 tl arası
lastik 32 inch markaya göre tane fiyat 250-500 tl arası yükseltme yapmadan 31 veya 32 inch lastik sığmakta

ilk etap bu eklemeler yeterli olur ardından yükseltme ve aracınızda diff kilit yoksa onlarla devam edecektir

yükseltme kit 1500-2500 tl arası montaj dahil değil
diff kilit ortalama 3500-4000 arası tek diff

aslında işin eğlencesi standart olarak arazide kalmak ardından eklemeleri yavaş yavaş yapıp kendinize özel aracınız olması benim fikrim bu

not : fiyatlar eski olabilir son dönem incelemedim yaklaşık olarak verdim

yükseltme olarak yapay amortisör get vs bunlardan sakının...en kötü ironman kullanın ,şnorkel de ucuza kaçmayın,ön tampon arka tampon ve alt korumada yardımcı olabilirim size, enn önemlisi alt koruma bilginize...

11951117_10153250006336925_4309706853667290363_n.jpg

10659293_10153250006261925_6719597403781825436_n.jpg

11902530_10153208740096925_1724919981278823771_n.jpg

Zaten illaki kafamda yapılması gerekenler var
Yükseltme modele göre dif kilit jant lastik arka kabin snorkel sisler ya bunların toplamı ne kadar olur bunları araştırıyorum. Birde 178bg olan hangi modeller
L200ler tam bir muamma hangi pakette ne var nasıl anlayamıyorum.

Kafamda instyle olan veya magnum olan vardı magnum düşük beygirli olduğunu gördüm, instyle ise fabrika çıkışı dif lock yok galiba bağırmak istiyorum valla

benimki instyle modeli 136 ps olan bende dif lock yok atcs war fakat 2000 tl ye takılabiliyor,atcs asfaltta virjlarda çok gerekli ,birde bunun 186 ps rally art lı modeli warki o deli bir şey. her 2 model de de atcs yada diflock seçeneği war 2 si bir arada çıkmıyor sanırım.aydınlatma için sadece led bar lar kullanın bunlarıda aliexpress ten ortalama 100 yada 120 usd ye kargo dahil alabiliyorsunuz, TR den almayın çok para harcarsınız,jant lastik olarak 0 alırsanız delta lastik İbrahim abi, 2 .e alırsanız face de offroadcıyız 2 el den bakabilirsiniz.yukseltme ironman mecbur huma oto tabi şnorkelde, dodik ataşehirde bir dodikçi war tam işin ehli adını unuttum ama, tamponlar ve alt koruma için de numan demirtampon.com e biraz masraflı işler maalesef :smiley: vinç için de power vinç

Kafamda instyle olan veya magnum olan vardı magnum düşük beygirli olduğunu gördüm, instyle ise fabrika çıkışı dif lock yok galiba bağırmak istiyorum valla

magnum yüksek güç olanlarıda var iyi incelemek lazım

instyle 136 ve daha yüksek güç versiyonu var

burada daha önceki mesajımda yazdığım gibi Temsa nın ithalat ve satış politikası sıkıntı forum içinde detaylı olarak açıklamaları var sayfaları karıştırırsanız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR